Nelson Piquet navštívil Slovensko

Streda, 04 jún 2008

Osobne stretnúť a na vlastné oči vidieť mladého a ambiciózneho pretekára najprestížnejších automobilových pretekov na svete je vždy mimoriadna udalosť. Aj preto bolo toľko vzruchu okolo vzácnej návštevy pilota formuly jedna Nelsona Piqueta v Bratislave.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Nelson Piquet junior, syn trojnásobného majstra sveta F1 Nelsona Piqueta, jedného z najúspešnejších brazílskych jazdcov v histórii, zavítal koncom mája na Slovensko. Do Bratislavy priletel nádejný pilot, ktorý by rád nasledoval úspešnú kariéru svojho otca. Jazdec Ing Renault F 1 teamu navštívil Bratislavu na pozvanie spoločnosti ING. Do nášho hlavného mesta pricestoval priamo z Monaka, dejiska poslednej veľkej ceny formuly 1, kde sa v uliciach Monte Carla konalo šieste podujatie seriálu majstrovstiev sveta.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Srdečnosť a skromnosť nádejného pilota F1 prekonala na stretnutí s novinármi a verejnosťou Bratislavy všetky očakávanaia, a bolo vidieť, že hosť sa u nás cíti ako doma. Správal sa milo a nanajvýš prirodzene. Bol práve taký, akým je aj v súkromí. Trpezlivo odpovedal na tlačovej konferencii na otázky novinárov, ochotne rozdával autogramy po skončení "tlačovky". Každý chcel mal pamiatku na vzácneho návštevníka. Ochotne pózoval pred objektívmi fotografov v spoločnosti záujemcov, aj malých chlapcov, možno budúcich nádejných formulových pilotov.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Počas niekoľkohodinovej návštevy absolvoval v hlavnom meste Slovenska bohatý program. Dve "tlačovky" – z nich jednu detskú, symbolické sadenie tulipánov, súťaže s deťmi škôlok s integrovaným vzdelávaním, ktoré podporuje finančná inštitúcia ING. Organizátori kládli dôraz na hlavnú líniu smerovania pretekov F1 k ochrane prírody. Už aj tým, že namiesto pripravovaného bombastického preletu vrtuľníka s monopostvom ING Renault F1 tímu nad Bratislavou zvolili jeho menej efektný, no k prírode zhovievavejší prevoz.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Mladý a talentovaný jazdec tímu ING Renault F1 nie je prvým pilotom F1, ktorí navštívili Bratislavu. Naposledy tu bol David Coulthadt pri otváraní diaľničného úseku vrátane tunela Sitina, pred ním tu bol mladší z bratov Schumacherovcov – Ralf. Cítili sa u nás dobre a radi na návštevu Slovenska spomínajú. Aj Nelson Piquet sa u nás cítil veľmi dobre. Zaželajme mladému a ešte málo skúsenému pilotovi monopostu Renault do ďalších bojov veľa krásnych, ale najmä úspešných súbojov v seriáli najprestížnejších automobilových pretekov. Nech sa mu splní jeho veľký sen – aby sa podobne, ako jeho otec, aj on stal raz majstrom sveta vo formule 1.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.