Mikuláš v štýle Škoda Yeti

Štvrtok, 09 december 2010

Mikuláš rozdáva deťom darčeky 6. decembra. Importér automobilov Škoda si na rozdávanie radosti pre najmenších vybral celý mikulášsky týždeň. A aby to bolo pestrejšie, tak aj 4260 koní pod kapotami 31 automobilov modelu Yeti. Kone vraj namiesto sobov a Yeti namiesto Snehulienok. S touto družinou brázdia Škoda a Mikuláš po Slovensku a navštevujú školy a škôlky, aby potešili najmenších.

Mikuláš v štýle Škoda Yeti
Mikuláš v štýle spoločnosti Škoda Auto Slovensko: rozvoz darčekov na modeloch Yeti

Mikuláš tak vymenil sane za záprah tridsaťjeden automobilov Škoda Yeti, spolu s jeho družinou vyrazili z Bratislavy práve na Mikuláša. Darčeky z plne naložených "saní" bude Mikuláš rozdávať škôlkarom a školákom v štyroch slovenských mestách. Deti sa okrem darčekov môžu tešiť aj na mikulášsky sprievod, v ktorom nebudú chýbať dvaja chlpatí obri - Yetiovia.

Mikulášska jazda, ktorú tradične organizuje spoločnosť Škoda Auto Slovensko sa tento rok preženie mestami Galanta, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš.

Mikuláš v štýle Škoda Yeti
Kolóna 31 áut Škoda Yeti vyrazila s Mikulášom na púť po slovenských školách a škôlkach

Prečo vymenil Mikuláš sane za Škodu Yeti? Vraj kvôli množstvu darčekov pre čo najväčší počet detí sa rozhodol tento rok rozvážať darčeky v priestranných SUV od škodovky. K tomu mu poslúžilo 4260 koní pod kapotou 31 plnokrvných Yeti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.