Luxus v štýle BMW na IAA Frankfurt 2017

Utorok, 12 september 2017

Nový prístup pre modely luxusného segmentu bavorskej automobilky sa po prvý raz predvedie na frankfurtskom autosalóne IAA 2017.

1 BMW 8 Coupé Concept
Jedným z hlavných exponátov na IAA Frankfurt 2017 bude koncept BMW radu 8

Lídra značky BMW, limuzínu radu 7, doplnia vo Frankfurte novinky, ktoré onedlho prídu na trh. O výnimočné obohatenie luxusného segmentu sa postarajú nové modely BMW radu 8, BMW X7, tiež BMW i8 a prichádzajúci model BMW i8 Roadster. Ide o modely, ktoré vedia osloviť a obohacujú životný štýl svojich majiteľov o autentické a silné a emotívne zážitky.

Identita a charizma elitných modelov značky BMW sa odráža aj v upravenom logu. To prichádza v čierno-bielej verzii a po prvý raz v 100-ročnej histórii spoločnosti sa po obvode nachádza jej názov v plnom znení Bayerische Motoren Werke.

Autosalón vo Frankfurte nad Mohanom sa bude konať v dňoch od 14. do 24. septembra 2017. Novinárske dni frankfurtského autosalónu sú vyhradené na dni 12. a 13. septembra.

1 BMW 8 Coupé Concept 2 BMW radu 8 Concept 3 BMW 750 Li 4 BMW 750 Li 5 BMW radu 7
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.