Nelson Piquet navštívil Slovensko

Streda, 04 jún 2008

Osobne stretnúť a na vlastné oči vidieť mladého a ambiciózneho pretekára najprestížnejších automobilových pretekov na svete je vždy mimoriadna udalosť. Aj preto bolo toľko vzruchu okolo vzácnej návštevy pilota formuly jedna Nelsona Piqueta v Bratislave.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Nelson Piquet junior, syn trojnásobného majstra sveta F1 Nelsona Piqueta, jedného z najúspešnejších brazílskych jazdcov v histórii, zavítal koncom mája na Slovensko. Do Bratislavy priletel nádejný pilot, ktorý by rád nasledoval úspešnú kariéru svojho otca. Jazdec Ing Renault F 1 teamu navštívil Bratislavu na pozvanie spoločnosti ING. Do nášho hlavného mesta pricestoval priamo z Monaka, dejiska poslednej veľkej ceny formuly 1, kde sa v uliciach Monte Carla konalo šieste podujatie seriálu majstrovstiev sveta.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Srdečnosť a skromnosť nádejného pilota F1 prekonala na stretnutí s novinármi a verejnosťou Bratislavy všetky očakávanaia, a bolo vidieť, že hosť sa u nás cíti ako doma. Správal sa milo a nanajvýš prirodzene. Bol práve taký, akým je aj v súkromí. Trpezlivo odpovedal na tlačovej konferencii na otázky novinárov, ochotne rozdával autogramy po skončení "tlačovky". Každý chcel mal pamiatku na vzácneho návštevníka. Ochotne pózoval pred objektívmi fotografov v spoločnosti záujemcov, aj malých chlapcov, možno budúcich nádejných formulových pilotov.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Počas niekoľkohodinovej návštevy absolvoval v hlavnom meste Slovenska bohatý program. Dve "tlačovky" – z nich jednu detskú, symbolické sadenie tulipánov, súťaže s deťmi škôlok s integrovaným vzdelávaním, ktoré podporuje finančná inštitúcia ING. Organizátori kládli dôraz na hlavnú líniu smerovania pretekov F1 k ochrane prírody. Už aj tým, že namiesto pripravovaného bombastického preletu vrtuľníka s monopostvom ING Renault F1 tímu nad Bratislavou zvolili jeho menej efektný, no k prírode zhovievavejší prevoz.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Mladý a talentovaný jazdec tímu ING Renault F1 nie je prvým pilotom F1, ktorí navštívili Bratislavu. Naposledy tu bol David Coulthadt pri otváraní diaľničného úseku vrátane tunela Sitina, pred ním tu bol mladší z bratov Schumacherovcov – Ralf. Cítili sa u nás dobre a radi na návštevu Slovenska spomínajú. Aj Nelson Piquet sa u nás cítil veľmi dobre. Zaželajme mladému a ešte málo skúsenému pilotovi monopostu Renault do ďalších bojov veľa krásnych, ale najmä úspešných súbojov v seriáli najprestížnejších automobilových pretekov. Nech sa mu splní jeho veľký sen – aby sa podobne, ako jeho otec, aj on stal raz majstrom sveta vo formule 1.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.