Mini Sleeper: Countryman a Clubman s lôžkom

Utorok, 17 október 2017

Značku Mini a jej dva modely si vzal na mušku študent ako predmet pre svoju diplomovú prácu. Zaujímavý nápad doviedol do úspešného konca. Takto upravené modely môžu pomôcť tým, ktorý radi vyrážajú za dobrodružstvom alebo do prírody a "hotel" si vozia so sebou.

1 Mini Sleeper.jpg

Kreativitu a nekonvenčný životný štýl, aj to patrí k značke Mini. Pražský študent Matúš Opálka si vybral malé Mini ako predmet svojej diplomovej práce a dal jej titul Mini Sleeper. Predsavzal si, že navrhne cestovný kufor, ktorý umožní cestovateľom využiť svoju batožinu aj inak, napríklad ako rozkladaciu posteľ. Originálny kufor, ktorý navrhol, umiestnil do zadnej časti vozidiel Mini Clubman a Countryman.

Kufor Mini Sleeper svojím tvarom vyplní podlahu batožinového priestoru sklopených operadiel zadných sedadiel a na nich vytvorí pevnú rovnú plochu. Súčasťou týchto kufrov je aj nafukovací matrac. Šírku kufrov navrhol tak, aby sa vošli dva vedľa seba.

V modeli Clubman takto navrhnutý kufor ponúkne lôžko s dĺžkou 175 cm, v Countrymane možno dĺžku predĺžiť na 185 cm. Dômyselná konštrukcia kufrov vyrobených čiastočne aj metódou laminácie umožňuje využiť ich objem pod lôžkom na odkladanie batožiny.

2 Mini Sleeper.jpg

Mini má množstvo rôznych podôb. Študentom navrhnutý Sleeper je ďalšia a pridáva sa k už dávnejšie známym kreáciám. Takou je napríklad Mini so špeciálnym rozkladacím stanom na streche Autohome. Medzi zaujímavosti spojené s dobrodružným cestovaním s Mini patrí aj v roku 2013 predstavený originálny obytný príves Mini Cowley alebo Mini Clubvan Camper uspôsobený na kempovanie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.