Nissan: lak z modelu 370Z aj pre iPhone

Streda, 08 február 2012

Spoločnosť Nissan predstavila užitočný doplnok k inteligentnému mobilu iPhone – revolučný kryt, ktorý sa dokáže opraviť sám. Kryt Nissan Scratch Shield pre iPhone sa vyznačuje úplne inovatívnym lakom. Ide o prvý lak na svete, určený pre mobilný telefón, ktorý sa dokáže sám opraviť.

Nissan iPhone

Lak vyvinula automobilka Nissan ešte v roku 2005 a odvtedy ho využíva na množstve modelov Nissan a Inifiniti. Táto revolučná technológia sa teraz použila na výrobok, ktorý sa pri každodennom používaní ľahko poškriabe – na inteligentný mobil iPhone. Pre majiteľov telefónu iPhone nový kryt Scratch Shield značky Nissan znamená, že svoj telefón budú môcť dlhšie uchovať v dokonalom stave.

Unikátny lak vyvinutý automobilkou Nissan v spolupráci s tokijskou univerzitou a spoločnosťou Advanced Softmaterials Inc., navrhli pôvodne pre automobilový priemysel a je súčasťou výbavy automobilov Nissan Murano, 370Z a X-Trail a modelového radu Infiniti. Teraz sa táto technológia v Európe prvýkrát použila na produkte z iného odboru, než je automobilový priemysel.

Spoločnosť Nissan už vyrobila prvú sériu týchto inovatívnych krytov. Zatiaľ je určená na testovanie u vybraných novinárov a zákazníkov. V prípade záujmu sa kryt uvedie do bežného predaja už v priebehu tohto roku. Kryt pre iPhone s technológiou Scratch Shield je príkladom toho, ako Nissan technológiu z oblasti automobilového priemyslu dokáže využiť na inom produkte. V Nissane sú presvedčení, že táto technológia má budúcnosť aj za hranicami automobilového sveta.

Nissan iPhone Nissan iPhone
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.