Metro/Nissan: hlavná výhra Nissan NV 200

Sobota, 28 január 2012

Ak ste niekedy súťažili a vyhrali napríklad auto, potom poznáte pocity, aké mala pani Oľga Krištofíková z Terchovej, keď jej z vedenia spoločnosti Metro oznámili, že práve ona je šťastnou výherkyňou úžitkového automobilu Nissan NV 200, hlavnej výhry v súťaži, ktorú v závere uplynulého roka organizovali na Slovensku Metro s Nissanom.

Metro Nissan súťaž
Novučičký Nissan NV 200 si podnikateľka z Terchovej Oľga Krištofíková prevzala od riaditeľa Metro Žilina Radoslava Jakubova a zástupcu importéra Nissan Petra Šatku

"Podmienky zúčastniť sa súťaže organizovanej spoločnosťou Metro boli jednoduché a mohol sa do nej zapojiť každý, kto v Metre (v ČR Makro) nakupuje a je u nás registrovaný," – informuje nás riaditeľ strediska Metro Žiline Radoslav Jakubov krátko pred odovzdávaním hlavnej výhry.

Podmienkou zaradenia do žrebovania bolo nakúpiť tovar v minimálnej hodnote 20 eur na Slovensku alebo 500 korún v Čechách a ešte odpovedať na niekoľko súťažných otázok. Súťažilo sa od 12. októbra do 15. decembra. Vyhodnotenie súťaže sa konalo v uplynulých dňoch a hlavnú výhru, úžitkový automobil Nissan NV 200, získala podnikateľka z Terchovej Oľga Krištofíková.

Ako podnikateľka chodí do žilinského Metra pravidelne nakupovať a tam si všimla plagátik propagujúci súťaž. Zaujalo ju, že hlavnou výhrou je úžitkový Nissan, po ktorom už vtedy poškuľovala. Teraz, keď už vie, že auto vyhrala, vidí v ňom ako živnostníčka veľkého pomocníka v každodennej práci. Výhru jej oznámili telefonicky, a tak prekvapenie musela pekne zhlboka predýchať. Pri preberaní výhry v priestoroch žilinského Metra však už prežívala vari najšťastnejšie chvíle svojho podnikateľského života.

Pani Oľga Krištofíková sa venuje podnikaniu v oblasti služieb, konkrétne vo verejnom stravovaní. Pripravuje obedy pre stošesťdesiat ľudí a stíha to aj vďaka svojim trom zamestnancom, a samozrejme aj autu, s ktorým rozváža obedy i nakupuje, pravidelne a najčastejšie práve vo veľkopredajni Metro v Žiline, teda práve tam, kde si aj úžasnú výhru preberala.

Výherkyňa úžitkového Nissana NV 200 prevádzkuje svoju závodnú kuchyňu v Terchovej. Varí pre dva výrobné závody v neďalekom okolí, takže obedy aj rozváža. Päťkrát do týždňa, v prípade mimoriadnych pracovných zmien aj viackrát. Staré auto jej dosluhuje a tak bolo načase riešiť ako a čím ho nahradiť. Výhra jej teda spadla priamo z neba a teraz už verí, že v podnikaní jej problémy s dopravou v najbližších rokoch určite nehrozia.

Auto do súťaže dodal slovenský Nissan. Odovzdať výherkyni do Žiliny ho prišiel zástupca importéra Peter Šatka. Keďže súťaž, ktorú z organizovalo Metro v spolupráci s Nissanom, bola zameraná najmä na drobných podnikateľov, ľudí, ktorí prevádzkujú malé firmy a potrebujú auto na prevoz tovarov, materiálov a ľudí na kratšie vzdialenosti, za hlavnú výhru vybrali v Nissane menší úžitkový automobil Nissan NV 200 kombi.

"Verzia kombi je z troch Nissanom ponúkaných verzií najpredávanejšia, navyše výherkyňa má auto v najvyššej výbave Tecna" – hodnotí výber hlavnej výhry Peter Šatka zo spoločnosti Nissan. "Model NV 200 je päťmiestne päťdverové auto s posuvnými zadnými bočnými dverami a nákladným priestorom až 2300 litrov. Som presvedčený, že je pre výherkyňu ako stvorený. Želaním Nissanu bolo, aby výhra pre malého podnikateľa nebola symbolická, ale užitočná, práve preto sme vybrali NV 200."

Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž Metro Nissan súťaž
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.