Mercedes-Benz eActros ocenený na IAA v Hannoveri

Piatok, 30 september 2022

Prestížne ocenenie Truck Innovation Award 2023 na nedávno skončenej výstave transportnej techniky IAA v nemeckom Hannoveri získal Mercedes-Benz eActros Long Haul.

truck-innovation-award-2023

Ocenenie udelila porota zložená z 25 medzinárodných novinárov (IToY)) z oblasti úžitkových vozidiel z významných medzinárodných médií z Európy i niektorých ďalších krajín.

O zisku ocenenia rozhodlo, že ide o inovatívny technologický koncept s technológiou akumulátorov LFP, novou elektrickou nápravou, ako aj rýchlosť vývoja produktu v divízii Mercedes-Benz Trucks.

Ťažký elektrický akumulátorový eActros LongHaul pre diaľkovú dopravu bol highlightom expozície Mercedes-Benz Trucks a prezentovaný ako koncepčný prototyp už pred hannoverskou výstavou IAA.

Elektricky poháňané nákladné auto má dojazd približne 500 kilometrov na jedno nabitie akumulátora a je schopné vysoko výkonného nabíjania.

Ocenenie Innovation Award posledných rokoch získali aj vozidlá Mercedes-Benz eActros pre ťažkú distribučnú dopravu a nákladné vozidlo s vodíkovými palivovými článkami Mercedes-Benz GenH2 Truck.

Sériová výroba akumulátorového eActros LongHaul sa má spustiť v roku 2024.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.