Naprieč Slovenskom na jednu nádrž

Pondelok, 21 október 2013

Tri posádky zložené zo známych osobností vyrazili dnes na 500 kilometrov dlhú cestu s cieľom jazdiť čo najúspornejšie.

Napriec Slovenskom
Z Bratislavy odštartovali posádky troch automobilov. Cieľ? Jazdiť čo najúspornejšie.

Do súťaže s názvom Shell FuelSave Challenge 2013 prijali pozvanie herec Filip Tůma, speváčka Misha, jazdec formulových pretekov Richard Gonda, automobilová pretekárka Veronika Vanyová a aj bežní vodiči. Ich cieľom okrem šetrnej jazdy je dosiahnuť nižšiu spotrebu než české tímy, ktoré sú na trati naprieč Českou republikou.

Počas dvoch dní, 21. a 22. októbra, jazdí Slovensko proti Česku. Slováci prechádzajú trasou z Bratislavy cez Horehronie a Liptov, tri české posádky merajú cestu zo západných Čiech na miesto spoločného finále v Ostrave. Česko reprezentujú Iva Kubelková, Olga Lounová, Lucie Šilhánová a Patrik Hezucký.K dosiahnutiu nízkej spotreby má pomáhať tímom aj úsporné palivo Shell FuelSave.

Cieľom jazdy je názorne ukázať, že malou zmenou vodičských návykov spoločne s používaním úsporných palív Shell FuelSave možno znížiť náklady na prevádzku vozidla. Cieľom podľa spoločnosti Shell je povzbudiť vodičov, aby úsporu paliva začali brať vážne.

Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom Napriec Slovenskom
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.