Mini sa bratá so surfom

Štvrtok, 30 apríl 2015

Myšlienkou bolo navrhnúť surf, ktorý prenesie pocit z jazdy v automobile Mini na vodu. Vytvorili ho v spoločnosti Channel Islands v meste Santa Barbara. Vývojový a dizajnérsky tím pracoval pod vedením šéfa exteriérového dizajnu Mini Christophera Weila a profesionálneho surfista Kalani Robba.

The-mini surfboard

Krátky, svižný a extrémne športový The Mini, prvý surf značky Mini, je ideálny na surfovanie na vlnách ktoréhokoľvek pobrežia na celom svete. Na výber môže byť surf Chili Red alebo surf s čiernymi rallye pásmi. Po dohode s tímom Channel Islands je možné splniť zákazníkovi takmer akúkoľvek požiadavku na farbu i na veľkosť.

Kalani Robb je surfová legenda, rodák z Havaja, profesionálny surfista. Má množstvo titulov, bol majstrom US Open Champion a patril k piatim najlepším surfistom rebríčka ASP World Ranking. Svoje jazdecké a herecké umenie predvádza v hollywoodskych a surfistických filmoch, napríklad v snímkach Kopačky alebo Osudové leto.

"Už dlho som si želal vytvoriť dosku, s ktorou by som na vode zažil toľko zábavy ako pri jazde s mojím Mini na asfalte", vraví surfista Robb. "Pre dosiahnutie pocitu obratnosti a rýchlosti sme vytvorili dosku s väčším objemom. Vonkajšia línia a nízke zahnutie jej umožňujú, aby doslova lietala na hladine," dodal.

Surf The Mini bude dostupný vo vybraných obchodoch od júna tohto roku, kúpiť sa však bude dať aj v internetových obchodoch.

Autor: janGold
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."