Mégane GT s motorom od Renault Sportu

Utorok, 13 december 2016

Model Mégane štvrtej generácie sa na slovenskom trhu začal predávať začiatkom tohto roka. V týchto dňoch prichádza s novým výkonnejším motorom pre modely Mégane GT a Grandtour GT od divízie Renault Sport.

1 Renault Megane GT
Renault Mégane GT

Hneď od počiatku ponúkal nový Mégane GT na výber štyri benzínové motory a rovnaký počet naftových motorov. Najsilnejší benzínový má doteraz pod kapotou stádočko s počtom 205 koní, špičkový turbodiesel ich mal 160 koníkov a oba sa môžu pýšiť ako jediné modely nižšej strednej triedy systémom natáčania kolies zadnej nápravy.

K existujúcej pôvodnej ponuke pridáva Renault teraz upravený najvýkonnejší turbodiesel. Pochádzajú z divízie Renault Sport a dostupný je aj pre modely Espace a Talisman. Nový turbodiesel je twin-turbo Energy dCi 165 a oproti pôvodnému dCi 160 má pridané ďalšie turbo, päť koní navyše a krútiaci moment je 380 Nm pri 1750 otáčkach. Mégane GT s týmto motorom má kombinovanú spotrebu 4,6 litra a verzia Grandtour GT 4,7 litra.

2 Renault Megane GT
Renault Mégane Grandtour GT

Ceny modelov Mégane GT a Mégane Grandtour GT v najsilnejšej verzii s benzínovým i naftovým motorom a so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC:

Mégane GTEnergy TCe 205 EDC21 990 €
Mégane GTEnergy dCi 165 EDC24 490 €
Mégane Grandtour GTEnergy TCe 205 EDC23 190 €
Mégane Grandtour GTEnergy dCi 165 EDC25 690 €

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.