Mini Countryman: príprava na Dakar 2013

Štvrtok, 22 november 2012

Mini by si rád zopakoval tohtoročné víťazstvo z Rallye Dakar, keď v kategórii automobilov obsadili v sedle s Francúzom Peterhanselom a Španielom Romom prvé dve miesta. Aby bolo Mini Countryman pripravené na náročnú rallye zopakovať minuloročné víťazstvo, prípravy na obhajobu sú v plnom prúde. Zopakovať minuloročné prvenstvo sa pokúsi aj tento rok desaťnásobný víťaz Dakaru Stefan Peterhansel a znovu na Mini Countryman.

Mini Countryman
Mini Countryman s Peterhanselom v sedle bol veľkým prekvapením posledného Dakaru, keď sa stal celkovým víťazom. Zopakuje svoje víťazstvo aj na Dakare 2013?

Aj blížiaci sa budúcoročný Dakar sa pôjde znovu na juhoamerickom kontinente a jeho štart je naplánovaný na 5. januára 2013. Najnáročnejšia diaľková svetová rallye sa už pravidelne jazdí na juhoamerickom kontinente. Výnimkou nebude ani januárový v poradí už 35. ročník. Jazdcom a tímom zostáva približne jeden a pol mesiaca pripraviť sa na zvládnutie náročných terénov v štátoch južnej Ameriky.

V plnej príprave sú špeciály Mini ALL4 Racing, ktoré chcú obhájiť dosiahnuté úspechy na Rallye Dakar 2013. X-Raid Team vsádza aj tento rok na model Mini Countryman. Veľký dôraz však kladie aj na servisné vozidlá, ktoré budú sprevádzať súťažný tím po celej trase súťaže dlhej vyše 8000 kilometrov cez Peru, Argentínu a Čile a budú vybavené off-road dizajnovým balíkom. Komponenty z ponuky Originálneho Mini príslušenstva majú zaručiť, že Mini Countryman zvládne zmeny medzi šotolinovými cestami, púštnymi dunami a horskými priesmykmi.

Päť špeciálov Mini ALL4 Racing predviedlo na Dakare 2012 pozoruhodnú spoľahlivosť, rýchlosť a vytrvalosť. Celkové víťazstvo si vybojovala francúzska posádka Stéphane Peterhansel so spolujazdcom Jean-Paul Cottretom. Druhí skončili ich tímoví kolegovia Joan Roma a Michel Périn. V prvej desiatke sa umiestnili ešte ďalšie tri špeciály Mini ALL4 Racing. Pre Peterhansela to bolo desiate víťazstvo v kariére na Dakare a rozhodol sa, že nebude jeho posledným. Na festivale Mini United v máji tohto roku Peterhansel oznámil, že by rád zopakoval svoj triumf z Dakaru aj v roku 2013.

Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.