Namiesto reťazí „ponožky“ Snow Socks

Štvrtok, 03 január 2013

Sneh nie je najlepším priateľom motoristov. Najmä nie tých, čo jazdia na osobných autách s pohonom len dvoch kolies. O niečo jednoduchšie to majú tí, čo usedajú do off-roadov, SUV, prípadne osobných áut s pohonom štyroch kolies, aj keď aj im môže poľadovica, väčší sneh, ale najmä snehové jazyky poriadne skomplikovať život.

Snow Spocks
Jazda so Snow Socks je bezpečnejšia, hladšia a nasadenie je pomerne jednoduché

Niekedy však ani pohon 4x4 nemusí stačiť. Potom môžu prísť na rad snehové reťaze. Ich nevýhodou je, že sa pomerne prácne montujú a vyžadujú si zručnosť toho, kto ich montuje a nie každý vodič si s ich nasadzovaním dokáže poradiť. Nasadzovanie reťazí na pneumatiky je najmä pre ženy problém, cez ktorý sa dostať je pre ne takmer nemožné. Navyše reťaze zaberajú v kufri auta aj dosť miesta.

Riešením, ktoré pomôže vodičom ľahšie zdolávať zasnežené úseky ciest, sú takzvané Snow Socks, akési ponožky na pneumatiky. Snow Socks sú vyrobené zo špeciálnej textílie, ktorá si veľmi dobre "rozumie" so snehom či ľadom a ktorá značne zlepšuje trakciu. Jazda s nasunutými Snow Socks je potom bezpečnejšia a hladšia ako s reťazami.

Snow Socks pochádzajú z Nórska, kde sa aj vyrábajú. O tom, že nová pomôcka je osvedčeným prostriedkom pre jazdu na snehu a šmykľavom povrchu, svedčí o ich schválenom používaní ako plnohodnotnom doplnku zimnej výbavy vo viacerých štátoch Európy. Kúpiť by sa mali dať v susednom Česku a Rakúsku, ale napríklad aj v Taliansku, Veľkej Británii a inde.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.