Naprieč Slovenskom na jednu nádrž

Pondelok, 21 október 2013

Tri posádky zložené zo známych osobností vyrazili dnes na 500 kilometrov dlhú cestu s cieľom jazdiť čo najúspornejšie.

Napriec Slovenskom
Z Bratislavy odštartovali posádky troch automobilov. Cieľ? Jazdiť čo najúspornejšie.

Do súťaže s názvom Shell FuelSave Challenge 2013 prijali pozvanie herec Filip Tůma, speváčka Misha, jazdec formulových pretekov Richard Gonda, automobilová pretekárka Veronika Vanyová a aj bežní vodiči. Ich cieľom okrem šetrnej jazdy je dosiahnuť nižšiu spotrebu než české tímy, ktoré sú na trati naprieč Českou republikou.

Počas dvoch dní, 21. a 22. októbra, jazdí Slovensko proti Česku. Slováci prechádzajú trasou z Bratislavy cez Horehronie a Liptov, tri české posádky merajú cestu zo západných Čiech na miesto spoločného finále v Ostrave. Česko reprezentujú Iva Kubelková, Olga Lounová, Lucie Šilhánová a Patrik Hezucký.K dosiahnutiu nízkej spotreby má pomáhať tímom aj úsporné palivo Shell FuelSave.

Cieľom jazdy je názorne ukázať, že malou zmenou vodičských návykov spoločne s používaním úsporných palív Shell FuelSave možno znížiť náklady na prevádzku vozidla. Cieľom podľa spoločnosti Shell je povzbudiť vodičov, aby úsporu paliva začali brať vážne.

Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.