Metro/Nissan: hlavná výhra Nissan NV 200

Sobota, 28 január 2012

Ak ste niekedy súťažili a vyhrali napríklad auto, potom poznáte pocity, aké mala pani Oľga Krištofíková z Terchovej, keď jej z vedenia spoločnosti Metro oznámili, že práve ona je šťastnou výherkyňou úžitkového automobilu Nissan NV 200, hlavnej výhry v súťaži, ktorú v závere uplynulého roka organizovali na Slovensku Metro s Nissanom.

Metro Nissan súťaž
Novučičký Nissan NV 200 si podnikateľka z Terchovej Oľga Krištofíková prevzala od riaditeľa Metro Žilina Radoslava Jakubova a zástupcu importéra Nissan Petra Šatku

"Podmienky zúčastniť sa súťaže organizovanej spoločnosťou Metro boli jednoduché a mohol sa do nej zapojiť každý, kto v Metre (v ČR Makro) nakupuje a je u nás registrovaný," – informuje nás riaditeľ strediska Metro Žiline Radoslav Jakubov krátko pred odovzdávaním hlavnej výhry.

Podmienkou zaradenia do žrebovania bolo nakúpiť tovar v minimálnej hodnote 20 eur na Slovensku alebo 500 korún v Čechách a ešte odpovedať na niekoľko súťažných otázok. Súťažilo sa od 12. októbra do 15. decembra. Vyhodnotenie súťaže sa konalo v uplynulých dňoch a hlavnú výhru, úžitkový automobil Nissan NV 200, získala podnikateľka z Terchovej Oľga Krištofíková.

Ako podnikateľka chodí do žilinského Metra pravidelne nakupovať a tam si všimla plagátik propagujúci súťaž. Zaujalo ju, že hlavnou výhrou je úžitkový Nissan, po ktorom už vtedy poškuľovala. Teraz, keď už vie, že auto vyhrala, vidí v ňom ako živnostníčka veľkého pomocníka v každodennej práci. Výhru jej oznámili telefonicky, a tak prekvapenie musela pekne zhlboka predýchať. Pri preberaní výhry v priestoroch žilinského Metra však už prežívala vari najšťastnejšie chvíle svojho podnikateľského života.

Pani Oľga Krištofíková sa venuje podnikaniu v oblasti služieb, konkrétne vo verejnom stravovaní. Pripravuje obedy pre stošesťdesiat ľudí a stíha to aj vďaka svojim trom zamestnancom, a samozrejme aj autu, s ktorým rozváža obedy i nakupuje, pravidelne a najčastejšie práve vo veľkopredajni Metro v Žiline, teda práve tam, kde si aj úžasnú výhru preberala.

Výherkyňa úžitkového Nissana NV 200 prevádzkuje svoju závodnú kuchyňu v Terchovej. Varí pre dva výrobné závody v neďalekom okolí, takže obedy aj rozváža. Päťkrát do týždňa, v prípade mimoriadnych pracovných zmien aj viackrát. Staré auto jej dosluhuje a tak bolo načase riešiť ako a čím ho nahradiť. Výhra jej teda spadla priamo z neba a teraz už verí, že v podnikaní jej problémy s dopravou v najbližších rokoch určite nehrozia.

Auto do súťaže dodal slovenský Nissan. Odovzdať výherkyni do Žiliny ho prišiel zástupca importéra Peter Šatka. Keďže súťaž, ktorú z organizovalo Metro v spolupráci s Nissanom, bola zameraná najmä na drobných podnikateľov, ľudí, ktorí prevádzkujú malé firmy a potrebujú auto na prevoz tovarov, materiálov a ľudí na kratšie vzdialenosti, za hlavnú výhru vybrali v Nissane menší úžitkový automobil Nissan NV 200 kombi.

"Verzia kombi je z troch Nissanom ponúkaných verzií najpredávanejšia, navyše výherkyňa má auto v najvyššej výbave Tecna" – hodnotí výber hlavnej výhry Peter Šatka zo spoločnosti Nissan. "Model NV 200 je päťmiestne päťdverové auto s posuvnými zadnými bočnými dverami a nákladným priestorom až 2300 litrov. Som presvedčený, že je pre výherkyňu ako stvorený. Želaním Nissanu bolo, aby výhra pre malého podnikateľa nebola symbolická, ale užitočná, práve preto sme vybrali NV 200."

Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.