Navigácia pre motocyklistov bez obmedzenia a kompromisov

Pondelok, 02 júl 2007

Na trhu sa objavil úplne nový motocyklový navigátor určený nielen pre motocyklistov. Nový navigačný prístroj je prvý plne funkčný GPS navigátor vytvorený síce špeciálne pre motorkárov, ale môže dobre poslúžiť napríklad aj cyklistom.

Navigácia pre motocyklistov Navigácia pre motocyklistov

Nový prístroj má špecifické vybavenie vrátane Bluetooth bezdrôtovej technológie. To umožňuje užívateľom telefonovať prostredníctvom mobilného telefónu s použitím "handsfree" po zosúladení s kompatibilným telefónom, ktorý je vybavený Bluetooth bezdrôtovou technológiou. Na prichádzajúce hovory odpovie volaný jednoduchým "ťuknutím" na obrazovku navigátora a hovor sa uskutočňuje prostredníctvom mikrofónu, ktorý je integrovaný v prilbe alebo cez prídavný externý mikrofón. Užívateľ môže tiež uskutočniť hovor priamo z obrovskej databázy bodov záujmu – tá obsahuje hotely, reštaurácie, obchodné centrá a mnohé ďalšie zariadenia. Užívateľ je takisto schopný bezdrôtovo prijímať hlasové navigačné hlásenia pri použití kompatibilnej ochrannej prilby.

Navigácia pre motocyklistov Navigácia pre motocyklistov

Prístroj sa štandardne dodáva s predinštalovanou mapou západnej Európy. Je to detailná digitálna mapa cestnej a uličnej siete spolu s popisnými číslami celého územia západnej Európy a k tomu navyše cestná digitálna mapa Slovenska.

Mapové dáta pre navigačný systém pre motocyklistov dodáva spoločnosť, ktorá je svetovým lídrom v poskytovaní mapových dát prémiovej kvality. Táto po všetkých stránkach vyspelá navigačná databáza poskytuje užívateľovi okrem navigácie aj vyhľadávanie v sieti bodov záujmu, akými sú reštaurácie, hotely a banky.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.