Lexus predal v Európe pol milióna SUV

Nedeľa, 29 december 2019

Lexus ako luxusná značka automobilky Toyota má u európskych zákazníkoch svoje trvalé miesto. Dôkazom toho je aj stály záujem o jej modely, v ostatnom čase najmä o luxusné SUV.

1-Rx450h
Lexus RX 400h ako full hybrid môže jazdiť na čisto elektrický pohon

V týchto dňoch si Lexus pripomína pol milióna predaných SUV na európskych trhoch. Ide o medzník v histórii značky, keď na prelome storočia uviedla svoj koncept luxusného SUV RX 300.

Ku koncu novembra 2019 predal Lexus v Európe od roku 2000 viac ako 501-tisíc nových SUV. Súčasný Lexus RX štvrtej generácie je s počtom takmer 275-tisíc predaných kusov v tohto regióne najpredávanejším modelom značky. RX sa zároveň môže pochváliť titulom prvého luxusného SUV s hybridným pohonom na svete, a to vďaka uvedeniu variantu RX 400h v roku 2005.

Lexus svoju hybridnú technológiu s autonómnym dobíjaním neustále zdokonaľuje a považuje ju za základ vývoja nových generácií SUV vrátane stredne veľkého NX, ktorý ponuku značky obohatil v roku 2014, resp. nového kompaktného UX z roku 2019. Rad modelov SUV značky Lexus čoskoro obohatí nový model UX 300e, prvý Lexus na čisto elektrický pohon.

2-Rx450h
Interiér modelu RX 400h prekypuje luxusom a špičkovou úrovňou výbavy

Zákazníci si cenia hybridné modely Lexus pre ich kultivovanosť, osvedčenú spoľahlivosť, jazdné schopnosti a hospodárnosť. Hybridné Lexusy dnes môžu jazdiť 50 až 70 % času v upchatých centrách miest na čisto elektrický pohon.

Takmer polovicu z 500-tisíc predaných SUV značky Lexus tvoria hybridné modely, pričom ich pomerné zastúpenie voči variantom s klasickým pohonom postupne rastie.

(janGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring