Mini Countryman + AirTop: Na cesty za dobrodružstvom

Utorok, 02 máj 2017

Najnovšia generácia modelu Mini Countryman, auta s priestranným interiérom pre päť pasažierov a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies možno okrem mestskej premávky a cestovania po bežných cestách využívať s autostanom AirTop aj na dobrodružné cestovanie.

Mini Countryman
Mini Countryman v spojení s autostanom je ideálne spojenie na výlety do prírody

Taliansky špecialista AUTOHOME rozšíril rad svojich produktov o nový autostan vhodný svojim vzhľadom k novému Mini Countryman. Ten zároveň ladí aj s aktuálnym dizajnom značky Mini, takže o symbióze autostanu s modelom Countryman nemôže byť pochýb.

Špeciálnu edíciu modelu autostanov AirTop navrhla talianska firma v spolupráci s dizajnérskym tímom Mini. Autostany sú dostupné priamo od výrobcu tak v čiernom ako aj bielom vyhotovení a ladia s kontrastnou farbou strechy a krytmi vonkajších spätných zrkadiel nového Mini Countrymana.

Mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič nového Countrymana. Konštrukciu autostanu je možné namontovať na tento nosič bez potreby náradia. Strešný nosič predstavuje pre konštrukciu stanu dostatočne pevný základ, na ktorý ho pevne a bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

Autostan v zloženom stave je takmer na nerozoznanie od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu následne automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny.

Výška interiéru v autostane je 94 centimetrov. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie.

Autostan je vybavený matracom, dverami, oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho Countrymana.

S dĺžkou 2,1 metra a šírkou 1,3 metra poskytuje autostan dostatočný priestor i pohodlie na prenocovanie v prírode pre dve osoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.