Navigácia pre motocyklistov bez obmedzenia a kompromisov

Pondelok, 02 júl 2007

Na trhu sa objavil úplne nový motocyklový navigátor určený nielen pre motocyklistov. Nový navigačný prístroj je prvý plne funkčný GPS navigátor vytvorený síce špeciálne pre motorkárov, ale môže dobre poslúžiť napríklad aj cyklistom.

Navigácia pre motocyklistov Navigácia pre motocyklistov

Nový prístroj má špecifické vybavenie vrátane Bluetooth bezdrôtovej technológie. To umožňuje užívateľom telefonovať prostredníctvom mobilného telefónu s použitím "handsfree" po zosúladení s kompatibilným telefónom, ktorý je vybavený Bluetooth bezdrôtovou technológiou. Na prichádzajúce hovory odpovie volaný jednoduchým "ťuknutím" na obrazovku navigátora a hovor sa uskutočňuje prostredníctvom mikrofónu, ktorý je integrovaný v prilbe alebo cez prídavný externý mikrofón. Užívateľ môže tiež uskutočniť hovor priamo z obrovskej databázy bodov záujmu – tá obsahuje hotely, reštaurácie, obchodné centrá a mnohé ďalšie zariadenia. Užívateľ je takisto schopný bezdrôtovo prijímať hlasové navigačné hlásenia pri použití kompatibilnej ochrannej prilby.

Navigácia pre motocyklistov Navigácia pre motocyklistov

Prístroj sa štandardne dodáva s predinštalovanou mapou západnej Európy. Je to detailná digitálna mapa cestnej a uličnej siete spolu s popisnými číslami celého územia západnej Európy a k tomu navyše cestná digitálna mapa Slovenska.

Mapové dáta pre navigačný systém pre motocyklistov dodáva spoločnosť, ktorá je svetovým lídrom v poskytovaní mapových dát prémiovej kvality. Táto po všetkých stránkach vyspelá navigačná databáza poskytuje užívateľovi okrem navigácie aj vyhľadávanie v sieti bodov záujmu, akými sú reštaurácie, hotely a banky.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.