Mercedes-Benz eActros ocenený na IAA v Hannoveri

Piatok, 30 september 2022

Prestížne ocenenie Truck Innovation Award 2023 na nedávno skončenej výstave transportnej techniky IAA v nemeckom Hannoveri získal Mercedes-Benz eActros Long Haul.

truck-innovation-award-2023

Ocenenie udelila porota zložená z 25 medzinárodných novinárov (IToY)) z oblasti úžitkových vozidiel z významných medzinárodných médií z Európy i niektorých ďalších krajín.

O zisku ocenenia rozhodlo, že ide o inovatívny technologický koncept s technológiou akumulátorov LFP, novou elektrickou nápravou, ako aj rýchlosť vývoja produktu v divízii Mercedes-Benz Trucks.

Ťažký elektrický akumulátorový eActros LongHaul pre diaľkovú dopravu bol highlightom expozície Mercedes-Benz Trucks a prezentovaný ako koncepčný prototyp už pred hannoverskou výstavou IAA.

Elektricky poháňané nákladné auto má dojazd približne 500 kilometrov na jedno nabitie akumulátora a je schopné vysoko výkonného nabíjania.

Ocenenie Innovation Award posledných rokoch získali aj vozidlá Mercedes-Benz eActros pre ťažkú distribučnú dopravu a nákladné vozidlo s vodíkovými palivovými článkami Mercedes-Benz GenH2 Truck.

Sériová výroba akumulátorového eActros LongHaul sa má spustiť v roku 2024.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5