Naprieč Slovenskom na jednu nádrž

Pondelok, 21 október 2013

Tri posádky zložené zo známych osobností vyrazili dnes na 500 kilometrov dlhú cestu s cieľom jazdiť čo najúspornejšie.

Napriec Slovenskom
Z Bratislavy odštartovali posádky troch automobilov. Cieľ? Jazdiť čo najúspornejšie.

Do súťaže s názvom Shell FuelSave Challenge 2013 prijali pozvanie herec Filip Tůma, speváčka Misha, jazdec formulových pretekov Richard Gonda, automobilová pretekárka Veronika Vanyová a aj bežní vodiči. Ich cieľom okrem šetrnej jazdy je dosiahnuť nižšiu spotrebu než české tímy, ktoré sú na trati naprieč Českou republikou.

Počas dvoch dní, 21. a 22. októbra, jazdí Slovensko proti Česku. Slováci prechádzajú trasou z Bratislavy cez Horehronie a Liptov, tri české posádky merajú cestu zo západných Čiech na miesto spoločného finále v Ostrave. Česko reprezentujú Iva Kubelková, Olga Lounová, Lucie Šilhánová a Patrik Hezucký.K dosiahnutiu nízkej spotreby má pomáhať tímom aj úsporné palivo Shell FuelSave.

Cieľom jazdy je názorne ukázať, že malou zmenou vodičských návykov spoločne s používaním úsporných palív Shell FuelSave možno znížiť náklady na prevádzku vozidla. Cieľom podľa spoločnosti Shell je povzbudiť vodičov, aby úsporu paliva začali brať vážne.

Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.