Marec prináša oživenie predaja nových automobilov

Nedeľa, 18 apríl 2021

Pokračujúca pandémia koronavírusu naďalej hýbe tak na Slovensku ako aj vo svete predajnosťou, teda aj registráciou nových osobných i úžitkových automobilov.

trend-registracii

V marci 2021 sme na Slovensku zaznamenali 6542 registrácií nových osobných automobilov kategórie M1, čo po dlhých dvanástich mesiacoch prestavuje po prvý raz nárast, keďže v marci 2021 sa oproti rovnakému obdobia predchádzajúceho roku registrovalo viac vozidiel o 30,5 %.

I tak je to však oproti priemerným registráciám v mesiaci marec za posledných päť rokov, ktoré neboli ovplyvnené pandémiou, pokles o 21 %.

Lepšia situácia je v registráciách, a teda aj predaji malých úžitkových automobilov kategórie N1, kde sa v marci 2021 zaregistrovalo 892 vozidiel. To je oproti rovnakému mesiacu 2020, kedy sa registrovalo 453 vozidiel, nárast o 96,91 %.

Pri porovnaní s päťročnými priemernými registráciami ide v prípade malých úžitkových automobilov o nárast o tri percentá, čo je dobrý signál pre oživenie ekonomiky.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.