Mini Sleeper: Countryman a Clubman s lôžkom

Utorok, 17 október 2017

Značku Mini a jej dva modely si vzal na mušku študent ako predmet pre svoju diplomovú prácu. Zaujímavý nápad doviedol do úspešného konca. Takto upravené modely môžu pomôcť tým, ktorý radi vyrážajú za dobrodružstvom alebo do prírody a "hotel" si vozia so sebou.

1 Mini Sleeper.jpg

Kreativitu a nekonvenčný životný štýl, aj to patrí k značke Mini. Pražský študent Matúš Opálka si vybral malé Mini ako predmet svojej diplomovej práce a dal jej titul Mini Sleeper. Predsavzal si, že navrhne cestovný kufor, ktorý umožní cestovateľom využiť svoju batožinu aj inak, napríklad ako rozkladaciu posteľ. Originálny kufor, ktorý navrhol, umiestnil do zadnej časti vozidiel Mini Clubman a Countryman.

Kufor Mini Sleeper svojím tvarom vyplní podlahu batožinového priestoru sklopených operadiel zadných sedadiel a na nich vytvorí pevnú rovnú plochu. Súčasťou týchto kufrov je aj nafukovací matrac. Šírku kufrov navrhol tak, aby sa vošli dva vedľa seba.

V modeli Clubman takto navrhnutý kufor ponúkne lôžko s dĺžkou 175 cm, v Countrymane možno dĺžku predĺžiť na 185 cm. Dômyselná konštrukcia kufrov vyrobených čiastočne aj metódou laminácie umožňuje využiť ich objem pod lôžkom na odkladanie batožiny.

2 Mini Sleeper.jpg

Mini má množstvo rôznych podôb. Študentom navrhnutý Sleeper je ďalšia a pridáva sa k už dávnejšie známym kreáciám. Takou je napríklad Mini so špeciálnym rozkladacím stanom na streche Autohome. Medzi zaujímavosti spojené s dobrodružným cestovaním s Mini patrí aj v roku 2013 predstavený originálny obytný príves Mini Cowley alebo Mini Clubvan Camper uspôsobený na kempovanie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.