Nissan: lak z modelu 370Z aj pre iPhone

Streda, 08 február 2012

Spoločnosť Nissan predstavila užitočný doplnok k inteligentnému mobilu iPhone – revolučný kryt, ktorý sa dokáže opraviť sám. Kryt Nissan Scratch Shield pre iPhone sa vyznačuje úplne inovatívnym lakom. Ide o prvý lak na svete, určený pre mobilný telefón, ktorý sa dokáže sám opraviť.

Nissan iPhone

Lak vyvinula automobilka Nissan ešte v roku 2005 a odvtedy ho využíva na množstve modelov Nissan a Inifiniti. Táto revolučná technológia sa teraz použila na výrobok, ktorý sa pri každodennom používaní ľahko poškriabe – na inteligentný mobil iPhone. Pre majiteľov telefónu iPhone nový kryt Scratch Shield značky Nissan znamená, že svoj telefón budú môcť dlhšie uchovať v dokonalom stave.

Unikátny lak vyvinutý automobilkou Nissan v spolupráci s tokijskou univerzitou a spoločnosťou Advanced Softmaterials Inc., navrhli pôvodne pre automobilový priemysel a je súčasťou výbavy automobilov Nissan Murano, 370Z a X-Trail a modelového radu Infiniti. Teraz sa táto technológia v Európe prvýkrát použila na produkte z iného odboru, než je automobilový priemysel.

Spoločnosť Nissan už vyrobila prvú sériu týchto inovatívnych krytov. Zatiaľ je určená na testovanie u vybraných novinárov a zákazníkov. V prípade záujmu sa kryt uvedie do bežného predaja už v priebehu tohto roku. Kryt pre iPhone s technológiou Scratch Shield je príkladom toho, ako Nissan technológiu z oblasti automobilového priemyslu dokáže využiť na inom produkte. V Nissane sú presvedčení, že táto technológia má budúcnosť aj za hranicami automobilového sveta.

Nissan iPhone Nissan iPhone
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.