Mládežnícky motokros: Manipulácia výsledkov?

Pondelok, 05 november 2012

Na závažné manipulovanie s výsledkami seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenska v mládežníckom motokrose upozorňuje vyjadrenie manažéra tímu MX Slovakia Petra Koleka ktoré sme dostali do redakcie. Podozrieva v ňom Riadiacu radu Slovenskej motocyklovej federácie (RR SMF), predovšetkým jej prezidenta a generálnu sekretárku, že zrejme zámerne zmanipulovali výsledky tohoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky mládeže v motokrose (MMSR mládeže).

Tomáš Kohút
Jednou z veľkých nádejí slovenského mládežníckeho motokrosu je aj Tomáš Kohút

Proti neštandardným krokom Riadiacej rady SMF sa otvoreným listom ohradil manažér tímu MX Slovakia, Peter Kolek. Ten v otvorenom liste adresovanom prezidentovi Slovenskej motocyklovej federácie okrem iného žiada vysvetlenie, aký dôvod viedol Riadiacu radu SMF k tomu, aby nerešpektovala stanovisko Športovej komisie terénnych pretekov motocyklov a snežných skútrov a sama rozhodla.

Tlačovú správu Športovej komisie terénnych pretekov motocyklov a snežných skútrov k rozhodnutiu RR SMF, tak ako sme ju dostali do redakcie, uverejňujeme v plnom znení:

Riadiaca rada Slovenskej motocyklovej federácie pod "taktovkou" jej prezidenta a generálnej sekretárky zrejme zámerne zmanipulovala výsledky tohoročných medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky mládeže v motokrose. Stalo sa tak tým, že do už skončeného mládežníckeho seriálu zaradila svojím rozhodnutím aj voľné preteky triedy MX 85, ktoré sa uskutočnili v Myjave 1.5.2012 počas pretekov seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky aj napriek tomu, že tieto preteky neboli súčasťou športového kalendára mládežníckeho seriálu. Následným započítaním bodov z týchto pretekov do celkového hodnotenia medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky mládeže tak zmenila celkové výsledky tohto šampionátu.

Športová komisia je najvyšším orgánom pre riadenie činnosti disciplíny, ktorý legitímne a v zmysle platných Stanov SMF a rokovacieho poriadku SMF má povinnosť a právo okrem iného zostavovať športové kalendáre disciplíny a teda rozhodovať v súlade s platnými pravidlami a Národnými športovými poriadkami pre motokros aj o tom, ktoré preteky môžu alebo nemôžu byť zaradené do jednotlivých súťažných seriálov. Jej rozhodnutia sú záväzné.

"Snahu prezidenta SMF, ako aj niektorých členov Riadiacej rady SMF meniť pravidlá hry po skončení Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky mládeže, výsledkom čoho je zmena konečných výsledkov celého seriálu, vnímam ako významný varovný signál, ktorý upozorňuje na nekalé a netransparentné konanie najvyšších predstaviteľov a riadiacich orgánov SMF. Situáciu vnímam o to citlivejšie, že sa v tejto kauze jedná o deti, nádeje slovenského motokrosu, ktorým sa, na rozdiel od niektorých členov riadiacej rady SMF, väčšina slušných priaznivcov motokrosu snaží vštepovať nielen bojovnosť či vytrvalosť, ale aj slušnosť a princípy fair-play," hovorí Peter Kolek a dodáva: "Celú kauzu okolo myjavských pretekov preveruje renomovaný právnický tím. Naším cieľom je, aby slovenský motokros fungoval na jasných, transparentných a fair-play princípoch. To sa však od súčasného vedenia SMF zjavne nedá očakávať."

Peter Kolek adresoval otvorený list prezidentovi SMF, tiež zástupcom médií a aj Ministerstvu vnútra SR, Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR a Aliancii Fair-play s cieľom otvoriť verejnú diskusiu na tému potreby transparentnosti a štandardného športového prostredia v slovenskom motokrose.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.