Mercedes-Benz Citan dodávkou roka 2022

Streda, 24 november 2021

Prestížny titul dodávka roka 2022 (Van of theYear) si toto ocenenie medzinárodnej poroty už po štvrtý odnáša automobilka Mercedes-Benz. Tentoraz titul získal kompaktný model Citan, spolu s Renaultom Kangoo.

mercedes-citan

Víťazov ankety vyhlasuje medzinárodná odborná porota. Víťazný Citan presvedčil spomedzi ďalších 14 nominovaných dodávok svojou všestrannosťou, výnimočnými jazdnými vlastnosťami a variabilitou vnútorného priestoru.

Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-BenzVans: "Teší nás, že náš nový Mercedes-BenzCitan získal ocenenie International Van of theYearAward 2022".

Nový Citan je kompletne nanovo vyvinutý automobil pre profesionálov a dopĺňa portfólio značky. Skriňová dodávka aj osobná verzia Tourer ponúkajú zákazníkom široké možnosti využívania a vysoký stupeň funkčnosti s vysokým jazdným komfortom a overenými bezpečnostnými štandardmi Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz Citan pri kompaktných vonkajších rozmeroch presvedčí tiež veľkosťou vnútorného priestoru. Upúta svojim vzhľadom, vysokou úrovňou bezpečnosti a robustnosťou. Citan sa navyše dodáva aj v osobnej verzii Tourer, aj ako skriňové vozidlo. Disponuje s úspornými a výkonnými benzínovými aj naftovými motormi s výkonmi od 55 kW/75 k do 96 kW/131 k.

Medzi silné stránky nového Citanu patrí mimoriadne bohatá bezpečnostná výbava s prvkami zvyšujúcimi bezpečnosť vodiča a ostatných účastníkov cestnej premávky. K tomu sa pridáva aj špičkový intuitívny infotainment MBUX schopný učiť sa, ktorý disponuje hlasovým asistentom Hey Mercedes.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.