Mazda MX-5: najlepší športový automobil

Streda, 16 jún 2010

Majitelia Mazdy MX-5 opäť vyhodnotili dvojmiestny japonský roadster ako najlepší športový automobil v triede. MX-5 získala viac bodov ako obdobné modely VW, Mercedes, alebo Audi Roadster Coupe. Tento obratný a svižný roadster má jednu z najrýchlejších sklápateľných elektricky ovládaných striech, na čo potrebuje iba 12 sekúnd.

Mazda MX-5

Najpredávanejší roadster na svete, Mazda MX-5, si môže pripísať ďalšie ocenenie do už aj tak dlhého zoznamu získaním titulu Najlepší športový automobil v hodnotení JD Power 2010. JD Power je systém hodnotenia automobilov samotnými majiteľmi.

Tohto každoročného prieskumu sa zúčastnilo vyše 17 000 majiteľov automobilov z celej Veľkej Británie. Majitelia ikonického dvojsedadlového športového modelu značky Mazda opäť dali svojmu autu najvyššie možné ocenenie za vzhľad, kvalitu exteriéru a interiéru, za spoľahlivosť, výkon, náklady na údržbu a tiež za servisné služby autorizovaných dealerov.

Po zrátaní všetkých hlasov získala Mazda MX-5 hodnotenie spokojnosti majiteľov 82,3%, čím porazila luxusné športové značky ako Mercedes-Benz SLK, Audi TT, či Volskwagen Eos a sebavedomo získala ocenenie ako Najlepší športový automobil.

Mazda MX-5 nezískala najvyššie ocenenie v JD Power prvýkrát. Ako najlepší športový automobil vo svojej kategórii ju oceňovali často a v mnohých krajinách sveta. Jej majitelia už 20 rokov oceňujú cenovú dostupnosť, výkon a najmä radosť za volantom, ktorú im tento malý roadster poskytuje. Doteraz si našla vo svete celkom 870 000 majiteľov.

Od roku 2006, kedy bola na trh uvedená verzia hardtop s elektrickým ovládaním, je Mazda MX-5 ešte populárnejšia. Malý roadster s pohonom zadných kolies je praktický automobil používateľný na dennú prevádzku. Je kombináciou nízkych prevádzkových nákladov, skvelých jazdných vlastností, legendárnej spoľahlivosti a tých najúžasnejších pocitov z jazdy v otvorenom automobile.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.