Lexus NX má aplikáciu Lexus Link, ktorá vie pomôcť

Utorok, 28 december 2021

Mobilné aplikácie prepojené s automobilom sú čoraz populárnejšie, jednou z nich je Lexus Link. Ako vie byť nápomocná?

lexus-nx

Automobilku Lexus vyvinula pre model NX aplikáciu Lexus Link, ktorá ponúka široké možnosti a intuitívne ovládanie. Vďaka nej je auto prepojené s mobilným telefónom, ktorý dnes prakticky každý nosí neustále pri sebe. Aké funkcie ponúka aplikácia Lexus Link?

Pohonné jednotky elektrifikovaných áut sú síce efektívne, no spotreba paliva môže byť ešte nižšia. Práve tu môže pomôcť funkcia Hybrid Coaching v aplikácii Lexus Link. Analyzuje jazdný štýl a trasy vodiča, aby mu dala tipy, ako môže ešte viac znížiť spotrebu paliva a znížiť aj emisie. Posúdenie štýlu jazdy jednotlivými trasami je dostupné aj vo forme histórie jázd.

Aplikácia Lexus Link môže pomôcť aj v prípade, ak si na aute zabudnete pootvorené okno, nezamknete auto alebo v podobných prípadoch. Umožní napríklad zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži. Aplikáciu Lexus Link sa dá použiť na diaľkové otváranie a zatváranie auta, ovládanie klimatizácie alebo zapnutie výstražných svetiel na ľahšie nájdenie na preplnenom parkovisku.

Majitelia Lexusu 450h + s plug-in hybridným pohonom si pomocou aplikácie môžu skontrolovať tiež úroveň nabitia batérie. Umožní tiež zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži.

Skvelá je tiež servisná podpora a včasná údržba auta. Vodič nemusí sledovať kalendár, aby dal auto včas do servisu. Aplikácia pripomenie blížiaci sa termín návštevy autoservisu, naznačí vhodný dátum a zobrazí servisnú históriu auta.

S aplikáciou Lexus Link si môžete naplánovať cestu z ľubovoľného miesta a preniesť ju do navigačného systému auta. Ak nie je možné prekonať celú trasu autom, ďalšia cesta do cieľa sa zobrazí v aplikácii.
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.