Mitsubishi Outlander PHEV: V Nórsku sa ich predalo 10 000

Pondelok, 27 marec 2017

Hybridným automobilom plug-in hybrid, ktorých batérie možno nabíjať z elektrických zásuviek na verejných nabíjacích staniciach alebo aj z vlastných zásuviek, sa darí. Do konca tohto roku by počet plug-in hybridov mal dosiahnuť v Európe hranicu stotisíc predaných kusov.

Mitsubishi Outlander PHEV
Outlander PHEV je vo svojej kategórii i celkove najpredávanejším autom v Nórsku

Od predaja prvých takýchto vozidiel holandským zákazníkom v októbri 2013 ubehlo len niečo viac ako tri roky a model Outlander PHEV z dielne Mitsubishi je stále najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom v Európe a úspešne smeruje k prekonaniu 100 000 vozidiel predaných na európskom trhu. Táto hranica by sa mala dosiahnuť na konci kalendárneho roka 2017.

Len nedávno prekonali v Nórsku hranicu 10 000 vozidiel Outlander PHEV predaných od začiatku roka 2014. To je pre malý nórsky trh, ktorý predstavuje približne 150 000 predaných vozidiel ročne, úctyhodný počet. Zásluhu na tom má stratégia krajiny, kde miestne úrady zvýhodňujú nákup elektrických, hybridných a plug-in hybridných vozidiel v rámci konzistentnej dlhodobej stratégie ochrany životného prostredia.

Mitsubishi Outlander plug-in hybrid je v Nórsku druhý najpredávanejší model spomedzi všetkých značiek a všetkých pohonných jednotiek, najpredávanejší medzi EV/HEV/PHEV vozidlami, najpredávanejšie SUV a najpredávanejšie vozidlo s pohonom 4WD.

Záujem o elektrické hybridy je aj v ďalších štátoch západnej Európy. Najviac predaných elektrických hybridov zaznamenala Veľké Británia. Za ňou ako druhé je Nórsko, tretie Švédsko, štvrté Holandsko a piate Nemecko.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.