Mercedes-AMG C 63 S E Performance má slovenské ceny

Piatok, 16 jún 2023

Nedávno predstavený supervýkonný Mercedes z dielne AMG má slovenské ceny a záujemcovia o jeho kúpu si ho už môžu objednávať.

1-merccedes-amg63se
Mercedes-AMG C 63 S E Performance, verzia sedan

Nový Mercedes AMG C 63 S E Performance sedan si na Slovensku možno odteraz objednať za cenu 114 132 eur. Vo verzii kombi sa cena tohto výkonného mercedesa začína na sume 115 506 eur.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance využíva technológie formuly 1. Svoj najvyšší systémový výkon 500 kW/680 k a maximálny krútiaci moment 1020 Nm prenášajú na cesty najmodernejšie technológie z motoristického športu.

Hybridné pohonné ústrojenstvo kombinuje 2,0-litrový turbomotor AMG s elektromotorom umiestneným na zadnej náprave, čo vo vodičovi evokuje veľmi emotívny jazdný zážitok.

Elektromotor v závislosti od jazdného programu a podľa aktuálnej potreby zvyšuje výkon a krútiaci moment s cieľom dosiahnuť komfortný alebo na výkon zameraný pocit z jazdy.

2-merccedes-amg63se
Mercedes AMG C 63 S E Performance kombi

Zaujímavé sú technické parametre nového mercedesa, ako kombinovaná spotreba paliva 6,9 l/100 km, kombinované emisie CO2 156 g/km a kombinovaná spotreba elektrickej energie 11,7 kWh/100 km).

Mercedes-AMG C 63 S E Performance umožňuje aj čisto elektrické jazdenie. Elektrické hnacie ústrojenstvo aj vysokovýkonný akumulátor s napätím 400 V sú výsledkom vlastného vývoja športovej divízie AMG.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.