Najmenej kradnuté: Volvo!

Utorok, 01 jún 2010

Za bránami zimného štadióna Vlada Dzurillu otvorili 1. júna 18. medzinárodný veľtrh zabezpečovacej techniky, informačnej bezpečnosti a požiarnej ochrany, ktorého súčasťou je aj 11. medzinárodné sympózium Akadémie policajného zboru v Bratislave pomenované Security Bratislava.

Volvo XC60
Volvo XC60 patrí medzi veľmi dobre zabezpečené automobily proti zlodejom

Veľtrh zabezpečovacej techniky potrvá do piatku tohto týždňa. Na podujatí, ktoré spoločne organizuje Expo Design, Prezídium policajného zboru, Akadémia policajného zboru a odborní a mediálni garanti, si návštevníci okrem iného môžu pozrieť aj automobily značky Volvo. Pozvánka pre Volvo prišla od organizátora veľtrhu, ktorý sa rozhodol osloviť autorizovaného importéra značky Volvo na základe štatistík o počte kradnutých áut za rok 2008/2009.

Štatistiky kradnutých vozidiel budú návštevníkom veľtrhu k dispozícii počas celej výstavy na stánku Prezídia policajného zboru. Volvo je najmenej kradnutým štandardne predávaným automobilom za obdobie rokov 2008 na 2009. Návštevníci veľtrhu si tak budú môcť z blízka pozrieť Volvo S40 a Volvo XC60.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.