Nissan GT-R a Usain Bolt - esá charitatívnej aukcie

Štvrtok, 20 december 2012

Nie náhodne spojila spoločnosť Nissan svoj superšportový Nissan GT-R s Usainom Boltom, najrýchlejším mužom planéty Zem. Aj keď nie je model GT-R najrýchlejší, jeho 550 koní a najvyššia rýchlosť 315 kilometrov za hodinu plus Boltov čas 9,58 sekundy v behu na sto metrov možno považovať za špičkové.

Nissan GT-R a Bolt
Superšportový automobil Nissan GT-R a šprintér Usain Bolt, najrýchlejší muž planéty

Usain Bolt, najrýchlejší človek na svete, spája svoju vášeň pre rýchlosť a výkon s túžbou pomáhať ostatným a venuje sa preto dobročinným akciám. Jedinečný Nissan GT-R, modelový rok 2013, vo vyhotovení Bolt Gold, odovzdajú víťazovi celosvetovej online charitatívnej aukcie, ktorá sa konala na serveri eBay.

Pri internetovej charitatívnej aukcii vozidla Nissan GT-R Bolt Gold a propagačných predmetov značky Bolt získala spoločnosť Nissan spolu 193 191 dolárov. Aukcia prebiehala od 22. novembra do 4. decembra 2012 na portáli eBay. Celý výnos z tejto dobročinnej aukcie odovzdajú nadácii Usain Bolt Foundation a použijú ho na podporu vytvárania vzdelávacích a kultúrnych programov pre deti a mládež v rodnej krajine Usaina Bolta, na Jamajke.

Nissan GT-R a Bolt Nissan GT-R a Bolt Nissan GT-R
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.