Na zimu: WinterContact™ TS 860 S

Piatok, 27 október 2017

Za dverami je zima a výrobcovia pneumatík sa predháňajú v predstavovaní nových produktov na obdobie, kedy sa treba prispôsobiť iným náročnejším podmienkam, nízkym teplotám, snehu a čľapkanici, aby jazda bola bezpečná.

Continental WinterContact TS 860
Nová pneumatika Winter Contact TS 860 S pre športovú a dynamickú jazdu

Na takéto podmienky a počasie je určená aj nová pneumatika Winter Contact™ TS 860 S výrobcu Continental, o ktorej výrobca hovorí, že z výkonu príjemne zamrazí. Nová špeciálna zimná pneumatika je určená primárne pre športové autá a výkonné luxusné limuzíny, navrhnutá s ohľadom na bezpečnosť a športovú jazdu, pre dynamickú jazdu.

Očakáva sa aj jej schválenie pre prvú výbavu najväčších európskych automobiliek. Bude sa predávať aj pre náhradnú potrebu a aj ako originálne vybavenie výrobcov automobilov. Continental plánuje ponúkať automobilkám ich vlastné prispôsobené verzie tejto pneumatiky - s jazdnými parametrami na tej najvyššej úrovni. Ponúka to najlepšie v oblasti brzdných vlastností, tiež jazdy na suchej vozovke ako aj na snehu.

"Počas vývoja sme kládli dôraz na najmä na skrátenie brzdnej dráhy, zvýšenie presnosti riadenia na suchom povrchu aj na zdokonalenie jazdných vlastností na snehu," vysvetľuje Juraj Ižvolt, šéf divíze Marketing Continental Barum.

Nová pneumatika dosahuje vysoký brzdný výkon vďaka "brzdnej drážke" – širokej ryhe prechádzajúcej stredom dezénu s veľkým povrchom, ktorý poskytuje dostatočnú priľnavosť. Pevné a široké dezénové bloky v ramene pneumatiky zabezpečujú maximálnu priľnavosť pre presné riadenie. Množstvo dezénových drážok a trakčných štrbín v blokoch dezénu zaisťuje dobrý kontakt so snehom, čo umožňuje športovú jazdu aj na typických zimných cestách.

Pre nadchádzajúcu zimu sa nový model WinterContact™ TS 860 S bude vyrábať v 14 rozmeroch. Produktový rad bude pre veľkosti ráfiku od 18 do 21 palcov a pre rýchlosti až do 270 km/h (rýchlostný index "W"). Šesť z nich bude obsahovať technológie SSR runflat a ContiSilent pre obzvlášť tichú jazdu. Pneumatika WinterContact™ TS 860 S bude dostupná v šírke od 225 do 315 milimetrov s pomerom strán 60 až 30 percent.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.