Nissan Juke-R: démon navštívil Bratislavu

Utorok, 19 jún 2012

Za pozvaním na predstavenie najsilnejšieho, bez nadsadenia povedané extravagantného Nissana Juke-R stála aj vidina, že za volant približne 550koňového extrémneho SUV si sadneme a vyskúšame jeho silu a jazdné schopnosti. Ale keďže podobnú ponuku dostali aj iné redakcie, jeden z "testovacích" jazdcov nedokázal skrotiť temperament auta, čo neostalo bez následkov. Nissan potom prezentáciu upravil tak, že novinári sa posadia len na sedadlo spolujazdca a riadiť Nissan Juke-R bude ich testovací jazdec.

Nissan Juke-R
Japonský démon Nissan Juke-R, jeden z dvoch vyrobených exemplárov v Bratislave

Týchto neobyčajných automobilov vyrobil Nissan len dva exempláre. Jeden s pravostranným a jeden s ľavostranným riadením. Prvý pre kontinentálnu Európu a druhý pre britské ostrovy, kde sa ešte stále jazdí vľavo. No a zastavenie sa tohto mimoriadneho auta v Bratislave bolo skvelou príležitosťou bližšie sa zoznámiť s týmto exemplárnym kusom. Stvorili ho nadšenci od Nissana, ktorý použili "vnútorné orgány" superšportu Nissana GT-R, ktoré transplantovali do kabáta najmenšieho crossovera japonského výrobcu.

Jeho srdcom nie je nič menšie, ako 3,8litrový vidlicový šesťvalec s mamutím výkonom 550 koní, uložený pod prednou kapotou. Jeho mimoriadne vysoký výkon prenáša na vozovku systém pohonu všetkých kolies zo spomínaného Nissana GT-R. Škoda, že fungovanie tohto mimoriadneho "kompaktu" sme si pre nemilú príhodu jedného slovenského novinára mohli vyskúšať len zo sedadla spolujazdca!

S Nissanom Juke-R sa jazdilo na špeciálne vyznačenej trati v areáli bratislavskej Incheby. Už tento fakt naznačoval, že možnosti "testovania" sú obmedzené. Za volant si s každým novinárom sadá Mike Mallock, jazdec od Nissanu a predvádza svoj bravúrny výkon. My sme to ohodnotili ako perfektné, výkon jazdca i Juke-R. Veď je s autom dokonale zžitý, ale určite neukázal všetko to, čoho je tento malý japonský démon schopný. Ale i tak to bol zaujímavý a skvelý zážitok.

Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R Mike Mallock Nissan Juke-R Nissan Juke-R Mike Mallock Nissan Juke-R Nissan Juke-R Nissan Juke-R
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.