Na zimu: WinterContact™ TS 860 S

Piatok, 27 október 2017

Za dverami je zima a výrobcovia pneumatík sa predháňajú v predstavovaní nových produktov na obdobie, kedy sa treba prispôsobiť iným náročnejším podmienkam, nízkym teplotám, snehu a čľapkanici, aby jazda bola bezpečná.

Continental WinterContact TS 860
Nová pneumatika Winter Contact TS 860 S pre športovú a dynamickú jazdu

Na takéto podmienky a počasie je určená aj nová pneumatika Winter Contact™ TS 860 S výrobcu Continental, o ktorej výrobca hovorí, že z výkonu príjemne zamrazí. Nová špeciálna zimná pneumatika je určená primárne pre športové autá a výkonné luxusné limuzíny, navrhnutá s ohľadom na bezpečnosť a športovú jazdu, pre dynamickú jazdu.

Očakáva sa aj jej schválenie pre prvú výbavu najväčších európskych automobiliek. Bude sa predávať aj pre náhradnú potrebu a aj ako originálne vybavenie výrobcov automobilov. Continental plánuje ponúkať automobilkám ich vlastné prispôsobené verzie tejto pneumatiky - s jazdnými parametrami na tej najvyššej úrovni. Ponúka to najlepšie v oblasti brzdných vlastností, tiež jazdy na suchej vozovke ako aj na snehu.

"Počas vývoja sme kládli dôraz na najmä na skrátenie brzdnej dráhy, zvýšenie presnosti riadenia na suchom povrchu aj na zdokonalenie jazdných vlastností na snehu," vysvetľuje Juraj Ižvolt, šéf divíze Marketing Continental Barum.

Nová pneumatika dosahuje vysoký brzdný výkon vďaka "brzdnej drážke" – širokej ryhe prechádzajúcej stredom dezénu s veľkým povrchom, ktorý poskytuje dostatočnú priľnavosť. Pevné a široké dezénové bloky v ramene pneumatiky zabezpečujú maximálnu priľnavosť pre presné riadenie. Množstvo dezénových drážok a trakčných štrbín v blokoch dezénu zaisťuje dobrý kontakt so snehom, čo umožňuje športovú jazdu aj na typických zimných cestách.

Pre nadchádzajúcu zimu sa nový model WinterContact™ TS 860 S bude vyrábať v 14 rozmeroch. Produktový rad bude pre veľkosti ráfiku od 18 do 21 palcov a pre rýchlosti až do 270 km/h (rýchlostný index "W"). Šesť z nich bude obsahovať technológie SSR runflat a ContiSilent pre obzvlášť tichú jazdu. Pneumatika WinterContact™ TS 860 S bude dostupná v šírke od 225 do 315 milimetrov s pomerom strán 60 až 30 percent.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.