Naprieč Slovenskom na jednu nádrž

Pondelok, 21 október 2013

Tri posádky zložené zo známych osobností vyrazili dnes na 500 kilometrov dlhú cestu s cieľom jazdiť čo najúspornejšie.

Napriec Slovenskom
Z Bratislavy odštartovali posádky troch automobilov. Cieľ? Jazdiť čo najúspornejšie.

Do súťaže s názvom Shell FuelSave Challenge 2013 prijali pozvanie herec Filip Tůma, speváčka Misha, jazdec formulových pretekov Richard Gonda, automobilová pretekárka Veronika Vanyová a aj bežní vodiči. Ich cieľom okrem šetrnej jazdy je dosiahnuť nižšiu spotrebu než české tímy, ktoré sú na trati naprieč Českou republikou.

Počas dvoch dní, 21. a 22. októbra, jazdí Slovensko proti Česku. Slováci prechádzajú trasou z Bratislavy cez Horehronie a Liptov, tri české posádky merajú cestu zo západných Čiech na miesto spoločného finále v Ostrave. Česko reprezentujú Iva Kubelková, Olga Lounová, Lucie Šilhánová a Patrik Hezucký.K dosiahnutiu nízkej spotreby má pomáhať tímom aj úsporné palivo Shell FuelSave.

Cieľom jazdy je názorne ukázať, že malou zmenou vodičských návykov spoločne s používaním úsporných palív Shell FuelSave možno znížiť náklady na prevádzku vozidla. Cieľom podľa spoločnosti Shell je povzbudiť vodičov, aby úsporu paliva začali brať vážne.

Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.