Na zimu: WinterContact™ TS 860 S

Piatok, 27 október 2017

Za dverami je zima a výrobcovia pneumatík sa predháňajú v predstavovaní nových produktov na obdobie, kedy sa treba prispôsobiť iným náročnejším podmienkam, nízkym teplotám, snehu a čľapkanici, aby jazda bola bezpečná.

Continental WinterContact TS 860
Nová pneumatika Winter Contact TS 860 S pre športovú a dynamickú jazdu

Na takéto podmienky a počasie je určená aj nová pneumatika Winter Contact™ TS 860 S výrobcu Continental, o ktorej výrobca hovorí, že z výkonu príjemne zamrazí. Nová špeciálna zimná pneumatika je určená primárne pre športové autá a výkonné luxusné limuzíny, navrhnutá s ohľadom na bezpečnosť a športovú jazdu, pre dynamickú jazdu.

Očakáva sa aj jej schválenie pre prvú výbavu najväčších európskych automobiliek. Bude sa predávať aj pre náhradnú potrebu a aj ako originálne vybavenie výrobcov automobilov. Continental plánuje ponúkať automobilkám ich vlastné prispôsobené verzie tejto pneumatiky - s jazdnými parametrami na tej najvyššej úrovni. Ponúka to najlepšie v oblasti brzdných vlastností, tiež jazdy na suchej vozovke ako aj na snehu.

"Počas vývoja sme kládli dôraz na najmä na skrátenie brzdnej dráhy, zvýšenie presnosti riadenia na suchom povrchu aj na zdokonalenie jazdných vlastností na snehu," vysvetľuje Juraj Ižvolt, šéf divíze Marketing Continental Barum.

Nová pneumatika dosahuje vysoký brzdný výkon vďaka "brzdnej drážke" – širokej ryhe prechádzajúcej stredom dezénu s veľkým povrchom, ktorý poskytuje dostatočnú priľnavosť. Pevné a široké dezénové bloky v ramene pneumatiky zabezpečujú maximálnu priľnavosť pre presné riadenie. Množstvo dezénových drážok a trakčných štrbín v blokoch dezénu zaisťuje dobrý kontakt so snehom, čo umožňuje športovú jazdu aj na typických zimných cestách.

Pre nadchádzajúcu zimu sa nový model WinterContact™ TS 860 S bude vyrábať v 14 rozmeroch. Produktový rad bude pre veľkosti ráfiku od 18 do 21 palcov a pre rýchlosti až do 270 km/h (rýchlostný index "W"). Šesť z nich bude obsahovať technológie SSR runflat a ContiSilent pre obzvlášť tichú jazdu. Pneumatika WinterContact™ TS 860 S bude dostupná v šírke od 225 do 315 milimetrov s pomerom strán 60 až 30 percent.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.