Michelin pre SUV - víťaz testu

Piatok, 29 marec 2019

Francúzsky výrobca pneumatík Michelin predstavil na autosalóne v Ženeve inovatívnu športovú pneumatiku Pilot Sport 4 SUV pre športovo-úžitkové automobily s vysokým výkonom motorov.

Michelin Pilot Sport 2
Michelin Pilot Sport 4 SUV

Nová pneumatika Michelin bude k dispozícii v 53 rozmeroch s priemerom od 17 do 22 palcov a môže sa použiť na autá s pohonom 4x4, kompaktné vozidlá, vozidlá strednej veľkosti a prémiové či športové automobily. Pneumatika si dokáže poradiť s väčšími priečnymi a odstredivými silami.Je vyrobená v spolupráci s výrobcami vozidiel.

Michelin Pilot Sport 4 SUV mení spôsob vnímania vysokovýkonných pneumatík pre prémiové a športové SUV. Má homologizácie napríklad pre Volvo, Jaguar, Mercedes, Porsche a Land Rover.

Nová pneumatika Michelin prišla na trh len nedávno a získala už prvé miesto vo svojej kategórii v testoch nezávislej nemeckej organizácie TÜV SÜD. Za ňou skončili pneumatiky najväčších konkurentov ako Continental, Goodyear, Bridgestone či Dunlop vo viacerých kľúčových vlastnostiach.

Michelin Pilot Sport 4 SUV je bezpečná pneumatika s vysokým jazdným výkonom. Prekonala konkurenčné produkty v brzdení na suchom i mokrom povrchu. Testy uskutočnené organizáciou TÜV SÜD dokázali, že na suchom povrchu má pneumatika Pilot Sport 4 SUV o 1,8 metra kratšiu brzdnú dráhu, než je priemerný výsledok konkurenčných pneumatík.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.