Miliónty Peugeot 3008 opustil výrobné linky

Štvrtok, 16 december 2021

Päť rokov po svojom uvedení na trh francúzske SUV Peugeot 3008 oslavuje ako jeden z bestsellerov značky svoj miliónty vyrobený kus, ktorý v polovici novembra tohto roku opustil výrobné linky závodu v Sochaux.

peugeot-3008

Model 3008 má mimoriadny úspech v Európe, ale aj v Číne. Získal spolu sedemdesiatšesť ocenení po celom svete, čo svedčí o jeho veľkej popularite. Okrem iného dostal v roku 2017 prestížneho ocenenie európske Auto roka 2017.

Vo Francúzsku je Peugeot 3008 lídrom vo svojom segmente od prvého mesiaca svojho uvedenia na trh. V Európe je tento Francúz v roku 2021 zatiaľ druhý najpredávanejší model v segmente SUV. Silné postavenie má však napríklad aj v Portugalsku, Taliansku či Španielsku. Mimo Európy sú hlavnými trhmi Turecko, Izrael, Japonsko a Egypt.

Viac ako 80 % svojich predajov tohto SUV je s automatickou prevodovkou a takmer 38 % vo vyšších verziách výbavy, čo dokonale ilustruje celkový posun značky Peugeot na trhu.

Peugeot 3008 ponúka najnovšiu generáciu jazdných asistentov, ako aj inovovaný Peugeot i-Cockpit s vysokou kvalitou displeja a novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením. Presadzuje sa aj vďaka možnosti voľby s plug-in hybridným pohonom a pohonom dvoch alebo štyroch kolies.

Peugeot 3008 si získal zákazníkov výrazným a moderným dizajnom karosérie a svojimi dynamickými vlastnosťami. Interiér s i-Cockpit®om ponúka technologicky príjemnú a komfortnú atmosféru, v ktorej sa užívateľ cíti veľmi komfortne.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.