Mobil odolný ako Land Rover

Piatok, 21 august 2009

Hnevá vás váš mobilný telefón? Vypadne vám napríklad z vrecka nohavíc alebo z kabelky keď sa chystáte platiť, alebo pri vystupovaní z auta priamo do kaluže či blata a prestane fungovať? Land Rover má pre vás riešenie: vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Sonim Technologies robustný a vysokokvalitný telefón Land Rover S1 špeciálne konštruovaný pre prevádzku v náročných prírodných podmienkach.

telefón Land Rover S1
Ani v najťažších podmienkach nový telefón Land Rover S1 neprestane fungovať

Land Rover S1 je prvým mobilným telefónom GSM na svete, ktorý spĺňa priemyselnú normu IP-67 – štandard potvrdzujúci úspešný test odolnosti voči prachu, nečistote, vode a nárazu. Je úplne vodotesný do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút a odoláva extrémnemu mechanickému tlaku do 400 kg. Navyše - mobilný telefón Land Rover S1 zároveň rozširuje existujúcu ponuku produktov so značkou Land Rover, ktorá okrem svetoznámych terénnych automobilov zahŕňajúcu aj oblečenie, bicykle a slnečné okuliare, ktoré predstavujú vysoko kvalitné produkty, zvlášť odolné voči opotrebovaniu.

Nový špičkovo vybavený telefón Land Rover S1 má vodotesnú kameru s rozlíšením 2 Megapixlov s integrovaným fotografickým bleskom. Obsahuje tiež zabudovaný prijímač navigačného signálu GPS, rádioprijímač FM, čítačku na pamäťovú kartu 2GB a modul Bluetooth. Softvérové vybavenie zahŕňa J2ME Java for mobile a Opera Mini WAP browser. Zabudované svetlo umožňuje telefón v núdzi použiť aj ako baterku. A má obrovskú výdrž: obzvlášť veľká kapacita batérie umožňuje prevádzku vyše 1500 hodín v pohotovostnom režime a 18 hodín telefonovania!

telefón Land Rover S1
Funkčnosti telefónu LR S1 neuškodí voda ani bahno

Land Rover ako výrobca automobilov do ťažkých podmienok už dlhšie pozná požiadavky a potreby svojich zákazníkov, ktoré prekračujú hranice a obzory sedadla vodiča. Aj preto sa teší z uvedenia mobilného telefónu S1. Telefón Land Rover S1 je extrémne odolný a schopný spoľahlivo pracovať v najťažších klimatických podmienkach. Konštruovali ho s ohľadom na podmienky a nároky cestovania a práce vo voľnej prírode, má ako prvý komerčne predávaný mobilný telefón GSM certifikáciu podľa štandardu IP-67, je schopný prevádzky v rozsahu teplôt od -20 do +55 stupňov Celzia a výrobca naň poskytuje neobmedzenú trojročnú záruku. Telefón spĺňa nielen prísne kritériá odolnosti ale ide o skutočný produkt s logom Land Rover."

Mobilný telefón Land Rover S1 sa vo Veľkej Británii predáva od júna tohto roku v sieti predajní mobilných telefónov Go Mobile a prostredníctvom internetového predaja prostredníctvom stránky www.gomobileuk.com.

Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.