Najmenej kradnuté: Volvo!

Utorok, 01 jún 2010

Za bránami zimného štadióna Vlada Dzurillu otvorili 1. júna 18. medzinárodný veľtrh zabezpečovacej techniky, informačnej bezpečnosti a požiarnej ochrany, ktorého súčasťou je aj 11. medzinárodné sympózium Akadémie policajného zboru v Bratislave pomenované Security Bratislava.

Volvo XC60
Volvo XC60 patrí medzi veľmi dobre zabezpečené automobily proti zlodejom

Veľtrh zabezpečovacej techniky potrvá do piatku tohto týždňa. Na podujatí, ktoré spoločne organizuje Expo Design, Prezídium policajného zboru, Akadémia policajného zboru a odborní a mediálni garanti, si návštevníci okrem iného môžu pozrieť aj automobily značky Volvo. Pozvánka pre Volvo prišla od organizátora veľtrhu, ktorý sa rozhodol osloviť autorizovaného importéra značky Volvo na základe štatistík o počte kradnutých áut za rok 2008/2009.

Štatistiky kradnutých vozidiel budú návštevníkom veľtrhu k dispozícii počas celej výstavy na stánku Prezídia policajného zboru. Volvo je najmenej kradnutým štandardne predávaným automobilom za obdobie rokov 2008 na 2009. Návštevníci veľtrhu si tak budú môcť z blízka pozrieť Volvo S40 a Volvo XC60.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.