Mazda má nového prezidenta

Štvrtok, 02 apríl 2009

Mazda má pre Európu nového prezidenta a výkonného riaditeľa. Stal sa ním štyridsaťdvaročný Jeffrey H. Guyton, doterajší viceprezident a finančný riaditeľ. Guyton sa taktiež stal výkonným riaditeľom spoločnosti Mazda Motor Corporation.

Jeffrey H. Guyton

Jeff Guyton prišiel do spoločnosti Mazda v septembri 2000 ako generálny manažér divízie plánovania nákladov v centrále spoločnosti Mazda v Japonsku. Od októbra 2003 zastával pozíciu viceprezidenta a finančného riaditeľa v spoločnosti Mazda Motor Europe.

Pred príchodom do spoločnosti Mazda pracoval Jeff Guyton na rôznych globálnych finančných postoch vo Ford Motor Company. Počas posledných šiestich rokov dohliadal na posilňovanie ziskovosti a obchodnej štruktúry spoločnosti Mazda Europe vrátane spustenia vyše 10 národných predajcov.

Od jeho príchodu zaznamenala spoločnosť Mazda silný rast, najmä v objeme predaja a prispel aj ku geografickej expanzii značky. Počas tohto obdobia zohrával Jeffrey H.Guyton kľúčovú úlohu v úspechoch spoločnosti v Európe a Mazda verí, že značku bude dobre viesť aj v súčasnej zložitej ekonomickej situácii.

Mazda si veľmi cení aj prácu odchádzajúceho prezidenta Jamesa Muira. Pod jeho vedením dosiahla spoločnosť na starom kontinente mnohé doterajšie úspechy.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.