Najmenej kradnuté: Volvo!

Utorok, 01 jún 2010

Za bránami zimného štadióna Vlada Dzurillu otvorili 1. júna 18. medzinárodný veľtrh zabezpečovacej techniky, informačnej bezpečnosti a požiarnej ochrany, ktorého súčasťou je aj 11. medzinárodné sympózium Akadémie policajného zboru v Bratislave pomenované Security Bratislava.

Volvo XC60
Volvo XC60 patrí medzi veľmi dobre zabezpečené automobily proti zlodejom

Veľtrh zabezpečovacej techniky potrvá do piatku tohto týždňa. Na podujatí, ktoré spoločne organizuje Expo Design, Prezídium policajného zboru, Akadémia policajného zboru a odborní a mediálni garanti, si návštevníci okrem iného môžu pozrieť aj automobily značky Volvo. Pozvánka pre Volvo prišla od organizátora veľtrhu, ktorý sa rozhodol osloviť autorizovaného importéra značky Volvo na základe štatistík o počte kradnutých áut za rok 2008/2009.

Štatistiky kradnutých vozidiel budú návštevníkom veľtrhu k dispozícii počas celej výstavy na stánku Prezídia policajného zboru. Volvo je najmenej kradnutým štandardne predávaným automobilom za obdobie rokov 2008 na 2009. Návštevníci veľtrhu si tak budú môcť z blízka pozrieť Volvo S40 a Volvo XC60.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.