Lexus UX, prvé auto s tetovaním

Nedeľa, 22 marec 2020

Lexus predstavil automobil s tetovaním. Navrhla a vytvorila ho popredná umelecká tetovačka Claudia De Sabe z Londýna a využila na to kompaktný model Lexus UX v bielom vyhotovení.

1-lexus-tattoo
Lexus UX, malý mestský crossover, takto vyzerá skrášlený tetovaním

Namiesto tetovacej ihly Claudia De Sabe použila minivŕtačku a pomocou nej znázornila na karosérii motív kapra koi, ktorý predstavuje tradičné japonské umenie a stvárňuje hodnoty šťastia a vytrvalosti. Pomocou vŕtačky odstránila povrchový pigment, aby odhalila podkladový kov a vytvorila komplexný vzor. Potom ručne naniesla päť litrov vysokokvalitného autolaku na zvýraznenie detailov.

Vo finálnej úprave doladila kľúčové prvky a snažila sa dosiahnuť výraznejší 3D efekt. Potom automobil dostal ochranný lak, aby mohol vyraziť do bežnej prevádzky. Celý postup od prvotného nákresu po konečný výsledok si vyžiadal šesť mesiacov.

Tetovaný Lexus UX nenesie žiadnu cenovku, ale odhaduje sa, že práca by stála približne 132-tisíc eur. Svoje umenie premietla Claudia De Sabe na kov namiesto ľudskej pokožky po prvý raz.

"Keď tetujete človeka, musíte premýšľať o svaloch a tkanivách pod pokožkou. V prípade auta záleží na zmenách tvarov karosérie. Lexus UX sa na tento projekt ideálne hodí vďaka svojmu aerodynamickému tvaru. Všetko od kriviek na bokoch karosérie až po tvar okien, všetko je dynamické a krásne," uviedla Claudia De Sabe, ktorej pri práci asistoval jej manžel, pôvodom z Japonska.

1-lexus-tattoo 2-lexus-tattoo 3-lexus-tattoo 4-lexus-tattoo 5-lexus-tattoo 6-lexus-tattoo
(jGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.