Luxus v štýle BMW na IAA Frankfurt 2017

Utorok, 12 september 2017

Nový prístup pre modely luxusného segmentu bavorskej automobilky sa po prvý raz predvedie na frankfurtskom autosalóne IAA 2017.

1 BMW 8 Coupé Concept
Jedným z hlavných exponátov na IAA Frankfurt 2017 bude koncept BMW radu 8

Lídra značky BMW, limuzínu radu 7, doplnia vo Frankfurte novinky, ktoré onedlho prídu na trh. O výnimočné obohatenie luxusného segmentu sa postarajú nové modely BMW radu 8, BMW X7, tiež BMW i8 a prichádzajúci model BMW i8 Roadster. Ide o modely, ktoré vedia osloviť a obohacujú životný štýl svojich majiteľov o autentické a silné a emotívne zážitky.

Identita a charizma elitných modelov značky BMW sa odráža aj v upravenom logu. To prichádza v čierno-bielej verzii a po prvý raz v 100-ročnej histórii spoločnosti sa po obvode nachádza jej názov v plnom znení Bayerische Motoren Werke.

Autosalón vo Frankfurte nad Mohanom sa bude konať v dňoch od 14. do 24. septembra 2017. Novinárske dni frankfurtského autosalónu sú vyhradené na dni 12. a 13. septembra.

1 BMW 8 Coupé Concept 2 BMW radu 8 Concept 3 BMW 750 Li 4 BMW 750 Li 5 BMW radu 7
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.