MINI: Od originálu po personalizované

Pondelok, 12 február 2018

Individualizácia typická pre značku Mini má odteraz novú úroveň. Výrobca prémiových automobilov posúva individualizáciu typickú pre túto značku na novú úroveň.

Mini - individualizácia
Čo sa majiteľovi páči a čo chce mať na svojom Mini, to si môže sám navrhnúť. Ak potom príde na nový nápad, pôvodný v rámci individualizácie môže vymeniť.

Britská automobilka Mini pristupuje k novej individualizácii svojich vozidiel a predstavuje službu Mini Yours Customised (Mini prispôsobené vašim potrebám), ktorá dáva zákazníkom možnosť získať vybrané inovované produkty s dizajnom, ktorý si sami zvolia. Následne môžu transformovať svoje vlastné vozidlo na špeciálny kus personalizovaný vo vlastnom štýle. Tento inovatívny balík bude sprístupnený v priebehu roka 2018 pre množstvo modelov Mini v Európe a na ďalších veľkých trhoch.

Produktový rad Mini Yours Customised bude zahŕňať napríklad podložky smeroviek známe ako bočné ozdobné mriežky, obloženie interiéru na strane spolujazdca, LED prahy a projektory dverí v dizajne vytvorenom zákazníkom. Personalizované produkty budú dostupné k viacerým modelom Mini v priebehu roka 2018.

Zákazníci si môžu vybrať, navrhnúť a objednať inovované diely dostupné v rade produktov Mini Yours Customised v novom online obchode (www.yours-customised.mini) špeciálne vytvorenom pre tento nový balík. Individualizované produkty budú potom vyrobené pomocou inovatívnych výrobných postupov, ako je 3D tlač a laserové písmo.

Pokročilý výrobný postup umožňuje presnú implementáciu želaní zákazníka. Individuálne navrhnuté výrobky budú dodané v priebehu iba niekoľkých týždňov. Jednotlivé diely budú navrhnuté tak, aby ich mohol do vozidla integrovať samotný zákazník alebo servisný partner Mini.

Zákazník môže konkrétny diel zmeniť aj niekoľkokrát, napríklad vtedy, ak dostanete nový nápad ako by konkrétny diel chcel zmeniť, ako by podľa jeho novej predstavy mal vyzerať. To znamená, že individualizované komponenty možno vymeniť kedykoľvek.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.