Mini Countryman + AirTop: Na cesty za dobrodružstvom

Utorok, 02 máj 2017

Najnovšia generácia modelu Mini Countryman, auta s priestranným interiérom pre päť pasažierov a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies možno okrem mestskej premávky a cestovania po bežných cestách využívať s autostanom AirTop aj na dobrodružné cestovanie.

Mini Countryman
Mini Countryman v spojení s autostanom je ideálne spojenie na výlety do prírody

Taliansky špecialista AUTOHOME rozšíril rad svojich produktov o nový autostan vhodný svojim vzhľadom k novému Mini Countryman. Ten zároveň ladí aj s aktuálnym dizajnom značky Mini, takže o symbióze autostanu s modelom Countryman nemôže byť pochýb.

Špeciálnu edíciu modelu autostanov AirTop navrhla talianska firma v spolupráci s dizajnérskym tímom Mini. Autostany sú dostupné priamo od výrobcu tak v čiernom ako aj bielom vyhotovení a ladia s kontrastnou farbou strechy a krytmi vonkajších spätných zrkadiel nového Mini Countrymana.

Mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič nového Countrymana. Konštrukciu autostanu je možné namontovať na tento nosič bez potreby náradia. Strešný nosič predstavuje pre konštrukciu stanu dostatočne pevný základ, na ktorý ho pevne a bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

Autostan v zloženom stave je takmer na nerozoznanie od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu následne automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny.

Výška interiéru v autostane je 94 centimetrov. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie.

Autostan je vybavený matracom, dverami, oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho Countrymana.

S dĺžkou 2,1 metra a šírkou 1,3 metra poskytuje autostan dostatočný priestor i pohodlie na prenocovanie v prírode pre dve osoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.