Mazda má nového prezidenta

Štvrtok, 02 apríl 2009

Mazda má pre Európu nového prezidenta a výkonného riaditeľa. Stal sa ním štyridsaťdvaročný Jeffrey H. Guyton, doterajší viceprezident a finančný riaditeľ. Guyton sa taktiež stal výkonným riaditeľom spoločnosti Mazda Motor Corporation.

Jeffrey H. Guyton

Jeff Guyton prišiel do spoločnosti Mazda v septembri 2000 ako generálny manažér divízie plánovania nákladov v centrále spoločnosti Mazda v Japonsku. Od októbra 2003 zastával pozíciu viceprezidenta a finančného riaditeľa v spoločnosti Mazda Motor Europe.

Pred príchodom do spoločnosti Mazda pracoval Jeff Guyton na rôznych globálnych finančných postoch vo Ford Motor Company. Počas posledných šiestich rokov dohliadal na posilňovanie ziskovosti a obchodnej štruktúry spoločnosti Mazda Europe vrátane spustenia vyše 10 národných predajcov.

Od jeho príchodu zaznamenala spoločnosť Mazda silný rast, najmä v objeme predaja a prispel aj ku geografickej expanzii značky. Počas tohto obdobia zohrával Jeffrey H.Guyton kľúčovú úlohu v úspechoch spoločnosti v Európe a Mazda verí, že značku bude dobre viesť aj v súčasnej zložitej ekonomickej situácii.

Mazda si veľmi cení aj prácu odchádzajúceho prezidenta Jamesa Muira. Pod jeho vedením dosiahla spoločnosť na starom kontinente mnohé doterajšie úspechy.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."