Mitsubishi pomáha obetiam

Štvrtok, 17 marec 2011

Skupina Mitsubishi Motors sa rozhodla poskytnúť finančnú pomoc vo výške 30 miliónov jenov obetiam zemetrasenia a vĺn tsunami v postihnutých oblastiach Japonska. Spoločnosť vyjadruje úprimnú sústrasť a súcit s obeťami ničivého zemetrasenia a zároveň vyjadruje nádej, že sa v čo možno najkratšom čase podarí postihnuté územie opäť obnoviť.

Mitsubishi pomáha obetiam

Súčasťou humanitárnej pomoci zo strany Mitsubishi je aj poskytnutie vozidiel lokálnym autoritám, ktoré ich využijú v súlade s aktuálnymi potrebami a vývojom situácie v postihnutej oblasti Tohoku. Automobilový výrobca Mitsubishi Motors súčasne potvrdil, že ani jeden z jeho troch výrobných závodov v oblastiach Aichi, Gifu a Okayama v Japonsku nebol postihnutý prírodnou katastrofou.

V spolupráci s importérskymi zastúpeniami značky Mitsubishi Motors na celom svete ako aj s obchodnými partnermi sa spoločnosť pokúsi nájsť najefektívnejšie a najoptimálnejšie cesty, ako poskytnúť ďalšiu pomoc tým, ktorí ju budú potrebovať.

Výroba v japonských závodoch automobilky Mitsubishi po dvoch dňoch prerušenia výroby opäť pokračuje. Pracuje sa aj v závodoch v Holandsku, Veľkej Británii a Thajsku, takže neexistujú žiadne dôvody, ktoré by viedli k oneskoreniu naplánovaných dodávok vozidiel Mitsubishi na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.