Lexus NX má aplikáciu Lexus Link, ktorá vie pomôcť

Utorok, 28 december 2021

Mobilné aplikácie prepojené s automobilom sú čoraz populárnejšie, jednou z nich je Lexus Link. Ako vie byť nápomocná?

lexus-nx

Automobilku Lexus vyvinula pre model NX aplikáciu Lexus Link, ktorá ponúka široké možnosti a intuitívne ovládanie. Vďaka nej je auto prepojené s mobilným telefónom, ktorý dnes prakticky každý nosí neustále pri sebe. Aké funkcie ponúka aplikácia Lexus Link?

Pohonné jednotky elektrifikovaných áut sú síce efektívne, no spotreba paliva môže byť ešte nižšia. Práve tu môže pomôcť funkcia Hybrid Coaching v aplikácii Lexus Link. Analyzuje jazdný štýl a trasy vodiča, aby mu dala tipy, ako môže ešte viac znížiť spotrebu paliva a znížiť aj emisie. Posúdenie štýlu jazdy jednotlivými trasami je dostupné aj vo forme histórie jázd.

Aplikácia Lexus Link môže pomôcť aj v prípade, ak si na aute zabudnete pootvorené okno, nezamknete auto alebo v podobných prípadoch. Umožní napríklad zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži. Aplikáciu Lexus Link sa dá použiť na diaľkové otváranie a zatváranie auta, ovládanie klimatizácie alebo zapnutie výstražných svetiel na ľahšie nájdenie na preplnenom parkovisku.

Majitelia Lexusu 450h + s plug-in hybridným pohonom si pomocou aplikácie môžu skontrolovať tiež úroveň nabitia batérie. Umožní tiež zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži.

Skvelá je tiež servisná podpora a včasná údržba auta. Vodič nemusí sledovať kalendár, aby dal auto včas do servisu. Aplikácia pripomenie blížiaci sa termín návštevy autoservisu, naznačí vhodný dátum a zobrazí servisnú históriu auta.

S aplikáciou Lexus Link si môžete naplánovať cestu z ľubovoľného miesta a preniesť ju do navigačného systému auta. Ak nie je možné prekonať celú trasu autom, ďalšia cesta do cieľa sa zobrazí v aplikácii.
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.