Mikuláš v štýle Škoda Yeti

Štvrtok, 09 december 2010

Mikuláš rozdáva deťom darčeky 6. decembra. Importér automobilov Škoda si na rozdávanie radosti pre najmenších vybral celý mikulášsky týždeň. A aby to bolo pestrejšie, tak aj 4260 koní pod kapotami 31 automobilov modelu Yeti. Kone vraj namiesto sobov a Yeti namiesto Snehulienok. S touto družinou brázdia Škoda a Mikuláš po Slovensku a navštevujú školy a škôlky, aby potešili najmenších.

Mikuláš v štýle Škoda Yeti
Mikuláš v štýle spoločnosti Škoda Auto Slovensko: rozvoz darčekov na modeloch Yeti

Mikuláš tak vymenil sane za záprah tridsaťjeden automobilov Škoda Yeti, spolu s jeho družinou vyrazili z Bratislavy práve na Mikuláša. Darčeky z plne naložených "saní" bude Mikuláš rozdávať škôlkarom a školákom v štyroch slovenských mestách. Deti sa okrem darčekov môžu tešiť aj na mikulášsky sprievod, v ktorom nebudú chýbať dvaja chlpatí obri - Yetiovia.

Mikulášska jazda, ktorú tradične organizuje spoločnosť Škoda Auto Slovensko sa tento rok preženie mestami Galanta, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš.

Mikuláš v štýle Škoda Yeti
Kolóna 31 áut Škoda Yeti vyrazila s Mikulášom na púť po slovenských školách a škôlkach

Prečo vymenil Mikuláš sane za Škodu Yeti? Vraj kvôli množstvu darčekov pre čo najväčší počet detí sa rozhodol tento rok rozvážať darčeky v priestranných SUV od škodovky. K tomu mu poslúžilo 4260 koní pod kapotou 31 plnokrvných Yeti.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.