Navigácia pre motocyklistov bez obmedzenia a kompromisov

Pondelok, 02 júl 2007

Na trhu sa objavil úplne nový motocyklový navigátor určený nielen pre motocyklistov. Nový navigačný prístroj je prvý plne funkčný GPS navigátor vytvorený síce špeciálne pre motorkárov, ale môže dobre poslúžiť napríklad aj cyklistom.

Navigácia pre motocyklistov Navigácia pre motocyklistov

Nový prístroj má špecifické vybavenie vrátane Bluetooth bezdrôtovej technológie. To umožňuje užívateľom telefonovať prostredníctvom mobilného telefónu s použitím "handsfree" po zosúladení s kompatibilným telefónom, ktorý je vybavený Bluetooth bezdrôtovou technológiou. Na prichádzajúce hovory odpovie volaný jednoduchým "ťuknutím" na obrazovku navigátora a hovor sa uskutočňuje prostredníctvom mikrofónu, ktorý je integrovaný v prilbe alebo cez prídavný externý mikrofón. Užívateľ môže tiež uskutočniť hovor priamo z obrovskej databázy bodov záujmu – tá obsahuje hotely, reštaurácie, obchodné centrá a mnohé ďalšie zariadenia. Užívateľ je takisto schopný bezdrôtovo prijímať hlasové navigačné hlásenia pri použití kompatibilnej ochrannej prilby.

Navigácia pre motocyklistov Navigácia pre motocyklistov

Prístroj sa štandardne dodáva s predinštalovanou mapou západnej Európy. Je to detailná digitálna mapa cestnej a uličnej siete spolu s popisnými číslami celého územia západnej Európy a k tomu navyše cestná digitálna mapa Slovenska.

Mapové dáta pre navigačný systém pre motocyklistov dodáva spoločnosť, ktorá je svetovým lídrom v poskytovaní mapových dát prémiovej kvality. Táto po všetkých stránkach vyspelá navigačná databáza poskytuje užívateľovi okrem navigácie aj vyhľadávanie v sieti bodov záujmu, akými sú reštaurácie, hotely a banky.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.