Lexus má od What Car cenu za spoľahlivosť

Štvrtok, 23 január 2020

Hodnotenie automobilov britskou redakciou What Car? patrí nielen vo Veľkej Británii k významným a sledovaným udalostiam. Tešiť sa z výsledkov ankety What Car za spoľahlivosť sa tento rok môže Lexus.

Lexus-nx-300h
Lexus RX 300h je jedným z predstaviteľov japonskej kvality a spoľahlivosti

Podľa výsledkov ankety tohto britského časopisu ocenenie za spoľahlivosť za rok 2020 získal japonský Lexus. Ocenenie nadväzuje na výsledky, ktoré Lexus dosiahol v prieskume spoľahlivosti What Car? 2019, kde bola značka tretíkrát po sebe najlepšie hodnoteným výrobcom.

Príkladom spoľahlivosti je hybridný prémiový hatchback Lexus CT 200h, ktorý zaznamenal za sledovaných 12 mesiacov 100 % bezporuchovú prevádzku. Úspech Lexusu je potvrdením odolnosti technológie hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním, ktorú v súčasnosti používa 96 percent vozidiel Lexus predávaných na trhoch západnej Európy.

O produktoch automobilky Lexus sa pochvalne vyjadril šéfredaktor a majiteľ magazínu What Car? Steve Huntingford: "V poslednom prieskume spoľahlivosti What Car? zaznamenal Lexus čistú sériu víťazstiev a obsadil najvyššie priečky v kategórii vozidiel do 5 rokov s výsledkom prakticky 99 percent, rovnako ako v kategórii vozidiel od 6 do 15 rokov. Skóre 93,3 percenta v poslednej uvedenej kategórii je dôkazom toho, ako dobre táto japonská prémiová značka svoje vozidlá vyrába a prečo si naše ocenenie spoľahlivosti za rok 2020 plne zaslúži."

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.