Nissan mení ceny: zlacňuje

Utorok, 13 október 2009

Nissan rozbieha jesennú kampaň, v ktorej ponúka výrazné zľavy na vybrané modely. Kampaň potrvá do konca roka 2009. Na automobily kúpené od začiatku októbra až do konca decembra sa vzťahuje zľava až do 3000 eur. Na modely Micra a Note získajú zákazníci so zarátaním šrotovného zľavu do výšky 1200 eur.

Nissan Qashqai
Výhodne kúpiť v jesennej kampani Nissanu možno aj atraktívny model Qashqai

Cena najmenšieho modelu Micra a modelu Note (vo výbave Visia) sa v jesennej kampani pri pretrvávajúcom šrotovnom znížila o tisíc eur. Novú modelovú verziu Nissan Micra I-Way, špeciálnu edíciu k 25. výročiu a všetky verzie modelu Note získajú záujemcovia so zľavou až 1200 eur. Na Nissan Tiida je zľava tritisíc eur.

Pri týchto zľavám je možné získať modely Nissan Micra od 7999 eur a Nissan Note od 9990 eur. Cena Nissanu Tiida sa začína od 12 440 eur. Crossover Nissan Qashqai akoaj jeho rodinná verzia Qashqai+2 sú v rámci jesennej kampane lacnejšie o dvetisíc eur. Qashqai si môžu záujemcovia kúpiť za cenu od 16 490 eur a Qashqai+2 od 18 490 eur.

Zníženie cien v rámci jesennej kampane Nissanu sa vzťahujú aj na model X-Trail, ktorý sa predáva o tisíc eur lacnejšie – za 22 700 eur. Zľavy neobišli ani model Pathfinder. Teraz ho zákazník môže mať za cenu nižšiu o 2500 eur, od 31 000 eur. Na pick-up Nissan Navara sa vzťahuje zľava 12%, takže môže byť váš už za 29 200 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.