Nissan Juke - bezpečný malý crossover

Pondelok, 07 marec 2011

Malý crossover Nissan Juke úspešne útočí na zákazníkov. Od septembra 2010 do konca januára 2011 sa predalo už 32 000 týchto štýlových automobilov a 66 300 ďalších zákazníkov si ho záväzne objednalo a čaká na jeho dodanie.

Nissan Juke
Nissan Juke si podobne ako Qashqai získal na európskom trhu značne veľkú popularitu

Nissan Juke je úspešný aj na inak. Za päť mesiacov stihol získať päťhviezdičkové hodnotenie v bezpečnostných testoch Euro NCAP. O vysokej úrovni štandardnej bezpečnostnej výbavy modelu Juke svedčí zisk 87 % hodnotenie ochrany dospelých cestujúcich a 81 % hodnotenie ochrany detských cestujúcich. K pozitívnemu hodnoteniu Nissanu Juke prispela aj odolnosť priestoru pre cestujúcich pri čelnom náraze a ochrana detí ako chodcov.

Úrovne výbavy vychádzajú z tradičnej schémy značky Nissan so základnou výbavou Visia, strednou úrovňou Acenta a najvyššou Tekna. Okrem stabilizačného systému ESP a šiestich airbagov patrí k štandardnej výbave aj klimatizácia a autorádio s CD a MP3. Vo vyšších úrovniach aj zadná parkovacia kamera, kombinovaný satelitný navigačný systém, audiosystém Nissan Connect a rozhranie Nissan Dynamic Control System s voľbami režimov Sport a Eco.

Dostupných je päť verzií modelu Juke – štyri so zážihovým a jedna so vznetovým motorom, všetky len v päťdverovom vyhotovení, ktoré spája vlastnosti SUV a štýl kupé. Motory ponúka s výkonom od 110 do 190 koní s manuálnou alebo automatickou prevodovkou XTronic CVT a s pohonom predných alebo všetkých kolies.

Nissan Juke
Juke vyzerá dynamicky a taký je aj v skutočnosti. Jeho vrcholná verzia má 190 koní.

Špičkovým modelom Juke je verzia s pohonom všetkých kolies s úplne novým 1,6litrovým zážihovým turbo motorom s priamym vstrekovaním a výkonom až 190 koní. Používa najnovšiu generáciu systému All-Mode 4x4i s distribúciou krútiaceho momentu pre vyššiu živosť a obmedzenie nedotáčavosti v zákrutách.

Model Juke sa vyrába spolu s ďalšími modelmi Nisan v Sunderlande vo Veľkej Británii. Od polovice roku do konca roku 2010 sa vyrobilo viac ako 44 000 vozidiel modelu Juke. Aj vďaka tomu závod v Sunderlande za 25 rokov histórie závodu vyrobil 18. januára 2011 svoj šesťmiliónty automobil. Bol to práve Nissan Juke, vo farbe červená Force.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.