Namiesto reťazí „ponožky“ Snow Socks

Štvrtok, 03 január 2013

Sneh nie je najlepším priateľom motoristov. Najmä nie tých, čo jazdia na osobných autách s pohonom len dvoch kolies. O niečo jednoduchšie to majú tí, čo usedajú do off-roadov, SUV, prípadne osobných áut s pohonom štyroch kolies, aj keď aj im môže poľadovica, väčší sneh, ale najmä snehové jazyky poriadne skomplikovať život.

Snow Spocks
Jazda so Snow Socks je bezpečnejšia, hladšia a nasadenie je pomerne jednoduché

Niekedy však ani pohon 4x4 nemusí stačiť. Potom môžu prísť na rad snehové reťaze. Ich nevýhodou je, že sa pomerne prácne montujú a vyžadujú si zručnosť toho, kto ich montuje a nie každý vodič si s ich nasadzovaním dokáže poradiť. Nasadzovanie reťazí na pneumatiky je najmä pre ženy problém, cez ktorý sa dostať je pre ne takmer nemožné. Navyše reťaze zaberajú v kufri auta aj dosť miesta.

Riešením, ktoré pomôže vodičom ľahšie zdolávať zasnežené úseky ciest, sú takzvané Snow Socks, akési ponožky na pneumatiky. Snow Socks sú vyrobené zo špeciálnej textílie, ktorá si veľmi dobre "rozumie" so snehom či ľadom a ktorá značne zlepšuje trakciu. Jazda s nasunutými Snow Socks je potom bezpečnejšia a hladšia ako s reťazami.

Snow Socks pochádzajú z Nórska, kde sa aj vyrábajú. O tom, že nová pomôcka je osvedčeným prostriedkom pre jazdu na snehu a šmykľavom povrchu, svedčí o ich schválenom používaní ako plnohodnotnom doplnku zimnej výbavy vo viacerých štátoch Európy. Kúpiť by sa mali dať v susednom Česku a Rakúsku, ale napríklad aj v Taliansku, Veľkej Británii a inde.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.