Mercedes-Benz triedy T: Päť hviezdičiek Euro NCAP

Pondelok, 11 júl 2022

Mercedes-Benz triedy T, kompaktný van štuttgartskej značky, získal v bariérovom teste spoločnosti Euro NCAP päť hviezdičiek za bezpečnosť. Je to najlepšia známka v roku 2022.

Merc-triedyT

Novinka automobilky Mercedes-Benz, kompaktný van triedy T, ktorá sa tento mesiac dostáva aj na slovenský trh, získala v teste Euro NCAP vo všetkých štyroch kategóriách – bezpečnosti cestujúcich, bezpečnosti detí, ochrany chodcov a asistenčných systémov päť hviezdičiek.

V ochrane a bezpečnosti detí je Mercedes-Benz triedy T lídrom v segmente kompaktných vanov. Trieda T je štandardne vybavená systémom iSize pre tri detské sedačky a detskými poistkami na oboch posuvných dverách. S príslušnou výbavou majú aj elektrické okná vzadu detskú poistku. Na ochranu všetkých pasažierov je na palube štandardne sedem airbagov.

Aj počet asistenčných systémov vodiča je pre túto kategóriu mimoriadne rozsiahly. Má asistent rozjazdu do kopca, asistent jazdy pri bočnom vetre, asistent sledovania pozornosti Attentiom Assist, aktívny asistent brzdenia s funkciou podpory prejazdu križovatkou, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla a asistent sledovania povolenej rýchlosti.

Všetky asistenčné systémy triedy T sú súčasťou sériovej výbavy nového modelu. Na prianie si zákazník môže zvoliť napríklad aktívny asistent parkovania s kamerou pre cúvanie, asistent stabilizácie prívesu a vysokovýkonné svetlomety s LED.

Nemecká značka sa môže popýšiť okrem Triedy T aj s 5-hviezdičkovým hodnotením modelu Citan Tourer, ktorý optimálne vyhovuje potrebám komerčnej osobnej dopravy.

Cena modelu Mercedes-Benz triedy T na Slovensku začína od 22 772 eur a už od tohto mesiaca je u autorizovaných obchodných partnerov značky. Citan Tourer začína na sume 21 318 eur (s DPH).

(janGold)
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.