Mini Lexus: Autíčko pre postihnuté deti

Pondelok, 16 marec 2020

Jedinečné autíčko pripomínajúce Lexus LX vyvinuté organizáciou Cerebral Palsy Foundation postavili špeciálne pre deti postihnuté detskou mozgovou obrnou.

1-Lexus-mini
Jedinečný mini Lexus LX pre dieťa postihnuté mozgovou obrnou pochádza z dielne pobočky Toyoty v USA

Atypické autíčko odovzdali novej majiteľke Finley v marci tohto roku, pretože tento mesiac je v USA Národným mesiacom povedomia o mozgovej obrne. Jednou z najväčších výziev pre deti postihnuté touto poruchou je možnosť dostať sa medzi ľudí a zabávať sa rovnako, ako ich zdraví rovesníci. Uľahčiť im to má práve miniatúrny Lexus LX.

Keďže Finley, ktorá miniatúrny Lexus dostala, má problémy s ddlhším sedením, jej autíčko vyrobili so sedadlom so špeciálnou podložkou a vylepšenoi bočnouoporou. Má nastaviteľnú opierku hlavy a vodiča pevne pridŕžajú päťbodové bezpečnostné pásy. Mini Lexus má zäčšené dvere a zníženú svetlú výšku , aby Finley doň bezperoblémovo nastupovala.

Ľudia s mozgovou obrnou často nemajú dostatok sily na to, aby dlhší čas otáčali volantom. Takisto môžu mať ťažkosti s ovládaním pedálov. Preto Finley ovláda mini tereniačik pomocou joysticka umiestneného v lakťovej opierke, čo jej umožňuje voľný pohyb. Detský Lexus dostal fialový lak, pretože fialová je obľúbená farba jej majiteľky.

Cooper Ericksen, viceprezident pre plánovanie produktov a startégiu spoločnosti Lexus z americkej pobočky spoločnosti Toyota: "Tvoríme autá blízke umeniu a vede o ľudských potrebách. V tomto prípade sme chceli zájsť ešte ďalej a zistiť, čo to môže znamenať pre dieťa s mozgovou obrnou, ktoré si nemôže vychutnávať slobodný pohyb z akého sa tešia zdravé deti.”

(jGold, zdroj Lexus)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.