Motocykel a Boat show od zajtra v Inchebe

Streda, 08 marec 2017

Každoročné jarné výstavy - prehliadky motocyklov a lodí, k tomu zaujímavý sprievodný program plný zábavy, navyše exkluzívne prekvapenie od značky Harley-Davidson. To všetko môžu zažiť v areáli Incheby v Bratislave návštevníci výstavy Motocykel a Boat show od štvrtka 9. do nedele 12. marca.

001002

Na ploche 19 000 m2 sa návštevníkom predstaví spolu 135 vystavovateľov z 9 krajín. Výstavu jednotlivých modelov motoriek a lodí počas štyroch dní doplní Motozóna s rockovými koncertmi, súťažami a množstvom zábavy. Navyše, každá vstupenka je v hre o exkluzívne ceny.

Výstava motocykel

Fanúšikovia a obdivovatelia motocyklov si tu môžu podrobne a z blízka prezrieť cestné motocykle, cruisery, choppre, mopedy a skútre veľkého počtu značiek. Chýbať na expozíciách viacerých vystavovateľoch nebudú ani superšporty či športové špeciály.

Návštevník sa v areáli výstaviska stretne so značkami Access, Aprilia, Beta, BMW, Bombardier, Can Am, C2I, CFMoto, Derbi, Ducati, GAS GAS, Gilera, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Indian, Jawa, Kawasaki, KTM, Linhai, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, SYM, Suzuki, TGB, Triumph, Ural a Vespa, ktoré potešia všetkých milovníkov silných strojov v jednej stope.

Na výstave Motocykel sa uvedie okrem množstva slovenských výstavných premiér a dlho očakávaných modelov aj jedno exkluzívne výnimočne exkluzívne prekvapenie značky Harley Davidson, špeciálne nachystané len pre túto výstavu.

Nové modely predstaví na výstave Honda. Jednou z nich je inovovaný model v superšportovom štýle CBR650F. Retro model CB1100 zasa vstupuje do roku 2017 v dvoch verziách: inovované CB1100 EX a úplne nové CB1100 RS.

Značka Ural prináša na výstavu limitovanú verziu tzv. sidecaru Ural Pustynja II. Zaujímavá a obsiahla bude aj ponuka motodoplnkov. Helite airbagsokrem tradičných airbagových systémov predstaví nový letný variant bundy, ktorá chráni životy.

iedmy ročník veľmi príťažlivej súťaže Customsof Slovakia, v ktorej ide o stavby a úpravy motocyklov, predstaví mimoriadne exempláre, ktoré pochádzajú predovšetkým od slovenských návrhárov.

Sprievodný program

Návštevníci túžiaci po zábave ju nájdu v Motozóne. Tu budú pre nich pripravené rôzne súťaže, vystúpenia rockových kapiel, burza použitých motodielov, výstava veteránov, body painting show či motokino. Program doplnia ukážky jázd popredných slovenských trialistov, zaujímavé besedy, autogramiády priamych účastníkov Rallye Dakar a testovanie skútrov značky Honda.

Lahôdkou tohtoročnej výstavy bude prehliadka historických motocyklov zo zbierok Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici. Predstavia sa tu cestné motocykle, medzi ktorými určite zaujme prvý čisto slovenský motocykel – elegantný Manet M90 a terénne motocykle značky Tatran.

Motocykel roka

Neodmysliteľnou súčasťou výstavy je slávnostné vyhlásenie výsledkov odbornej novinárskej ankety Motocykel roka, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 9. marca.

Zábava aj pre deti

Výstava nezabúda ani na deti, pre ktoré Junior moto akadémia prichystala jazdy na minibajkoch. Deti sa zabavia aj v detskom kútiku Motozóny, kde ich inštruktori naučia pravidlá cestnej premávky.

Boat show

Výstavu Motocykel sprevádza podujatie pre všetkých milovníkov vodných športov a relaxu. Počas tejto výstavy zaplnia výstavisko jachty, plachetnice, motorové člny, vodné skútre a príslušenstvo pre vodné športy.

V súčasnosti sú čoraz obľúbenejšie dovolenky na vlastnej či prenajatej lodi. Výstava bude skvelou možnosťou porovnať výhody a nevýhody plachetníc či jácht a zistiť, ktoré plavidlo splní predpoklady pre prežitie nezabudnuteľnej dovolenky.

Vstupenka ako žreb

Každá vstupenka na Motocykel a Boat Show ide do žrebovania o hodnotný 10-dňový zájazd na Route 66 s letenkou v hodnote 2500 eur, GPS zariadenie na monitoring motocykla s ročným predplatným služby Motoasist v hodnote 600 eur a vstupenky na majstrovstvá sveta cestných motocyklov na Slovakia ringu.

Výstavy Motocykel a Boat show sú otvorené od 9. do 12. marca; v prvý a posledný deň od 9 do 17 hod., v piatok a v sobotu od 9 do 19 hod. Parkovanie v areáli Incheby je pre motocykle počas celého trvania výstav zadarmo.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.