Nelson Piquet navštívil Slovensko

Streda, 04 jún 2008

Osobne stretnúť a na vlastné oči vidieť mladého a ambiciózneho pretekára najprestížnejších automobilových pretekov na svete je vždy mimoriadna udalosť. Aj preto bolo toľko vzruchu okolo vzácnej návštevy pilota formuly jedna Nelsona Piqueta v Bratislave.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Nelson Piquet junior, syn trojnásobného majstra sveta F1 Nelsona Piqueta, jedného z najúspešnejších brazílskych jazdcov v histórii, zavítal koncom mája na Slovensko. Do Bratislavy priletel nádejný pilot, ktorý by rád nasledoval úspešnú kariéru svojho otca. Jazdec Ing Renault F 1 teamu navštívil Bratislavu na pozvanie spoločnosti ING. Do nášho hlavného mesta pricestoval priamo z Monaka, dejiska poslednej veľkej ceny formuly 1, kde sa v uliciach Monte Carla konalo šieste podujatie seriálu majstrovstiev sveta.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Srdečnosť a skromnosť nádejného pilota F1 prekonala na stretnutí s novinármi a verejnosťou Bratislavy všetky očakávanaia, a bolo vidieť, že hosť sa u nás cíti ako doma. Správal sa milo a nanajvýš prirodzene. Bol práve taký, akým je aj v súkromí. Trpezlivo odpovedal na tlačovej konferencii na otázky novinárov, ochotne rozdával autogramy po skončení "tlačovky". Každý chcel mal pamiatku na vzácneho návštevníka. Ochotne pózoval pred objektívmi fotografov v spoločnosti záujemcov, aj malých chlapcov, možno budúcich nádejných formulových pilotov.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Počas niekoľkohodinovej návštevy absolvoval v hlavnom meste Slovenska bohatý program. Dve "tlačovky" – z nich jednu detskú, symbolické sadenie tulipánov, súťaže s deťmi škôlok s integrovaným vzdelávaním, ktoré podporuje finančná inštitúcia ING. Organizátori kládli dôraz na hlavnú líniu smerovania pretekov F1 k ochrane prírody. Už aj tým, že namiesto pripravovaného bombastického preletu vrtuľníka s monopostvom ING Renault F1 tímu nad Bratislavou zvolili jeho menej efektný, no k prírode zhovievavejší prevoz.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Mladý a talentovaný jazdec tímu ING Renault F1 nie je prvým pilotom F1, ktorí navštívili Bratislavu. Naposledy tu bol David Coulthadt pri otváraní diaľničného úseku vrátane tunela Sitina, pred ním tu bol mladší z bratov Schumacherovcov – Ralf. Cítili sa u nás dobre a radi na návštevu Slovenska spomínajú. Aj Nelson Piquet sa u nás cítil veľmi dobre. Zaželajme mladému a ešte málo skúsenému pilotovi monopostu Renault do ďalších bojov veľa krásnych, ale najmä úspešných súbojov v seriáli najprestížnejších automobilových pretekov. Nech sa mu splní jeho veľký sen – aby sa podobne, ako jeho otec, aj on stal raz majstrom sveta vo formule 1.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.