Mitsubishi Outlander PHEV: V Nórsku sa ich predalo 10 000

Pondelok, 27 marec 2017

Hybridným automobilom plug-in hybrid, ktorých batérie možno nabíjať z elektrických zásuviek na verejných nabíjacích staniciach alebo aj z vlastných zásuviek, sa darí. Do konca tohto roku by počet plug-in hybridov mal dosiahnuť v Európe hranicu stotisíc predaných kusov.

Mitsubishi Outlander PHEV
Outlander PHEV je vo svojej kategórii i celkove najpredávanejším autom v Nórsku

Od predaja prvých takýchto vozidiel holandským zákazníkom v októbri 2013 ubehlo len niečo viac ako tri roky a model Outlander PHEV z dielne Mitsubishi je stále najpredávanejším plug-in hybridným vozidlom v Európe a úspešne smeruje k prekonaniu 100 000 vozidiel predaných na európskom trhu. Táto hranica by sa mala dosiahnuť na konci kalendárneho roka 2017.

Len nedávno prekonali v Nórsku hranicu 10 000 vozidiel Outlander PHEV predaných od začiatku roka 2014. To je pre malý nórsky trh, ktorý predstavuje približne 150 000 predaných vozidiel ročne, úctyhodný počet. Zásluhu na tom má stratégia krajiny, kde miestne úrady zvýhodňujú nákup elektrických, hybridných a plug-in hybridných vozidiel v rámci konzistentnej dlhodobej stratégie ochrany životného prostredia.

Mitsubishi Outlander plug-in hybrid je v Nórsku druhý najpredávanejší model spomedzi všetkých značiek a všetkých pohonných jednotiek, najpredávanejší medzi EV/HEV/PHEV vozidlami, najpredávanejšie SUV a najpredávanejšie vozidlo s pohonom 4WD.

Záujem o elektrické hybridy je aj v ďalších štátoch západnej Európy. Najviac predaných elektrických hybridov zaznamenala Veľké Británia. Za ňou ako druhé je Nórsko, tretie Švédsko, štvrté Holandsko a piate Nemecko.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.