Mercedes-Benz G: Polmiliónta off-roadová ikona

Utorok, 25 apríl 2023

Auto do každého počasia, na rozbitú cestu, do každého terénu, ale aj komfort na asfalt, to je Mercedes-Benz G. Pre niekoho je to obyčajná hranatá krabica, pre milovníka výnimočných vecí často nedostižný cieľ. Jednoducho – ikona na pohľadanie.

1-mercedesG

Mercedes-Benz G sa začal vyrábať v roku 1979 a odvtedy už 44 rokov píše svoju úspešnú históriu. Za ten čas sa vyrobilo 500 000 exemplárov, posledný kus z tejto polmilióntej série legendárneho modelu zišiel z výrobnej linky v rakúskom Grazi 19. apríla tohto roku. Off-roadová ikona, model Mercedes-Benz G, tak mohol začať oslavovať.

Ikona štuttgartskej značky, off-roadový Mercedes-Benz G s číslom 500 000 zišiel z výrobnej linky v Grazi, kde sa hviezda Mercedesu vyrába. Model Triedy G, fanúšikmi často označovaný ako najlepšie terénne auto na svete, píše svoju úspešnú históriu ďalej. Za kultové postavenie a popularitu vďačí "géčko" jedinečnej kombinácii svojho dizajnu a schopnosti suverénne sa pohybovať v teréne.

Predlohou pre klasický vzhľad tohto unikátneho exempláru bol model Mercedes-Benz 280 GE, po ktorom prebral ikonické dizajnové prvky, napríklad nezameniteľnú agávovú zelenú farbu karosérie, alebo vzor čalúnenia. Trieda G sa však blíži aj k inému výročiu, k 45. výročiu výroby, ktoré bude v roku 2024. Model zostane však ďalej verný svojmu charakteru, a to aj v súčinnosti s prebiehajúcou modernizáciou. Mottom naďalej zostane technický pokrok, nezmenený vzhľad a charakter.

Výnimočnosť modelu G ocenil predseda predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz a šéf produktovej divízie terénnych vozidiel Emmerich Schiller: "Sme hrdí na toto číslo, ktoré zároveň zdôrazňuje exkluzivitu triedy G. Trieda G je všetkým, len nie masovým produktom. Plne elektrický model triedy G predstavíme v roku 2024, čo posunie hranice v oblasti jazdy v teréne. Tešíme na budúcnosť ikony terénnych vozidiel."

1-mercedesG 2-mercedesG 3-mercedesG
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.