Miliónty Peugeot 3008 opustil výrobné linky

Štvrtok, 16 december 2021

Päť rokov po svojom uvedení na trh francúzske SUV Peugeot 3008 oslavuje ako jeden z bestsellerov značky svoj miliónty vyrobený kus, ktorý v polovici novembra tohto roku opustil výrobné linky závodu v Sochaux.

peugeot-3008

Model 3008 má mimoriadny úspech v Európe, ale aj v Číne. Získal spolu sedemdesiatšesť ocenení po celom svete, čo svedčí o jeho veľkej popularite. Okrem iného dostal v roku 2017 prestížneho ocenenie európske Auto roka 2017.

Vo Francúzsku je Peugeot 3008 lídrom vo svojom segmente od prvého mesiaca svojho uvedenia na trh. V Európe je tento Francúz v roku 2021 zatiaľ druhý najpredávanejší model v segmente SUV. Silné postavenie má však napríklad aj v Portugalsku, Taliansku či Španielsku. Mimo Európy sú hlavnými trhmi Turecko, Izrael, Japonsko a Egypt.

Viac ako 80 % svojich predajov tohto SUV je s automatickou prevodovkou a takmer 38 % vo vyšších verziách výbavy, čo dokonale ilustruje celkový posun značky Peugeot na trhu.

Peugeot 3008 ponúka najnovšiu generáciu jazdných asistentov, ako aj inovovaný Peugeot i-Cockpit s vysokou kvalitou displeja a novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením. Presadzuje sa aj vďaka možnosti voľby s plug-in hybridným pohonom a pohonom dvoch alebo štyroch kolies.

Peugeot 3008 si získal zákazníkov výrazným a moderným dizajnom karosérie a svojimi dynamickými vlastnosťami. Interiér s i-Cockpit®om ponúka technologicky príjemnú a komfortnú atmosféru, v ktorej sa užívateľ cíti veľmi komfortne.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.