Mazda MX-5: najlepší športový automobil

Streda, 16 jún 2010

Majitelia Mazdy MX-5 opäť vyhodnotili dvojmiestny japonský roadster ako najlepší športový automobil v triede. MX-5 získala viac bodov ako obdobné modely VW, Mercedes, alebo Audi Roadster Coupe. Tento obratný a svižný roadster má jednu z najrýchlejších sklápateľných elektricky ovládaných striech, na čo potrebuje iba 12 sekúnd.

Mazda MX-5

Najpredávanejší roadster na svete, Mazda MX-5, si môže pripísať ďalšie ocenenie do už aj tak dlhého zoznamu získaním titulu Najlepší športový automobil v hodnotení JD Power 2010. JD Power je systém hodnotenia automobilov samotnými majiteľmi.

Tohto každoročného prieskumu sa zúčastnilo vyše 17 000 majiteľov automobilov z celej Veľkej Británie. Majitelia ikonického dvojsedadlového športového modelu značky Mazda opäť dali svojmu autu najvyššie možné ocenenie za vzhľad, kvalitu exteriéru a interiéru, za spoľahlivosť, výkon, náklady na údržbu a tiež za servisné služby autorizovaných dealerov.

Po zrátaní všetkých hlasov získala Mazda MX-5 hodnotenie spokojnosti majiteľov 82,3%, čím porazila luxusné športové značky ako Mercedes-Benz SLK, Audi TT, či Volskwagen Eos a sebavedomo získala ocenenie ako Najlepší športový automobil.

Mazda MX-5 nezískala najvyššie ocenenie v JD Power prvýkrát. Ako najlepší športový automobil vo svojej kategórii ju oceňovali často a v mnohých krajinách sveta. Jej majitelia už 20 rokov oceňujú cenovú dostupnosť, výkon a najmä radosť za volantom, ktorú im tento malý roadster poskytuje. Doteraz si našla vo svete celkom 870 000 majiteľov.

Od roku 2006, kedy bola na trh uvedená verzia hardtop s elektrickým ovládaním, je Mazda MX-5 ešte populárnejšia. Malý roadster s pohonom zadných kolies je praktický automobil používateľný na dennú prevádzku. Je kombináciou nízkych prevádzkových nákladov, skvelých jazdných vlastností, legendárnej spoľahlivosti a tých najúžasnejších pocitov z jazdy v otvorenom automobile.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.