Mitsubishi oslavuje - aj cenovými zľavami

Streda, 09 júl 2008

Európsky výrobný závod Mitsubishi Motors NedCar neďaleko holandského Bornu, ktorý vyrába model Colt, od tohto leta aj model Outlander pre európsky trh, a od budúceho roka aj SUV pre skupinu PSA oslavuje v týchto dňoch svoje 40. narodeniny.

Mitsubishi oslavuje Mitsubishi oslavuje

Výrobný závod v holandskom Borne slávnostne otvorila holandská kráľovná Juliana (na obrázku) 27. júna 1968. Pôvodne mal slúžiť rastúcim potrebám holandského výrobcu automobilov DAF, ale v auguste 1991 sa stal spoločným joint venture s názvom NedCar. Vlastnili ho holandský štát, Mitsubishi Motors Corporation ako aj Volvo Car Corporation. V roku 1999 holandská vláda previedla svoj majetkový podiel na zvyšných dvoch akcionárov. V roku 2001 sa NedCar dostal do 100 % vlastníctva spoločnosti Mitsubishi Motors. V priebehu rokov vyrobil závod 4 560 000 automobilov značiek DAF, Volvo, Smart a Mitsubishi, z tohto počtu 950 000 patrilo značkám Mitsubishi – modelom Carisma, Space Star a Colt. NedCar vytvoril priamo alebo nepriamo 10 000 pracovných miest.

Jeho hlavným výrobným artiklom v segmente B spoločnosti Mitsubishi je od roku 2004 model Colt. V súčasnosti sa pripravuje na ďalšiu fázu svojho rozvoja – premiestnenie výroby Mitsubishi Outlander z Japonska do Európy už v priebehu leta 2008. Následne na to v roku 2009 spustia výrobu automobilov SUV spoločnosti PSA Peugeot Citroën, konkrétne modelov Peugeot 4007 a Citroën C-Crosser.

Mitsubishi oslavuje Mitsubishi oslavuje

Šiesta generácia modelu Colt, ktorá sa na európskych trhoch vrátane Slovenska predáva od roku 2004, sa stala víťazom vo svojej kategórii v štatistike spoľahlivosti nemeckého autoklubu ADAC za rok 2008. Colt získal v roku 2004 aj ocenenie Zlatý volant nemeckého týždenníku Bild am Sonntag. V priebehu roka 2008 by Mitsubishi Colt mal dosiahnuť na Slovensku hranicu tisíc predaných kusov modelu súčasnej generácie.

Mitsubishi Motors si pripomína výročie vzniku holandskej továrne aj na Slovensku, a to výrazným znížením cien všetkých verzií modelu Colt. Spoločnosť M Motors SK ako výhradný dovozca vozidiel značky Mitsubishi na Slovensko sa tak pripája k narodeninovým oslavám svojho výrobného závodu NedCar a svojim zákazníkom prináša výhodnú ponuku na trhu za cenu už od 289 900 korún.

Mitsubishi Colt sa u nás predáva s motorom 1,1i, 1,3i a 1,5i Turbo s výkonmi od 75 do 150 koní, všetky v spojení s manuálnymi prevodovkami, prostredný 1,3i aj so 6stupňovou automatizovanou. Šesť stupňov výbav dokáže uspokojiť nároky hádam každého zákazníka. Už v základnej Entry v cene od 289 900 korún je Colt vyzbrojený čelnými a bočnými airbagmi, má protiblokovací systém bŕzd ABS a systém rozdeľovania brzdného tlaku EBD, posilňovač riadenia, vonkajšie spätné zrkadlá s elektrickým ovládaním, elektricky ovládané predné okná, výškovo nastaviteľný volant, imobilizér, posuvnú a sklopnú zadnú lavicu s delenými operadlami, tónované sklá a iné.

Klimatizáciu má už druhý stupeň výbavy Inform. Tu sa cena začína na 314 900 korunách. V tejto výbave modelu Colt nechýba centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, palubný počítač, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a ďalšie prvky výbavy. Vyšší, tretí stupeň Style má základ ceny 324 900 korún. Ďalšími sú Invite (základ novej ceny je 379 900 korún) a Sport (od 389 900 korún) – oba už s výkonnejšími 95 koňovými motormi 1,3i. Colt Invite sa ako jediný model dodáva aj so 6stupňovou automatizovanou prevodovkou a cena je 419 900 korún. Šiesty najvyšší CZT Turbo so 150 koňovým motorom 1,5i Turbo má novú cenu so zľavou 579 900 korún.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.