Mini Sleeper: Countryman a Clubman s lôžkom

Utorok, 17 október 2017

Značku Mini a jej dva modely si vzal na mušku študent ako predmet pre svoju diplomovú prácu. Zaujímavý nápad doviedol do úspešného konca. Takto upravené modely môžu pomôcť tým, ktorý radi vyrážajú za dobrodružstvom alebo do prírody a "hotel" si vozia so sebou.

1 Mini Sleeper.jpg

Kreativitu a nekonvenčný životný štýl, aj to patrí k značke Mini. Pražský študent Matúš Opálka si vybral malé Mini ako predmet svojej diplomovej práce a dal jej titul Mini Sleeper. Predsavzal si, že navrhne cestovný kufor, ktorý umožní cestovateľom využiť svoju batožinu aj inak, napríklad ako rozkladaciu posteľ. Originálny kufor, ktorý navrhol, umiestnil do zadnej časti vozidiel Mini Clubman a Countryman.

Kufor Mini Sleeper svojím tvarom vyplní podlahu batožinového priestoru sklopených operadiel zadných sedadiel a na nich vytvorí pevnú rovnú plochu. Súčasťou týchto kufrov je aj nafukovací matrac. Šírku kufrov navrhol tak, aby sa vošli dva vedľa seba.

V modeli Clubman takto navrhnutý kufor ponúkne lôžko s dĺžkou 175 cm, v Countrymane možno dĺžku predĺžiť na 185 cm. Dômyselná konštrukcia kufrov vyrobených čiastočne aj metódou laminácie umožňuje využiť ich objem pod lôžkom na odkladanie batožiny.

2 Mini Sleeper.jpg

Mini má množstvo rôznych podôb. Študentom navrhnutý Sleeper je ďalšia a pridáva sa k už dávnejšie známym kreáciám. Takou je napríklad Mini so špeciálnym rozkladacím stanom na streche Autohome. Medzi zaujímavosti spojené s dobrodružným cestovaním s Mini patrí aj v roku 2013 predstavený originálny obytný príves Mini Cowley alebo Mini Clubvan Camper uspôsobený na kempovanie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.