Najúspešnejší slovenský predajca škodoviek (ne)končí

Piatok, 04 apríl 2014

Najúspešnejší predajca nových automobilov Škoda na Slovensku, IMPA Bratislava, vo svojich petržalských priestoroch končí. Túto správu sme sa dozvedeli na tlačovej konferencii organizovanej samotným predajcom i slovenským zastúpením importéra značky Škoda. Priestory úspešného predajcu nových škodoviek je pripravená zaujať renomovaná značka s predajom záhradnej techniky, a to už od 1. apríla tohto roku. Pripravený bol zároveň aj výpredaj všetkých skladovýchg zásob.

1 IMPA Bratislava
Škoda prechádzame na nový, moderný koncept predajní. Prvým dílerstvom na Slovensku v novom štýle je bratislavsko-petržalská IMPA, najúspešnejší slovenský predajca Škoda.

Takto to odznelo v úvode stretnutia novinárov so zástupcami spoločnosti IMPA a Škoda-Auto Slovensko z úst moderátora tlačovej konferencie. Predpokladali sme, že po zverejnení tejto správy kúpychtiví zákazníci frontálne zaútočia na predajné miesto IMPA v Petržalke a do konca týždňa sa všetko čo stojí na skladoch i okolo dílerstva rozpredá. Lenže – nestalo sa. Eufóru z kúpy enormne zlacnených nových škodoviek zmenilo to, čo prišlo po tomto oznámení moderátora a konci spoločnosti IMPA v Petržalke.

Na scénu prišiel najsilnejší muž zastúpenia Škoda Auto Slovensko Karel Sklenář. Zvesť o konci dírestva IMPA v Petržalke dementoval a označil ju za prvoaprílový žart. Také niečo, ako koniec pôsobenia najúspešnejšieho slovenského predajcu automobilov Škoda, povedal, predsa nemôže prichádzať do úvahy. Takže všetkých tým z prítomných na tlačovej konferencii, ktorí sa už chystali siahnuť pod vankúš a vytiahnuť svoje ušetrené zdroje a kúpiť si nový Rapid alebo Octaviu, padol hrebienok a môžu ďalej šetriť na nové auto.

Stretnutie u dílera IMPA nabralo potom iný smer, pretože jeho cieľom bolo oboznámiť verejnosť prostreníctvom médií s vynovenými a modernizovanými priestormi, ktoré zrealizoval predajca už dva razy vyhodnotený ako najúspešnejší na Slovensku.Výsledkom je, že IMPA Bratislava otvorila v Petržalke prvý modernizovaný showroom Škoda v novom korporátnom dizajne značky na Slovensku. V bratislavskej Petržalke tak nájdu zákazníci aktuálne najmodernejšie predajno-servisné stredisko Škoda na Slovensku. Obdobným redizajnom prejde do apríla 2015 celá predajná sieť značky Škoda na Slovensku.

"V rámci skvalitňovania služieb zákazníkom prechádzame na nový, moderný koncept predajní. Po uvedení nových modelov v rámci nového sviežeho dizajnového jazyka značky Škoda, je redizajn predajní ďalším logickým krokom. Najhustejšia sieť predajných a servisných miest si zaslúži moderné, inovatívne a praktické showroomy. Presne také, aké dnes predstavila spoločnosť IMPA Bratislava," povedal Karel Sklenář, konateľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

1 IMPA Bratislava 2 IMPA Bratislava 3 IMPA Bratislava 4 IMPA Bratislava 5 IMPA Bratislava 6 IMPA Bratislava
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.