Lexus NX má aplikáciu Lexus Link, ktorá vie pomôcť

Utorok, 28 december 2021

Mobilné aplikácie prepojené s automobilom sú čoraz populárnejšie, jednou z nich je Lexus Link. Ako vie byť nápomocná?

lexus-nx

Automobilku Lexus vyvinula pre model NX aplikáciu Lexus Link, ktorá ponúka široké možnosti a intuitívne ovládanie. Vďaka nej je auto prepojené s mobilným telefónom, ktorý dnes prakticky každý nosí neustále pri sebe. Aké funkcie ponúka aplikácia Lexus Link?

Pohonné jednotky elektrifikovaných áut sú síce efektívne, no spotreba paliva môže byť ešte nižšia. Práve tu môže pomôcť funkcia Hybrid Coaching v aplikácii Lexus Link. Analyzuje jazdný štýl a trasy vodiča, aby mu dala tipy, ako môže ešte viac znížiť spotrebu paliva a znížiť aj emisie. Posúdenie štýlu jazdy jednotlivými trasami je dostupné aj vo forme histórie jázd.

Aplikácia Lexus Link môže pomôcť aj v prípade, ak si na aute zabudnete pootvorené okno, nezamknete auto alebo v podobných prípadoch. Umožní napríklad zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži. Aplikáciu Lexus Link sa dá použiť na diaľkové otváranie a zatváranie auta, ovládanie klimatizácie alebo zapnutie výstražných svetiel na ľahšie nájdenie na preplnenom parkovisku.

Majitelia Lexusu 450h + s plug-in hybridným pohonom si pomocou aplikácie môžu skontrolovať tiež úroveň nabitia batérie. Umožní tiež zistiť, koľko paliva zostáva v nádrži.

Skvelá je tiež servisná podpora a včasná údržba auta. Vodič nemusí sledovať kalendár, aby dal auto včas do servisu. Aplikácia pripomenie blížiaci sa termín návštevy autoservisu, naznačí vhodný dátum a zobrazí servisnú históriu auta.

S aplikáciou Lexus Link si môžete naplánovať cestu z ľubovoľného miesta a preniesť ju do navigačného systému auta. Ak nie je možné prekonať celú trasu autom, ďalšia cesta do cieľa sa zobrazí v aplikácii.
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.