Nissan GT-R a Usain Bolt - esá charitatívnej aukcie

Štvrtok, 20 december 2012

Nie náhodne spojila spoločnosť Nissan svoj superšportový Nissan GT-R s Usainom Boltom, najrýchlejším mužom planéty Zem. Aj keď nie je model GT-R najrýchlejší, jeho 550 koní a najvyššia rýchlosť 315 kilometrov za hodinu plus Boltov čas 9,58 sekundy v behu na sto metrov možno považovať za špičkové.

Nissan GT-R a Bolt
Superšportový automobil Nissan GT-R a šprintér Usain Bolt, najrýchlejší muž planéty

Usain Bolt, najrýchlejší človek na svete, spája svoju vášeň pre rýchlosť a výkon s túžbou pomáhať ostatným a venuje sa preto dobročinným akciám. Jedinečný Nissan GT-R, modelový rok 2013, vo vyhotovení Bolt Gold, odovzdajú víťazovi celosvetovej online charitatívnej aukcie, ktorá sa konala na serveri eBay.

Pri internetovej charitatívnej aukcii vozidla Nissan GT-R Bolt Gold a propagačných predmetov značky Bolt získala spoločnosť Nissan spolu 193 191 dolárov. Aukcia prebiehala od 22. novembra do 4. decembra 2012 na portáli eBay. Celý výnos z tejto dobročinnej aukcie odovzdajú nadácii Usain Bolt Foundation a použijú ho na podporu vytvárania vzdelávacích a kultúrnych programov pre deti a mládež v rodnej krajine Usaina Bolta, na Jamajke.

Nissan GT-R a Bolt Nissan GT-R a Bolt Nissan GT-R
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.