Namiesto reťazí „ponožky“ Snow Socks

Štvrtok, 03 január 2013

Sneh nie je najlepším priateľom motoristov. Najmä nie tých, čo jazdia na osobných autách s pohonom len dvoch kolies. O niečo jednoduchšie to majú tí, čo usedajú do off-roadov, SUV, prípadne osobných áut s pohonom štyroch kolies, aj keď aj im môže poľadovica, väčší sneh, ale najmä snehové jazyky poriadne skomplikovať život.

Snow Spocks
Jazda so Snow Socks je bezpečnejšia, hladšia a nasadenie je pomerne jednoduché

Niekedy však ani pohon 4x4 nemusí stačiť. Potom môžu prísť na rad snehové reťaze. Ich nevýhodou je, že sa pomerne prácne montujú a vyžadujú si zručnosť toho, kto ich montuje a nie každý vodič si s ich nasadzovaním dokáže poradiť. Nasadzovanie reťazí na pneumatiky je najmä pre ženy problém, cez ktorý sa dostať je pre ne takmer nemožné. Navyše reťaze zaberajú v kufri auta aj dosť miesta.

Riešením, ktoré pomôže vodičom ľahšie zdolávať zasnežené úseky ciest, sú takzvané Snow Socks, akési ponožky na pneumatiky. Snow Socks sú vyrobené zo špeciálnej textílie, ktorá si veľmi dobre "rozumie" so snehom či ľadom a ktorá značne zlepšuje trakciu. Jazda s nasunutými Snow Socks je potom bezpečnejšia a hladšia ako s reťazami.

Snow Socks pochádzajú z Nórska, kde sa aj vyrábajú. O tom, že nová pomôcka je osvedčeným prostriedkom pre jazdu na snehu a šmykľavom povrchu, svedčí o ich schválenom používaní ako plnohodnotnom doplnku zimnej výbavy vo viacerých štátoch Európy. Kúpiť by sa mali dať v susednom Česku a Rakúsku, ale napríklad aj v Taliansku, Veľkej Británii a inde.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.