Miliónty Peugeot 3008 opustil výrobné linky

Štvrtok, 16 december 2021

Päť rokov po svojom uvedení na trh francúzske SUV Peugeot 3008 oslavuje ako jeden z bestsellerov značky svoj miliónty vyrobený kus, ktorý v polovici novembra tohto roku opustil výrobné linky závodu v Sochaux.

peugeot-3008

Model 3008 má mimoriadny úspech v Európe, ale aj v Číne. Získal spolu sedemdesiatšesť ocenení po celom svete, čo svedčí o jeho veľkej popularite. Okrem iného dostal v roku 2017 prestížneho ocenenie európske Auto roka 2017.

Vo Francúzsku je Peugeot 3008 lídrom vo svojom segmente od prvého mesiaca svojho uvedenia na trh. V Európe je tento Francúz v roku 2021 zatiaľ druhý najpredávanejší model v segmente SUV. Silné postavenie má však napríklad aj v Portugalsku, Taliansku či Španielsku. Mimo Európy sú hlavnými trhmi Turecko, Izrael, Japonsko a Egypt.

Viac ako 80 % svojich predajov tohto SUV je s automatickou prevodovkou a takmer 38 % vo vyšších verziách výbavy, čo dokonale ilustruje celkový posun značky Peugeot na trhu.

Peugeot 3008 ponúka najnovšiu generáciu jazdných asistentov, ako aj inovovaný Peugeot i-Cockpit s vysokou kvalitou displeja a novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením. Presadzuje sa aj vďaka možnosti voľby s plug-in hybridným pohonom a pohonom dvoch alebo štyroch kolies.

Peugeot 3008 si získal zákazníkov výrazným a moderným dizajnom karosérie a svojimi dynamickými vlastnosťami. Interiér s i-Cockpit®om ponúka technologicky príjemnú a komfortnú atmosféru, v ktorej sa užívateľ cíti veľmi komfortne.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.