Na zimu správne palivo

Piatok, 08 február 2013

Ak chceme aj počas tuhej zimy jazdiť bez väčších problémov, nemali by sme zabúdať na správne palivo do našich motorov. Pri extrémne nízkych vonkajších teplotách môže spôsobovať ťažkosti napríklad aj jeho zamŕzanie, čo sa týka najmä motorovej nafty. Bežná letná nafta nemusí vždy vystačiť a potom prídu problémy.

Čerpačka OMV
Pre pokojnú prevádzku auta v zimnom období môže veľkou mierou prispieť vhodné palivo

Zimná nafta OMV MaxxMotion Diesel umožňuje studený štart a optimálnu prevádzku vozidla aj pri teplotách až do mínus 35 °C. Zároveň predlžuje životnosť motora, zabezpečuje maximálny výkon a nižšiu spotrebu paliva. Navyše sa teraz vodiči môžu tankovaním tohto paliva zapojiť aj do súťaže o novú Kia c'eed a ďalšie ceny, ktoré možno vyhrať.

Aj benzíny MaxxMotion 100 a MaxxMotion 95 obsahujú vysokokvalitné komponenty, ktoré zabraňujú vzniku usadenín v palivovom systéme motora. Každé ďalšie natankovanie znamená menšie množstvo usadenín a bezproblémovú prevádzku motora, na jeho dlhšiu životnosť a nižšie emisie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.