Mini Countryman + AirTop: Na cesty za dobrodružstvom

Utorok, 02 máj 2017

Najnovšia generácia modelu Mini Countryman, auta s priestranným interiérom pre päť pasažierov a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies možno okrem mestskej premávky a cestovania po bežných cestách využívať s autostanom AirTop aj na dobrodružné cestovanie.

Mini Countryman
Mini Countryman v spojení s autostanom je ideálne spojenie na výlety do prírody

Taliansky špecialista AUTOHOME rozšíril rad svojich produktov o nový autostan vhodný svojim vzhľadom k novému Mini Countryman. Ten zároveň ladí aj s aktuálnym dizajnom značky Mini, takže o symbióze autostanu s modelom Countryman nemôže byť pochýb.

Špeciálnu edíciu modelu autostanov AirTop navrhla talianska firma v spolupráci s dizajnérskym tímom Mini. Autostany sú dostupné priamo od výrobcu tak v čiernom ako aj bielom vyhotovení a ladia s kontrastnou farbou strechy a krytmi vonkajších spätných zrkadiel nového Mini Countrymana.

Mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič nového Countrymana. Konštrukciu autostanu je možné namontovať na tento nosič bez potreby náradia. Strešný nosič predstavuje pre konštrukciu stanu dostatočne pevný základ, na ktorý ho pevne a bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

Autostan v zloženom stave je takmer na nerozoznanie od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu následne automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny.

Výška interiéru v autostane je 94 centimetrov. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie.

Autostan je vybavený matracom, dverami, oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho Countrymana.

S dĺžkou 2,1 metra a šírkou 1,3 metra poskytuje autostan dostatočný priestor i pohodlie na prenocovanie v prírode pre dve osoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.