Mitsubishi pomáha obetiam

Štvrtok, 17 marec 2011

Skupina Mitsubishi Motors sa rozhodla poskytnúť finančnú pomoc vo výške 30 miliónov jenov obetiam zemetrasenia a vĺn tsunami v postihnutých oblastiach Japonska. Spoločnosť vyjadruje úprimnú sústrasť a súcit s obeťami ničivého zemetrasenia a zároveň vyjadruje nádej, že sa v čo možno najkratšom čase podarí postihnuté územie opäť obnoviť.

Mitsubishi pomáha obetiam

Súčasťou humanitárnej pomoci zo strany Mitsubishi je aj poskytnutie vozidiel lokálnym autoritám, ktoré ich využijú v súlade s aktuálnymi potrebami a vývojom situácie v postihnutej oblasti Tohoku. Automobilový výrobca Mitsubishi Motors súčasne potvrdil, že ani jeden z jeho troch výrobných závodov v oblastiach Aichi, Gifu a Okayama v Japonsku nebol postihnutý prírodnou katastrofou.

V spolupráci s importérskymi zastúpeniami značky Mitsubishi Motors na celom svete ako aj s obchodnými partnermi sa spoločnosť pokúsi nájsť najefektívnejšie a najoptimálnejšie cesty, ako poskytnúť ďalšiu pomoc tým, ktorí ju budú potrebovať.

Výroba v japonských závodoch automobilky Mitsubishi po dvoch dňoch prerušenia výroby opäť pokračuje. Pracuje sa aj v závodoch v Holandsku, Veľkej Británii a Thajsku, takže neexistujú žiadne dôvody, ktoré by viedli k oneskoreniu naplánovaných dodávok vozidiel Mitsubishi na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.