Mégane GT s motorom od Renault Sportu

Utorok, 13 december 2016

Model Mégane štvrtej generácie sa na slovenskom trhu začal predávať začiatkom tohto roka. V týchto dňoch prichádza s novým výkonnejším motorom pre modely Mégane GT a Grandtour GT od divízie Renault Sport.

1 Renault Megane GT
Renault Mégane GT

Hneď od počiatku ponúkal nový Mégane GT na výber štyri benzínové motory a rovnaký počet naftových motorov. Najsilnejší benzínový má doteraz pod kapotou stádočko s počtom 205 koní, špičkový turbodiesel ich mal 160 koníkov a oba sa môžu pýšiť ako jediné modely nižšej strednej triedy systémom natáčania kolies zadnej nápravy.

K existujúcej pôvodnej ponuke pridáva Renault teraz upravený najvýkonnejší turbodiesel. Pochádzajú z divízie Renault Sport a dostupný je aj pre modely Espace a Talisman. Nový turbodiesel je twin-turbo Energy dCi 165 a oproti pôvodnému dCi 160 má pridané ďalšie turbo, päť koní navyše a krútiaci moment je 380 Nm pri 1750 otáčkach. Mégane GT s týmto motorom má kombinovanú spotrebu 4,6 litra a verzia Grandtour GT 4,7 litra.

2 Renault Megane GT
Renault Mégane Grandtour GT

Ceny modelov Mégane GT a Mégane Grandtour GT v najsilnejšej verzii s benzínovým i naftovým motorom a so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC:

Mégane GTEnergy TCe 205 EDC21 990 €
Mégane GTEnergy dCi 165 EDC24 490 €
Mégane Grandtour GTEnergy TCe 205 EDC23 190 €
Mégane Grandtour GTEnergy dCi 165 EDC25 690 €

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."