Maťo Homola úspešný aj v Maďarsku

Streda, 03 máj 2023

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola začal tohtoročnú sezónu európskeho šampionátu TCR vo veľmi dobrej forme. Potvrdil to už na prvých pretekoch v prvej polovici apríla na nemeckom okruhu v Oscherslebene, a aj teraz na maďarskom Hungaroringu, kde obsadil štvrté a tretie miesto. Naďalej zostáva na čele celkovej klasifikácie.

homola-hungaroring
Matej Homola a jeho Hyundai Elentra na maďarskom okruhu Hungaroring

Homola ukázal už v kvalifikácii skvelú výkonnosť a zajazdil najrýchlejší čas spomedzi všetkých jazdcov. Štvrté miesto v sobotňajších pretekoch ovplyvnili problémy so spojkou a z toho prameniace horšie štarty. Napriek tomu preteky sám jazdec považuje za úspešné, aj keď si trúfal na lepšie umiestnenie a väčší zisk bodov do celkového hodnotenia.

Problémom v sobotňajších pretekoch bola aj kolízia hneď v prvej zákrute po štarte, ktorá odsunula nášho pretekára na ôsmu pozíciu. Z tohto prepadu sa však Homola rýchlo spamätal a v priebehu ďalších kôl sa dokázal predrať na piate miesto.

Pred ním na štvrtom mieste jazdiaci Švajčiar bol tak rýchly na rovinkách, že na každej rovinke získaval náskok až 100 metrov. Po pretekoch však Švajčiara diskvalifikovali pre nevyhovujúce technické predpisy. Homola tak skončil na štvrtom mieste.

Do nedeľňajších pretekov Homola štartoval zo štvrtého miesta. Auto vyzeralo byť v poriadku, Homola však opäť zle odštartoval a prepadol sa na ôsme miesto. Už v prvom kole mal však niekoľko kontaktov s jazdcom na šiestom mieste, čo výrazne poškodilo jeho auto. Napriek tomu sa dokázal prebojovať na štvrté miesto.

Homolou tímový partner, ktorý viedol preteky a aj do cieľa došiel na prvom mieste, dostal trest 10 sekúnd za skrátenie šikany a získanie neoprávnenej výhody. Vďaka tomuto Homola skončil tretí a na pódiu.

Svoje vyznanie po pretekoch okomentoval takto: "Oba preteky boli veľmi náročné, hlavne psychicky. Hoci som zajazdil kvalifikáciu najlepšie zo všetkých, ani do jedných pretekov som nedokázal poriadne odštartovať a o umiestnenie som musel bojovať zo všetkých síl. Je síce z toho slušná dávka bodov, ale nie som tu kvôli štvrtým miestam, chcem víťaziť! Stále som lídrom šampionátu, za čo úprimne ďakujem hlavne môjmu tímu."

Najbližšie preteky seriálu TCR budú 20. a 21. mája na rýchlom rakúskom okruhu Red Bull Ring.

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.