Mini sa bratá so surfom

Štvrtok, 30 apríl 2015

Myšlienkou bolo navrhnúť surf, ktorý prenesie pocit z jazdy v automobile Mini na vodu. Vytvorili ho v spoločnosti Channel Islands v meste Santa Barbara. Vývojový a dizajnérsky tím pracoval pod vedením šéfa exteriérového dizajnu Mini Christophera Weila a profesionálneho surfista Kalani Robba.

The-mini surfboard

Krátky, svižný a extrémne športový The Mini, prvý surf značky Mini, je ideálny na surfovanie na vlnách ktoréhokoľvek pobrežia na celom svete. Na výber môže byť surf Chili Red alebo surf s čiernymi rallye pásmi. Po dohode s tímom Channel Islands je možné splniť zákazníkovi takmer akúkoľvek požiadavku na farbu i na veľkosť.

Kalani Robb je surfová legenda, rodák z Havaja, profesionálny surfista. Má množstvo titulov, bol majstrom US Open Champion a patril k piatim najlepším surfistom rebríčka ASP World Ranking. Svoje jazdecké a herecké umenie predvádza v hollywoodskych a surfistických filmoch, napríklad v snímkach Kopačky alebo Osudové leto.

"Už dlho som si želal vytvoriť dosku, s ktorou by som na vode zažil toľko zábavy ako pri jazde s mojím Mini na asfalte", vraví surfista Robb. "Pre dosiahnutie pocitu obratnosti a rýchlosti sme vytvorili dosku s väčším objemom. Vonkajšia línia a nízke zahnutie jej umožňujú, aby doslova lietala na hladine," dodal.

Surf The Mini bude dostupný vo vybraných obchodoch od júna tohto roku, kúpiť sa však bude dať aj v internetových obchodoch.

Autor: janGold
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.