Nissan Juke - bezpečný malý crossover

Pondelok, 07 marec 2011

Malý crossover Nissan Juke úspešne útočí na zákazníkov. Od septembra 2010 do konca januára 2011 sa predalo už 32 000 týchto štýlových automobilov a 66 300 ďalších zákazníkov si ho záväzne objednalo a čaká na jeho dodanie.

Nissan Juke
Nissan Juke si podobne ako Qashqai získal na európskom trhu značne veľkú popularitu

Nissan Juke je úspešný aj na inak. Za päť mesiacov stihol získať päťhviezdičkové hodnotenie v bezpečnostných testoch Euro NCAP. O vysokej úrovni štandardnej bezpečnostnej výbavy modelu Juke svedčí zisk 87 % hodnotenie ochrany dospelých cestujúcich a 81 % hodnotenie ochrany detských cestujúcich. K pozitívnemu hodnoteniu Nissanu Juke prispela aj odolnosť priestoru pre cestujúcich pri čelnom náraze a ochrana detí ako chodcov.

Úrovne výbavy vychádzajú z tradičnej schémy značky Nissan so základnou výbavou Visia, strednou úrovňou Acenta a najvyššou Tekna. Okrem stabilizačného systému ESP a šiestich airbagov patrí k štandardnej výbave aj klimatizácia a autorádio s CD a MP3. Vo vyšších úrovniach aj zadná parkovacia kamera, kombinovaný satelitný navigačný systém, audiosystém Nissan Connect a rozhranie Nissan Dynamic Control System s voľbami režimov Sport a Eco.

Dostupných je päť verzií modelu Juke – štyri so zážihovým a jedna so vznetovým motorom, všetky len v päťdverovom vyhotovení, ktoré spája vlastnosti SUV a štýl kupé. Motory ponúka s výkonom od 110 do 190 koní s manuálnou alebo automatickou prevodovkou XTronic CVT a s pohonom predných alebo všetkých kolies.

Nissan Juke
Juke vyzerá dynamicky a taký je aj v skutočnosti. Jeho vrcholná verzia má 190 koní.

Špičkovým modelom Juke je verzia s pohonom všetkých kolies s úplne novým 1,6litrovým zážihovým turbo motorom s priamym vstrekovaním a výkonom až 190 koní. Používa najnovšiu generáciu systému All-Mode 4x4i s distribúciou krútiaceho momentu pre vyššiu živosť a obmedzenie nedotáčavosti v zákrutách.

Model Juke sa vyrába spolu s ďalšími modelmi Nisan v Sunderlande vo Veľkej Británii. Od polovice roku do konca roku 2010 sa vyrobilo viac ako 44 000 vozidiel modelu Juke. Aj vďaka tomu závod v Sunderlande za 25 rokov histórie závodu vyrobil 18. januára 2011 svoj šesťmiliónty automobil. Bol to práve Nissan Juke, vo farbe červená Force.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.