Lexus predal v Európe pol milióna SUV

Nedeľa, 29 december 2019

Lexus ako luxusná značka automobilky Toyota má u európskych zákazníkoch svoje trvalé miesto. Dôkazom toho je aj stály záujem o jej modely, v ostatnom čase najmä o luxusné SUV.

1-Rx450h
Lexus RX 400h ako full hybrid môže jazdiť na čisto elektrický pohon

V týchto dňoch si Lexus pripomína pol milióna predaných SUV na európskych trhoch. Ide o medzník v histórii značky, keď na prelome storočia uviedla svoj koncept luxusného SUV RX 300.

Ku koncu novembra 2019 predal Lexus v Európe od roku 2000 viac ako 501-tisíc nových SUV. Súčasný Lexus RX štvrtej generácie je s počtom takmer 275-tisíc predaných kusov v tohto regióne najpredávanejším modelom značky. RX sa zároveň môže pochváliť titulom prvého luxusného SUV s hybridným pohonom na svete, a to vďaka uvedeniu variantu RX 400h v roku 2005.

Lexus svoju hybridnú technológiu s autonómnym dobíjaním neustále zdokonaľuje a považuje ju za základ vývoja nových generácií SUV vrátane stredne veľkého NX, ktorý ponuku značky obohatil v roku 2014, resp. nového kompaktného UX z roku 2019. Rad modelov SUV značky Lexus čoskoro obohatí nový model UX 300e, prvý Lexus na čisto elektrický pohon.

2-Rx450h
Interiér modelu RX 400h prekypuje luxusom a špičkovou úrovňou výbavy

Zákazníci si cenia hybridné modely Lexus pre ich kultivovanosť, osvedčenú spoľahlivosť, jazdné schopnosti a hospodárnosť. Hybridné Lexusy dnes môžu jazdiť 50 až 70 % času v upchatých centrách miest na čisto elektrický pohon.

Takmer polovicu z 500-tisíc predaných SUV značky Lexus tvoria hybridné modely, pričom ich pomerné zastúpenie voči variantom s klasickým pohonom postupne rastie.

(janGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.