Miliónty Peugeot 3008 opustil výrobné linky

Štvrtok, 16 december 2021

Päť rokov po svojom uvedení na trh francúzske SUV Peugeot 3008 oslavuje ako jeden z bestsellerov značky svoj miliónty vyrobený kus, ktorý v polovici novembra tohto roku opustil výrobné linky závodu v Sochaux.

peugeot-3008

Model 3008 má mimoriadny úspech v Európe, ale aj v Číne. Získal spolu sedemdesiatšesť ocenení po celom svete, čo svedčí o jeho veľkej popularite. Okrem iného dostal v roku 2017 prestížneho ocenenie európske Auto roka 2017.

Vo Francúzsku je Peugeot 3008 lídrom vo svojom segmente od prvého mesiaca svojho uvedenia na trh. V Európe je tento Francúz v roku 2021 zatiaľ druhý najpredávanejší model v segmente SUV. Silné postavenie má však napríklad aj v Portugalsku, Taliansku či Španielsku. Mimo Európy sú hlavnými trhmi Turecko, Izrael, Japonsko a Egypt.

Viac ako 80 % svojich predajov tohto SUV je s automatickou prevodovkou a takmer 38 % vo vyšších verziách výbavy, čo dokonale ilustruje celkový posun značky Peugeot na trhu.

Peugeot 3008 ponúka najnovšiu generáciu jazdných asistentov, ako aj inovovaný Peugeot i-Cockpit s vysokou kvalitou displeja a novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením. Presadzuje sa aj vďaka možnosti voľby s plug-in hybridným pohonom a pohonom dvoch alebo štyroch kolies.

Peugeot 3008 si získal zákazníkov výrazným a moderným dizajnom karosérie a svojimi dynamickými vlastnosťami. Interiér s i-Cockpit®om ponúka technologicky príjemnú a komfortnú atmosféru, v ktorej sa užívateľ cíti veľmi komfortne.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring