Na zimu správne palivo

Piatok, 08 február 2013

Ak chceme aj počas tuhej zimy jazdiť bez väčších problémov, nemali by sme zabúdať na správne palivo do našich motorov. Pri extrémne nízkych vonkajších teplotách môže spôsobovať ťažkosti napríklad aj jeho zamŕzanie, čo sa týka najmä motorovej nafty. Bežná letná nafta nemusí vždy vystačiť a potom prídu problémy.

Čerpačka OMV
Pre pokojnú prevádzku auta v zimnom období môže veľkou mierou prispieť vhodné palivo

Zimná nafta OMV MaxxMotion Diesel umožňuje studený štart a optimálnu prevádzku vozidla aj pri teplotách až do mínus 35 °C. Zároveň predlžuje životnosť motora, zabezpečuje maximálny výkon a nižšiu spotrebu paliva. Navyše sa teraz vodiči môžu tankovaním tohto paliva zapojiť aj do súťaže o novú Kia c'eed a ďalšie ceny, ktoré možno vyhrať.

Aj benzíny MaxxMotion 100 a MaxxMotion 95 obsahujú vysokokvalitné komponenty, ktoré zabraňujú vzniku usadenín v palivovom systéme motora. Každé ďalšie natankovanie znamená menšie množstvo usadenín a bezproblémovú prevádzku motora, na jeho dlhšiu životnosť a nižšie emisie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.