Mikuláš v štýle Škoda Yeti

Štvrtok, 09 december 2010

Mikuláš rozdáva deťom darčeky 6. decembra. Importér automobilov Škoda si na rozdávanie radosti pre najmenších vybral celý mikulášsky týždeň. A aby to bolo pestrejšie, tak aj 4260 koní pod kapotami 31 automobilov modelu Yeti. Kone vraj namiesto sobov a Yeti namiesto Snehulienok. S touto družinou brázdia Škoda a Mikuláš po Slovensku a navštevujú školy a škôlky, aby potešili najmenších.

Mikuláš v štýle Škoda Yeti
Mikuláš v štýle spoločnosti Škoda Auto Slovensko: rozvoz darčekov na modeloch Yeti

Mikuláš tak vymenil sane za záprah tridsaťjeden automobilov Škoda Yeti, spolu s jeho družinou vyrazili z Bratislavy práve na Mikuláša. Darčeky z plne naložených "saní" bude Mikuláš rozdávať škôlkarom a školákom v štyroch slovenských mestách. Deti sa okrem darčekov môžu tešiť aj na mikulášsky sprievod, v ktorom nebudú chýbať dvaja chlpatí obri - Yetiovia.

Mikulášska jazda, ktorú tradične organizuje spoločnosť Škoda Auto Slovensko sa tento rok preženie mestami Galanta, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš.

Mikuláš v štýle Škoda Yeti
Kolóna 31 áut Škoda Yeti vyrazila s Mikulášom na púť po slovenských školách a škôlkach

Prečo vymenil Mikuláš sane za Škodu Yeti? Vraj kvôli množstvu darčekov pre čo najväčší počet detí sa rozhodol tento rok rozvážať darčeky v priestranných SUV od škodovky. K tomu mu poslúžilo 4260 koní pod kapotou 31 plnokrvných Yeti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."