Mitsubishi pomáha obetiam

Štvrtok, 17 marec 2011

Skupina Mitsubishi Motors sa rozhodla poskytnúť finančnú pomoc vo výške 30 miliónov jenov obetiam zemetrasenia a vĺn tsunami v postihnutých oblastiach Japonska. Spoločnosť vyjadruje úprimnú sústrasť a súcit s obeťami ničivého zemetrasenia a zároveň vyjadruje nádej, že sa v čo možno najkratšom čase podarí postihnuté územie opäť obnoviť.

Mitsubishi pomáha obetiam

Súčasťou humanitárnej pomoci zo strany Mitsubishi je aj poskytnutie vozidiel lokálnym autoritám, ktoré ich využijú v súlade s aktuálnymi potrebami a vývojom situácie v postihnutej oblasti Tohoku. Automobilový výrobca Mitsubishi Motors súčasne potvrdil, že ani jeden z jeho troch výrobných závodov v oblastiach Aichi, Gifu a Okayama v Japonsku nebol postihnutý prírodnou katastrofou.

V spolupráci s importérskymi zastúpeniami značky Mitsubishi Motors na celom svete ako aj s obchodnými partnermi sa spoločnosť pokúsi nájsť najefektívnejšie a najoptimálnejšie cesty, ako poskytnúť ďalšiu pomoc tým, ktorí ju budú potrebovať.

Výroba v japonských závodoch automobilky Mitsubishi po dvoch dňoch prerušenia výroby opäť pokračuje. Pracuje sa aj v závodoch v Holandsku, Veľkej Británii a Thajsku, takže neexistujú žiadne dôvody, ktoré by viedli k oneskoreniu naplánovaných dodávok vozidiel Mitsubishi na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.