Nissan Juke-R: démon navštívil Bratislavu

Utorok, 19 jún 2012

Za pozvaním na predstavenie najsilnejšieho, bez nadsadenia povedané extravagantného Nissana Juke-R stála aj vidina, že za volant približne 550koňového extrémneho SUV si sadneme a vyskúšame jeho silu a jazdné schopnosti. Ale keďže podobnú ponuku dostali aj iné redakcie, jeden z "testovacích" jazdcov nedokázal skrotiť temperament auta, čo neostalo bez následkov. Nissan potom prezentáciu upravil tak, že novinári sa posadia len na sedadlo spolujazdca a riadiť Nissan Juke-R bude ich testovací jazdec.

Nissan Juke-R
Japonský démon Nissan Juke-R, jeden z dvoch vyrobených exemplárov v Bratislave

Týchto neobyčajných automobilov vyrobil Nissan len dva exempláre. Jeden s pravostranným a jeden s ľavostranným riadením. Prvý pre kontinentálnu Európu a druhý pre britské ostrovy, kde sa ešte stále jazdí vľavo. No a zastavenie sa tohto mimoriadneho auta v Bratislave bolo skvelou príležitosťou bližšie sa zoznámiť s týmto exemplárnym kusom. Stvorili ho nadšenci od Nissana, ktorý použili "vnútorné orgány" superšportu Nissana GT-R, ktoré transplantovali do kabáta najmenšieho crossovera japonského výrobcu.

Jeho srdcom nie je nič menšie, ako 3,8litrový vidlicový šesťvalec s mamutím výkonom 550 koní, uložený pod prednou kapotou. Jeho mimoriadne vysoký výkon prenáša na vozovku systém pohonu všetkých kolies zo spomínaného Nissana GT-R. Škoda, že fungovanie tohto mimoriadneho "kompaktu" sme si pre nemilú príhodu jedného slovenského novinára mohli vyskúšať len zo sedadla spolujazdca!

S Nissanom Juke-R sa jazdilo na špeciálne vyznačenej trati v areáli bratislavskej Incheby. Už tento fakt naznačoval, že možnosti "testovania" sú obmedzené. Za volant si s každým novinárom sadá Mike Mallock, jazdec od Nissanu a predvádza svoj bravúrny výkon. My sme to ohodnotili ako perfektné, výkon jazdca i Juke-R. Veď je s autom dokonale zžitý, ale určite neukázal všetko to, čoho je tento malý japonský démon schopný. Ale i tak to bol zaujímavý a skvelý zážitok.

Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R Mike Mallock Nissan Juke-R Nissan Juke-R Mike Mallock Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5