Michael Schumacher po roku

Utorok, 30 december 2014

Pred rokom a dňom mal bývalý pilot formuly 1 Michael Schumacher veľmi vážnu nehodu. Pri lyžovačke utrpel vážne poranenie hlavy, z ktorého sa dodnes nespamätal. Od septembra je v domácej starostlivosti pri Ženevskom jazere, ktorá mu nahrádza kliniky, kde sa mu najlepší lekári snažili pomôcť a znovu ho vrátiť do života.

Michael Schumacher
Michael Schumacher ako sme ho vídali aj potom, ako ukončil svoju úspešnú kariéru

S počtom siedmich titulov majstra sveta najrýchlejších monopostov je Michael Schumacher najúspešnejším pilotom formuly 1. Prvý titul získal v roku 1994, posledný siedmy v roku 2004. Na ôsmy titul už nedosiahol a z kolotoča F1 odišiel, aby sa koncom roka 2009 do neho znovu vrátil. Definitívny koniec športovej kariéry ohlásil Michael Schumacher na konci sezóny 2012.

Na formulu 1 a motoristický šport však ani potom nezanevrel a príležitostne si v rýchlych autách znovu zajazdil. Druhou športovou vášňou bývalého nemeckého pilota bolo okrem futbalu lyžovanie, ak neberieme do úvahy jazdenie na rýchlych motocykloch, ktoré si viackrát vyskúšal aj v oficiálnych pretekoch.

Za športom sa vybral aj 29. decembra 2013, takmer presne pred rokom. So svojou rodinou zamieril na lyžovačku do francúzskych Álp. Práve ich svahy sa mu stali osudnými, keď po nekontrolovanom páde narazil nešťastne do skaly, ktorá mu rozbila ochrannú prilbu a spôsobila ťažké poranenie hlavy a mozgu.

Aj po roku je na tom Michael Schumacher zdravotne na tom veľmi zle. Je stále v bezvedomí, aj keď správy z jeho najbližšieho okolia hovoria, že robí pri zotavovaní pokroky, ale že proces rehabilitácie bude ešte dlhý a zodpovedá jeho zraneniu.

Bývalý jazdec formuly 1 Francúz Philippe Streiff, ktorý je po ťažkej havárii na invalidnom vozíku od roku 1989, sa k zdravotnému stavu Michaela Schumachera vyjadril: "Je pri vedomí, ale komunikuje iba očami. Spoznáva síce svoju manželku a deti, ale stále má s pamäťou veľké problémy."

Michael Schumacher bojuje ďalej o svoj život, ktorý mu po náraze do skaly na lyžiarskom svahu zachránila helma. Vybojuje tento svoj boj tak, aby sa znovu vrátil do života, z ktorého ho pred rokom vytrhla ťažká nehoda?

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."