Najmenej kradnuté: Volvo!

Utorok, 01 jún 2010

Za bránami zimného štadióna Vlada Dzurillu otvorili 1. júna 18. medzinárodný veľtrh zabezpečovacej techniky, informačnej bezpečnosti a požiarnej ochrany, ktorého súčasťou je aj 11. medzinárodné sympózium Akadémie policajného zboru v Bratislave pomenované Security Bratislava.

Volvo XC60
Volvo XC60 patrí medzi veľmi dobre zabezpečené automobily proti zlodejom

Veľtrh zabezpečovacej techniky potrvá do piatku tohto týždňa. Na podujatí, ktoré spoločne organizuje Expo Design, Prezídium policajného zboru, Akadémia policajného zboru a odborní a mediálni garanti, si návštevníci okrem iného môžu pozrieť aj automobily značky Volvo. Pozvánka pre Volvo prišla od organizátora veľtrhu, ktorý sa rozhodol osloviť autorizovaného importéra značky Volvo na základe štatistík o počte kradnutých áut za rok 2008/2009.

Štatistiky kradnutých vozidiel budú návštevníkom veľtrhu k dispozícii počas celej výstavy na stánku Prezídia policajného zboru. Volvo je najmenej kradnutým štandardne predávaným automobilom za obdobie rokov 2008 na 2009. Návštevníci veľtrhu si tak budú môcť z blízka pozrieť Volvo S40 a Volvo XC60.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.