Metro/Nissan: hlavná výhra Nissan NV 200

Sobota, 28 január 2012

Ak ste niekedy súťažili a vyhrali napríklad auto, potom poznáte pocity, aké mala pani Oľga Krištofíková z Terchovej, keď jej z vedenia spoločnosti Metro oznámili, že práve ona je šťastnou výherkyňou úžitkového automobilu Nissan NV 200, hlavnej výhry v súťaži, ktorú v závere uplynulého roka organizovali na Slovensku Metro s Nissanom.

Metro Nissan súťaž
Novučičký Nissan NV 200 si podnikateľka z Terchovej Oľga Krištofíková prevzala od riaditeľa Metro Žilina Radoslava Jakubova a zástupcu importéra Nissan Petra Šatku

"Podmienky zúčastniť sa súťaže organizovanej spoločnosťou Metro boli jednoduché a mohol sa do nej zapojiť každý, kto v Metre (v ČR Makro) nakupuje a je u nás registrovaný," – informuje nás riaditeľ strediska Metro Žiline Radoslav Jakubov krátko pred odovzdávaním hlavnej výhry.

Podmienkou zaradenia do žrebovania bolo nakúpiť tovar v minimálnej hodnote 20 eur na Slovensku alebo 500 korún v Čechách a ešte odpovedať na niekoľko súťažných otázok. Súťažilo sa od 12. októbra do 15. decembra. Vyhodnotenie súťaže sa konalo v uplynulých dňoch a hlavnú výhru, úžitkový automobil Nissan NV 200, získala podnikateľka z Terchovej Oľga Krištofíková.

Ako podnikateľka chodí do žilinského Metra pravidelne nakupovať a tam si všimla plagátik propagujúci súťaž. Zaujalo ju, že hlavnou výhrou je úžitkový Nissan, po ktorom už vtedy poškuľovala. Teraz, keď už vie, že auto vyhrala, vidí v ňom ako živnostníčka veľkého pomocníka v každodennej práci. Výhru jej oznámili telefonicky, a tak prekvapenie musela pekne zhlboka predýchať. Pri preberaní výhry v priestoroch žilinského Metra však už prežívala vari najšťastnejšie chvíle svojho podnikateľského života.

Pani Oľga Krištofíková sa venuje podnikaniu v oblasti služieb, konkrétne vo verejnom stravovaní. Pripravuje obedy pre stošesťdesiat ľudí a stíha to aj vďaka svojim trom zamestnancom, a samozrejme aj autu, s ktorým rozváža obedy i nakupuje, pravidelne a najčastejšie práve vo veľkopredajni Metro v Žiline, teda práve tam, kde si aj úžasnú výhru preberala.

Výherkyňa úžitkového Nissana NV 200 prevádzkuje svoju závodnú kuchyňu v Terchovej. Varí pre dva výrobné závody v neďalekom okolí, takže obedy aj rozváža. Päťkrát do týždňa, v prípade mimoriadnych pracovných zmien aj viackrát. Staré auto jej dosluhuje a tak bolo načase riešiť ako a čím ho nahradiť. Výhra jej teda spadla priamo z neba a teraz už verí, že v podnikaní jej problémy s dopravou v najbližších rokoch určite nehrozia.

Auto do súťaže dodal slovenský Nissan. Odovzdať výherkyni do Žiliny ho prišiel zástupca importéra Peter Šatka. Keďže súťaž, ktorú z organizovalo Metro v spolupráci s Nissanom, bola zameraná najmä na drobných podnikateľov, ľudí, ktorí prevádzkujú malé firmy a potrebujú auto na prevoz tovarov, materiálov a ľudí na kratšie vzdialenosti, za hlavnú výhru vybrali v Nissane menší úžitkový automobil Nissan NV 200 kombi.

"Verzia kombi je z troch Nissanom ponúkaných verzií najpredávanejšia, navyše výherkyňa má auto v najvyššej výbave Tecna" – hodnotí výber hlavnej výhry Peter Šatka zo spoločnosti Nissan. "Model NV 200 je päťmiestne päťdverové auto s posuvnými zadnými bočnými dverami a nákladným priestorom až 2300 litrov. Som presvedčený, že je pre výherkyňu ako stvorený. Želaním Nissanu bolo, aby výhra pre malého podnikateľa nebola symbolická, ale užitočná, práve preto sme vybrali NV 200."

Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.