Mini Countryman: príprava na Dakar 2013

Štvrtok, 22 november 2012

Mini by si rád zopakoval tohtoročné víťazstvo z Rallye Dakar, keď v kategórii automobilov obsadili v sedle s Francúzom Peterhanselom a Španielom Romom prvé dve miesta. Aby bolo Mini Countryman pripravené na náročnú rallye zopakovať minuloročné víťazstvo, prípravy na obhajobu sú v plnom prúde. Zopakovať minuloročné prvenstvo sa pokúsi aj tento rok desaťnásobný víťaz Dakaru Stefan Peterhansel a znovu na Mini Countryman.

Mini Countryman
Mini Countryman s Peterhanselom v sedle bol veľkým prekvapením posledného Dakaru, keď sa stal celkovým víťazom. Zopakuje svoje víťazstvo aj na Dakare 2013?

Aj blížiaci sa budúcoročný Dakar sa pôjde znovu na juhoamerickom kontinente a jeho štart je naplánovaný na 5. januára 2013. Najnáročnejšia diaľková svetová rallye sa už pravidelne jazdí na juhoamerickom kontinente. Výnimkou nebude ani januárový v poradí už 35. ročník. Jazdcom a tímom zostáva približne jeden a pol mesiaca pripraviť sa na zvládnutie náročných terénov v štátoch južnej Ameriky.

V plnej príprave sú špeciály Mini ALL4 Racing, ktoré chcú obhájiť dosiahnuté úspechy na Rallye Dakar 2013. X-Raid Team vsádza aj tento rok na model Mini Countryman. Veľký dôraz však kladie aj na servisné vozidlá, ktoré budú sprevádzať súťažný tím po celej trase súťaže dlhej vyše 8000 kilometrov cez Peru, Argentínu a Čile a budú vybavené off-road dizajnovým balíkom. Komponenty z ponuky Originálneho Mini príslušenstva majú zaručiť, že Mini Countryman zvládne zmeny medzi šotolinovými cestami, púštnymi dunami a horskými priesmykmi.

Päť špeciálov Mini ALL4 Racing predviedlo na Dakare 2012 pozoruhodnú spoľahlivosť, rýchlosť a vytrvalosť. Celkové víťazstvo si vybojovala francúzska posádka Stéphane Peterhansel so spolujazdcom Jean-Paul Cottretom. Druhí skončili ich tímoví kolegovia Joan Roma a Michel Périn. V prvej desiatke sa umiestnili ešte ďalšie tri špeciály Mini ALL4 Racing. Pre Peterhansela to bolo desiate víťazstvo v kariére na Dakare a rozhodol sa, že nebude jeho posledným. Na festivale Mini United v máji tohto roku Peterhansel oznámil, že by rád zopakoval svoj triumf z Dakaru aj v roku 2013.

Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.