Mini Sleeper: Countryman a Clubman s lôžkom

Utorok, 17 október 2017

Značku Mini a jej dva modely si vzal na mušku študent ako predmet pre svoju diplomovú prácu. Zaujímavý nápad doviedol do úspešného konca. Takto upravené modely môžu pomôcť tým, ktorý radi vyrážajú za dobrodružstvom alebo do prírody a "hotel" si vozia so sebou.

1 Mini Sleeper.jpg

Kreativitu a nekonvenčný životný štýl, aj to patrí k značke Mini. Pražský študent Matúš Opálka si vybral malé Mini ako predmet svojej diplomovej práce a dal jej titul Mini Sleeper. Predsavzal si, že navrhne cestovný kufor, ktorý umožní cestovateľom využiť svoju batožinu aj inak, napríklad ako rozkladaciu posteľ. Originálny kufor, ktorý navrhol, umiestnil do zadnej časti vozidiel Mini Clubman a Countryman.

Kufor Mini Sleeper svojím tvarom vyplní podlahu batožinového priestoru sklopených operadiel zadných sedadiel a na nich vytvorí pevnú rovnú plochu. Súčasťou týchto kufrov je aj nafukovací matrac. Šírku kufrov navrhol tak, aby sa vošli dva vedľa seba.

V modeli Clubman takto navrhnutý kufor ponúkne lôžko s dĺžkou 175 cm, v Countrymane možno dĺžku predĺžiť na 185 cm. Dômyselná konštrukcia kufrov vyrobených čiastočne aj metódou laminácie umožňuje využiť ich objem pod lôžkom na odkladanie batožiny.

2 Mini Sleeper.jpg

Mini má množstvo rôznych podôb. Študentom navrhnutý Sleeper je ďalšia a pridáva sa k už dávnejšie známym kreáciám. Takou je napríklad Mini so špeciálnym rozkladacím stanom na streche Autohome. Medzi zaujímavosti spojené s dobrodružným cestovaním s Mini patrí aj v roku 2013 predstavený originálny obytný príves Mini Cowley alebo Mini Clubvan Camper uspôsobený na kempovanie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.