Mobil odolný ako Land Rover

Piatok, 21 august 2009

Hnevá vás váš mobilný telefón? Vypadne vám napríklad z vrecka nohavíc alebo z kabelky keď sa chystáte platiť, alebo pri vystupovaní z auta priamo do kaluže či blata a prestane fungovať? Land Rover má pre vás riešenie: vyvinul v spolupráci so spoločnosťou Sonim Technologies robustný a vysokokvalitný telefón Land Rover S1 špeciálne konštruovaný pre prevádzku v náročných prírodných podmienkach.

telefón Land Rover S1
Ani v najťažších podmienkach nový telefón Land Rover S1 neprestane fungovať

Land Rover S1 je prvým mobilným telefónom GSM na svete, ktorý spĺňa priemyselnú normu IP-67 – štandard potvrdzujúci úspešný test odolnosti voči prachu, nečistote, vode a nárazu. Je úplne vodotesný do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút a odoláva extrémnemu mechanickému tlaku do 400 kg. Navyše - mobilný telefón Land Rover S1 zároveň rozširuje existujúcu ponuku produktov so značkou Land Rover, ktorá okrem svetoznámych terénnych automobilov zahŕňajúcu aj oblečenie, bicykle a slnečné okuliare, ktoré predstavujú vysoko kvalitné produkty, zvlášť odolné voči opotrebovaniu.

Nový špičkovo vybavený telefón Land Rover S1 má vodotesnú kameru s rozlíšením 2 Megapixlov s integrovaným fotografickým bleskom. Obsahuje tiež zabudovaný prijímač navigačného signálu GPS, rádioprijímač FM, čítačku na pamäťovú kartu 2GB a modul Bluetooth. Softvérové vybavenie zahŕňa J2ME Java for mobile a Opera Mini WAP browser. Zabudované svetlo umožňuje telefón v núdzi použiť aj ako baterku. A má obrovskú výdrž: obzvlášť veľká kapacita batérie umožňuje prevádzku vyše 1500 hodín v pohotovostnom režime a 18 hodín telefonovania!

telefón Land Rover S1
Funkčnosti telefónu LR S1 neuškodí voda ani bahno

Land Rover ako výrobca automobilov do ťažkých podmienok už dlhšie pozná požiadavky a potreby svojich zákazníkov, ktoré prekračujú hranice a obzory sedadla vodiča. Aj preto sa teší z uvedenia mobilného telefónu S1. Telefón Land Rover S1 je extrémne odolný a schopný spoľahlivo pracovať v najťažších klimatických podmienkach. Konštruovali ho s ohľadom na podmienky a nároky cestovania a práce vo voľnej prírode, má ako prvý komerčne predávaný mobilný telefón GSM certifikáciu podľa štandardu IP-67, je schopný prevádzky v rozsahu teplôt od -20 do +55 stupňov Celzia a výrobca naň poskytuje neobmedzenú trojročnú záruku. Telefón spĺňa nielen prísne kritériá odolnosti ale ide o skutočný produkt s logom Land Rover."

Mobilný telefón Land Rover S1 sa vo Veľkej Británii predáva od júna tohto roku v sieti predajní mobilných telefónov Go Mobile a prostredníctvom internetového predaja prostredníctvom stránky www.gomobileuk.com.

Autor: J. Goldberger
Foto: Land Rover
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.