Na zimu správne palivo

Piatok, 08 február 2013

Ak chceme aj počas tuhej zimy jazdiť bez väčších problémov, nemali by sme zabúdať na správne palivo do našich motorov. Pri extrémne nízkych vonkajších teplotách môže spôsobovať ťažkosti napríklad aj jeho zamŕzanie, čo sa týka najmä motorovej nafty. Bežná letná nafta nemusí vždy vystačiť a potom prídu problémy.

Čerpačka OMV
Pre pokojnú prevádzku auta v zimnom období môže veľkou mierou prispieť vhodné palivo

Zimná nafta OMV MaxxMotion Diesel umožňuje studený štart a optimálnu prevádzku vozidla aj pri teplotách až do mínus 35 °C. Zároveň predlžuje životnosť motora, zabezpečuje maximálny výkon a nižšiu spotrebu paliva. Navyše sa teraz vodiči môžu tankovaním tohto paliva zapojiť aj do súťaže o novú Kia c'eed a ďalšie ceny, ktoré možno vyhrať.

Aj benzíny MaxxMotion 100 a MaxxMotion 95 obsahujú vysokokvalitné komponenty, ktoré zabraňujú vzniku usadenín v palivovom systéme motora. Každé ďalšie natankovanie znamená menšie množstvo usadenín a bezproblémovú prevádzku motora, na jeho dlhšiu životnosť a nižšie emisie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.