Mitsubishi iMiEV na Islande

Pondelok, 29 september 2008

Spoločnosť Mitsubishi Motors a islandské ministerstvo priemyslu, energetiky a turizmu sa dohodli na testovaní elektrického vozidla Mitsubishi iMiEV s nulovými emisiami na Islande.

Mitsubishi iMiEV Mitsubishi iMiEV

Island má ambiciózne plány znížiť svoju závislosť na fosílnych palivách, pričom testovanie uvedeného elektrického vozidla má začať už v priebehu roka 2009. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že islandský prezident Olafur Ragnar Grimsson si naplánoval testovaciu jazdu s týmto elektrickým automobilom od Mitsubishi.

Mitsubishi iMiEV Mitsubishi iMiEV

Od roku 1980 Island intenzívne usiluje o radikálny posun v oblasti využívania trvalo udržateľných zdrojov energie, pričom v súčasnosti takmer sto percent potrieb elektrickej energie krajiny pokrývajú hydroelektrické a geotermálne zdroje. Island si v otázkach životného prostredia stanovil vysoké ciele, vďaka ktorým bola krajina vyhlásená v celosvetovom meradle za lídra v oblasti tzv. čistej energie. Využívanie elektrického vozidla na Islande tak povedie k nulovým emisiám CO2.

Elektrické vozidlo iMiEV s nulovými emisiami sa v súčasnosti testuje aj v Japonsku v spolupráci so siedmimi spoločnosťami, ktoré sa zaoberajú výrobou elektrickej energie, pričom s jeho uvedením na trh sa počíta od roku 2009.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.