Nissan GT-R a Usain Bolt - esá charitatívnej aukcie

Štvrtok, 20 december 2012

Nie náhodne spojila spoločnosť Nissan svoj superšportový Nissan GT-R s Usainom Boltom, najrýchlejším mužom planéty Zem. Aj keď nie je model GT-R najrýchlejší, jeho 550 koní a najvyššia rýchlosť 315 kilometrov za hodinu plus Boltov čas 9,58 sekundy v behu na sto metrov možno považovať za špičkové.

Nissan GT-R a Bolt
Superšportový automobil Nissan GT-R a šprintér Usain Bolt, najrýchlejší muž planéty

Usain Bolt, najrýchlejší človek na svete, spája svoju vášeň pre rýchlosť a výkon s túžbou pomáhať ostatným a venuje sa preto dobročinným akciám. Jedinečný Nissan GT-R, modelový rok 2013, vo vyhotovení Bolt Gold, odovzdajú víťazovi celosvetovej online charitatívnej aukcie, ktorá sa konala na serveri eBay.

Pri internetovej charitatívnej aukcii vozidla Nissan GT-R Bolt Gold a propagačných predmetov značky Bolt získala spoločnosť Nissan spolu 193 191 dolárov. Aukcia prebiehala od 22. novembra do 4. decembra 2012 na portáli eBay. Celý výnos z tejto dobročinnej aukcie odovzdajú nadácii Usain Bolt Foundation a použijú ho na podporu vytvárania vzdelávacích a kultúrnych programov pre deti a mládež v rodnej krajine Usaina Bolta, na Jamajke.

Nissan GT-R a Bolt Nissan GT-R a Bolt Nissan GT-R
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.