Mitsubishi oslavuje - aj cenovými zľavami

Streda, 09 júl 2008

Európsky výrobný závod Mitsubishi Motors NedCar neďaleko holandského Bornu, ktorý vyrába model Colt, od tohto leta aj model Outlander pre európsky trh, a od budúceho roka aj SUV pre skupinu PSA oslavuje v týchto dňoch svoje 40. narodeniny.

Mitsubishi oslavuje Mitsubishi oslavuje

Výrobný závod v holandskom Borne slávnostne otvorila holandská kráľovná Juliana (na obrázku) 27. júna 1968. Pôvodne mal slúžiť rastúcim potrebám holandského výrobcu automobilov DAF, ale v auguste 1991 sa stal spoločným joint venture s názvom NedCar. Vlastnili ho holandský štát, Mitsubishi Motors Corporation ako aj Volvo Car Corporation. V roku 1999 holandská vláda previedla svoj majetkový podiel na zvyšných dvoch akcionárov. V roku 2001 sa NedCar dostal do 100 % vlastníctva spoločnosti Mitsubishi Motors. V priebehu rokov vyrobil závod 4 560 000 automobilov značiek DAF, Volvo, Smart a Mitsubishi, z tohto počtu 950 000 patrilo značkám Mitsubishi – modelom Carisma, Space Star a Colt. NedCar vytvoril priamo alebo nepriamo 10 000 pracovných miest.

Jeho hlavným výrobným artiklom v segmente B spoločnosti Mitsubishi je od roku 2004 model Colt. V súčasnosti sa pripravuje na ďalšiu fázu svojho rozvoja – premiestnenie výroby Mitsubishi Outlander z Japonska do Európy už v priebehu leta 2008. Následne na to v roku 2009 spustia výrobu automobilov SUV spoločnosti PSA Peugeot Citroën, konkrétne modelov Peugeot 4007 a Citroën C-Crosser.

Mitsubishi oslavuje Mitsubishi oslavuje

Šiesta generácia modelu Colt, ktorá sa na európskych trhoch vrátane Slovenska predáva od roku 2004, sa stala víťazom vo svojej kategórii v štatistike spoľahlivosti nemeckého autoklubu ADAC za rok 2008. Colt získal v roku 2004 aj ocenenie Zlatý volant nemeckého týždenníku Bild am Sonntag. V priebehu roka 2008 by Mitsubishi Colt mal dosiahnuť na Slovensku hranicu tisíc predaných kusov modelu súčasnej generácie.

Mitsubishi Motors si pripomína výročie vzniku holandskej továrne aj na Slovensku, a to výrazným znížením cien všetkých verzií modelu Colt. Spoločnosť M Motors SK ako výhradný dovozca vozidiel značky Mitsubishi na Slovensko sa tak pripája k narodeninovým oslavám svojho výrobného závodu NedCar a svojim zákazníkom prináša výhodnú ponuku na trhu za cenu už od 289 900 korún.

Mitsubishi Colt sa u nás predáva s motorom 1,1i, 1,3i a 1,5i Turbo s výkonmi od 75 do 150 koní, všetky v spojení s manuálnymi prevodovkami, prostredný 1,3i aj so 6stupňovou automatizovanou. Šesť stupňov výbav dokáže uspokojiť nároky hádam každého zákazníka. Už v základnej Entry v cene od 289 900 korún je Colt vyzbrojený čelnými a bočnými airbagmi, má protiblokovací systém bŕzd ABS a systém rozdeľovania brzdného tlaku EBD, posilňovač riadenia, vonkajšie spätné zrkadlá s elektrickým ovládaním, elektricky ovládané predné okná, výškovo nastaviteľný volant, imobilizér, posuvnú a sklopnú zadnú lavicu s delenými operadlami, tónované sklá a iné.

Klimatizáciu má už druhý stupeň výbavy Inform. Tu sa cena začína na 314 900 korunách. V tejto výbave modelu Colt nechýba centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, palubný počítač, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a ďalšie prvky výbavy. Vyšší, tretí stupeň Style má základ ceny 324 900 korún. Ďalšími sú Invite (základ novej ceny je 379 900 korún) a Sport (od 389 900 korún) – oba už s výkonnejšími 95 koňovými motormi 1,3i. Colt Invite sa ako jediný model dodáva aj so 6stupňovou automatizovanou prevodovkou a cena je 419 900 korún. Šiesty najvyšší CZT Turbo so 150 koňovým motorom 1,5i Turbo má novú cenu so zľavou 579 900 korún.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."