Mini Countryman + AirTop: Na cesty za dobrodružstvom

Utorok, 02 máj 2017

Najnovšia generácia modelu Mini Countryman, auta s priestranným interiérom pre päť pasažierov a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies možno okrem mestskej premávky a cestovania po bežných cestách využívať s autostanom AirTop aj na dobrodružné cestovanie.

Mini Countryman
Mini Countryman v spojení s autostanom je ideálne spojenie na výlety do prírody

Taliansky špecialista AUTOHOME rozšíril rad svojich produktov o nový autostan vhodný svojim vzhľadom k novému Mini Countryman. Ten zároveň ladí aj s aktuálnym dizajnom značky Mini, takže o symbióze autostanu s modelom Countryman nemôže byť pochýb.

Špeciálnu edíciu modelu autostanov AirTop navrhla talianska firma v spolupráci s dizajnérskym tímom Mini. Autostany sú dostupné priamo od výrobcu tak v čiernom ako aj bielom vyhotovení a ladia s kontrastnou farbou strechy a krytmi vonkajších spätných zrkadiel nového Mini Countrymana.

Mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič nového Countrymana. Konštrukciu autostanu je možné namontovať na tento nosič bez potreby náradia. Strešný nosič predstavuje pre konštrukciu stanu dostatočne pevný základ, na ktorý ho pevne a bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

Autostan v zloženom stave je takmer na nerozoznanie od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu následne automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny.

Výška interiéru v autostane je 94 centimetrov. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie.

Autostan je vybavený matracom, dverami, oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho Countrymana.

S dĺžkou 2,1 metra a šírkou 1,3 metra poskytuje autostan dostatočný priestor i pohodlie na prenocovanie v prírode pre dve osoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.