Najmenej kradnuté: Volvo!

Utorok, 01 jún 2010

Za bránami zimného štadióna Vlada Dzurillu otvorili 1. júna 18. medzinárodný veľtrh zabezpečovacej techniky, informačnej bezpečnosti a požiarnej ochrany, ktorého súčasťou je aj 11. medzinárodné sympózium Akadémie policajného zboru v Bratislave pomenované Security Bratislava.

Volvo XC60
Volvo XC60 patrí medzi veľmi dobre zabezpečené automobily proti zlodejom

Veľtrh zabezpečovacej techniky potrvá do piatku tohto týždňa. Na podujatí, ktoré spoločne organizuje Expo Design, Prezídium policajného zboru, Akadémia policajného zboru a odborní a mediálni garanti, si návštevníci okrem iného môžu pozrieť aj automobily značky Volvo. Pozvánka pre Volvo prišla od organizátora veľtrhu, ktorý sa rozhodol osloviť autorizovaného importéra značky Volvo na základe štatistík o počte kradnutých áut za rok 2008/2009.

Štatistiky kradnutých vozidiel budú návštevníkom veľtrhu k dispozícii počas celej výstavy na stánku Prezídia policajného zboru. Volvo je najmenej kradnutým štandardne predávaným automobilom za obdobie rokov 2008 na 2009. Návštevníci veľtrhu si tak budú môcť z blízka pozrieť Volvo S40 a Volvo XC60.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.