Mobil odolný ako Land Rover

Piatok, 21 august 2009

Hnevá vás váš mobilný telefón? Vypadne vám napríklad z vrecka nohavíc alebo z kabelky keď sa chystáte platiť, alebo pri vystupovaní z auta priamo do kaluže či blata a prestane fungovať? Land Rover má pre vás riešenie: vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Sonim Technologies robustný a vysokokvalitný telefón Land Rover S1 špeciálne konštruovaný pre prevádzku v náročných prírodných podmienkach.

telefón Land Rover S1
Ani v najťažších podmienkach nový telefón Land Rover S1 neprestane fungovať

Land Rover S1 je prvým mobilným telefónom GSM na svete, ktorý spĺňa priemyselnú normu IP-67 – štandard potvrdzujúci úspešný test odolnosti voči prachu, nečistote, vode a nárazu. Je úplne vodotesný do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút a odoláva extrémnemu mechanickému tlaku do 400 kg. Navyše - mobilný telefón Land Rover S1 zároveň rozširuje existujúcu ponuku produktov so značkou Land Rover, ktorá okrem svetoznámych terénnych automobilov zahŕňajúcu aj oblečenie, bicykle a slnečné okuliare, ktoré predstavujú vysoko kvalitné produkty, zvlášť odolné voči opotrebovaniu.

Nový špičkovo vybavený telefón Land Rover S1 má vodotesnú kameru s rozlíšením 2 Megapixlov s integrovaným fotografickým bleskom. Obsahuje tiež zabudovaný prijímač navigačného signálu GPS, rádioprijímač FM, čítačku na pamäťovú kartu 2GB a modul Bluetooth. Softvérové vybavenie zahŕňa J2ME Java for mobile a Opera Mini WAP browser. Zabudované svetlo umožňuje telefón v núdzi použiť aj ako baterku. A má obrovskú výdrž: obzvlášť veľká kapacita batérie umožňuje prevádzku vyše 1500 hodín v pohotovostnom režime a 18 hodín telefonovania!

telefón Land Rover S1
Funkčnosti telefónu LR S1 neuškodí voda ani bahno

Land Rover ako výrobca automobilov do ťažkých podmienok už dlhšie pozná požiadavky a potreby svojich zákazníkov, ktoré prekračujú hranice a obzory sedadla vodiča. Aj preto sa teší z uvedenia mobilného telefónu S1. Telefón Land Rover S1 je extrémne odolný a schopný spoľahlivo pracovať v najťažších klimatických podmienkach. Konštruovali ho s ohľadom na podmienky a nároky cestovania a práce vo voľnej prírode, má ako prvý komerčne predávaný mobilný telefón GSM certifikáciu podľa štandardu IP-67, je schopný prevádzky v rozsahu teplôt od -20 do +55 stupňov Celzia a výrobca naň poskytuje neobmedzenú trojročnú záruku. Telefón spĺňa nielen prísne kritériá odolnosti ale ide o skutočný produkt s logom Land Rover."

Mobilný telefón Land Rover S1 sa vo Veľkej Británii predáva od júna tohto roku v sieti predajní mobilných telefónov Go Mobile a prostredníctvom internetového predaja prostredníctvom stránky www.gomobileuk.com.

Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.