Nelson Piquet navštívil Slovensko

Streda, 04 jún 2008

Osobne stretnúť a na vlastné oči vidieť mladého a ambiciózneho pretekára najprestížnejších automobilových pretekov na svete je vždy mimoriadna udalosť. Aj preto bolo toľko vzruchu okolo vzácnej návštevy pilota formuly jedna Nelsona Piqueta v Bratislave.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Nelson Piquet junior, syn trojnásobného majstra sveta F1 Nelsona Piqueta, jedného z najúspešnejších brazílskych jazdcov v histórii, zavítal koncom mája na Slovensko. Do Bratislavy priletel nádejný pilot, ktorý by rád nasledoval úspešnú kariéru svojho otca. Jazdec Ing Renault F 1 teamu navštívil Bratislavu na pozvanie spoločnosti ING. Do nášho hlavného mesta pricestoval priamo z Monaka, dejiska poslednej veľkej ceny formuly 1, kde sa v uliciach Monte Carla konalo šieste podujatie seriálu majstrovstiev sveta.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Srdečnosť a skromnosť nádejného pilota F1 prekonala na stretnutí s novinármi a verejnosťou Bratislavy všetky očakávanaia, a bolo vidieť, že hosť sa u nás cíti ako doma. Správal sa milo a nanajvýš prirodzene. Bol práve taký, akým je aj v súkromí. Trpezlivo odpovedal na tlačovej konferencii na otázky novinárov, ochotne rozdával autogramy po skončení "tlačovky". Každý chcel mal pamiatku na vzácneho návštevníka. Ochotne pózoval pred objektívmi fotografov v spoločnosti záujemcov, aj malých chlapcov, možno budúcich nádejných formulových pilotov.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Počas niekoľkohodinovej návštevy absolvoval v hlavnom meste Slovenska bohatý program. Dve "tlačovky" – z nich jednu detskú, symbolické sadenie tulipánov, súťaže s deťmi škôlok s integrovaným vzdelávaním, ktoré podporuje finančná inštitúcia ING. Organizátori kládli dôraz na hlavnú líniu smerovania pretekov F1 k ochrane prírody. Už aj tým, že namiesto pripravovaného bombastického preletu vrtuľníka s monopostvom ING Renault F1 tímu nad Bratislavou zvolili jeho menej efektný, no k prírode zhovievavejší prevoz.

Nelson Piquet Nelson Piquet Nelson Piquet

Mladý a talentovaný jazdec tímu ING Renault F1 nie je prvým pilotom F1, ktorí navštívili Bratislavu. Naposledy tu bol David Coulthadt pri otváraní diaľničného úseku vrátane tunela Sitina, pred ním tu bol mladší z bratov Schumacherovcov – Ralf. Cítili sa u nás dobre a radi na návštevu Slovenska spomínajú. Aj Nelson Piquet sa u nás cítil veľmi dobre. Zaželajme mladému a ešte málo skúsenému pilotovi monopostu Renault do ďalších bojov veľa krásnych, ale najmä úspešných súbojov v seriáli najprestížnejších automobilových pretekov. Nech sa mu splní jeho veľký sen – aby sa podobne, ako jeho otec, aj on stal raz majstrom sveta vo formule 1.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.