Mazda má nového prezidenta

Štvrtok, 02 apríl 2009

Mazda má pre Európu nového prezidenta a výkonného riaditeľa. Stal sa ním štyridsaťdvaročný Jeffrey H. Guyton, doterajší viceprezident a finančný riaditeľ. Guyton sa taktiež stal výkonným riaditeľom spoločnosti Mazda Motor Corporation.

Jeffrey H. Guyton

Jeff Guyton prišiel do spoločnosti Mazda v septembri 2000 ako generálny manažér divízie plánovania nákladov v centrále spoločnosti Mazda v Japonsku. Od októbra 2003 zastával pozíciu viceprezidenta a finančného riaditeľa v spoločnosti Mazda Motor Europe.

Pred príchodom do spoločnosti Mazda pracoval Jeff Guyton na rôznych globálnych finančných postoch vo Ford Motor Company. Počas posledných šiestich rokov dohliadal na posilňovanie ziskovosti a obchodnej štruktúry spoločnosti Mazda Europe vrátane spustenia vyše 10 národných predajcov.

Od jeho príchodu zaznamenala spoločnosť Mazda silný rast, najmä v objeme predaja a prispel aj ku geografickej expanzii značky. Počas tohto obdobia zohrával Jeffrey H.Guyton kľúčovú úlohu v úspechoch spoločnosti v Európe a Mazda verí, že značku bude dobre viesť aj v súčasnej zložitej ekonomickej situácii.

Mazda si veľmi cení aj prácu odchádzajúceho prezidenta Jamesa Muira. Pod jeho vedením dosiahla spoločnosť na starom kontinente mnohé doterajšie úspechy.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.