Lexus NX má aplikáciu Lexus Link, ktorá vie pomôcť

Utorok, 28 december 2021

Mobilné aplikácie prepojené s automobilom sú čoraz populárnejšie, jednou z nich je Lexus Link. Ako vie byť nápomocná?

lexus-nx

Automobilku Lexus vyvinula pre model NX aplikáciu Lexus Link, ktorá ponúka široké možnosti a intuitívne ovládanie. Vďaka nej je auto prepojené s mobilným telefónom, ktorý dnes prakticky každý nosí neustále pri sebe. Aké funkcie ponúka aplikácia Lexus Link?

Pohonné jednotky elektrifikovaných áut sú síce efektívne, no spotreba paliva môže byť ešte nižšia. Práve tu môže pomôcť funkcia Hybrid Coaching v aplikácii Lexus Link. Analyzuje jazdný štýl a trasy vodiča, aby mu dala tipy, ako môže ešte viac znížiť spotrebu paliva a znížiť aj emisie. Posúdenie štýlu jazdy jednotlivými trasami je dostupné aj vo forme histórie jázd.

Aplikácia Lexus Link môže pomôcť aj v prípade, ak si na aute zabudnete pootvorené okno, nezamknete auto alebo v podobných prípadoch. Umožní napríklad zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži. Aplikáciu Lexus Link sa dá použiť na diaľkové otváranie a zatváranie auta, ovládanie klimatizácie alebo zapnutie výstražných svetiel na ľahšie nájdenie na preplnenom parkovisku.

Majitelia Lexusu 450h + s plug-in hybridným pohonom si pomocou aplikácie môžu skontrolovať tiež úroveň nabitia batérie. Umožní tiež zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži.

Skvelá je tiež servisná podpora a včasná údržba auta. Vodič nemusí sledovať kalendár, aby dal auto včas do servisu. Aplikácia pripomenie blížiaci sa termín návštevy autoservisu, naznačí vhodný dátum a zobrazí servisnú históriu auta.

S aplikáciou Lexus Link si môžete naplánovať cestu z ľubovoľného miesta a preniesť ju do navigačného systému auta. Ak nie je možné prekonať celú trasu autom, ďalšia cesta do cieľa sa zobrazí v aplikácii.
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.