Mini: Made in India

Streda, 08 máj 2013

Mini Countryman sa bude vôbec po prvý raz vyrábať mimo Európy, v závode BMW Chennai v Indii. Výroba bude spĺňať najnáročnejšie kvalitatívne normy spoločnosti BMW Group. Rozširovanie produkcie je reakciou na narastajúci dopyt po autách značky Mini.

Mini
Mini v Indii s jedným zo symbolov mnohomiliónovej krajiny na ázijskom kontinente

Zavedenie výroby modelov Mini nemecko-britskej značky v Indii je pokračovaním expanzie automobiliek na ázijský kontinent. Po britskom Oxforde, kde je základná výroba Mini, Birminghame, kde sa vyrábajú motory, rakúskom Grazi, odkiať z továrne Magna Steyer vychádzajú Mini Countryman a Paceman, je India ďalším produkčným miestom Mini. Aj keď sa Mini zatiaľ v Indii nepredáva masovo, záujem tu je, o čom svedčí aj skutočnosť, že v krajine je už otvorených päť predajných miest Mini.

K vzniku nového montážneho závodu značky Mini prišlo len rok po spustení predaja vozidiel Mini v Indii. Produkcia modelu Mini v Indii má napomôcť uspokojiť rastúci dopyt po modeloch Mini na indickom i ázijskom trhu. Prvými modelmi, ktoré sa v závode Chennai budú vyrábať, budú štvorkolky Countryman v základnej verzii One a turbodiesel Cooper D.

Pôvodný výrobný závod Chennai spoločnosti BMW vybudovali v roku 2007 a produkuje modely BMW radu 3 a BMW radu 5, ale aj BMW X1 a BMW X3. Závod s výrobnou plochou zhruba 13 000 metrov štvorcových je vzdialený necelých 40 kilometrov severozápadne od mesta Chennai. Hypermoderné technologické vybavenie, odborne zdatní zamestnanci a zdokonalené výrobné postupy predstavujú potrebné zložky na výrobu prémiových vozidiel.

Mini Mini Mini
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.