Nissan Micra teraz lacnejšia

Streda, 26 január 2011

Nissan pripravil predajnú akciu svojho mestského modelu Micra. Do nového roka tak štartuje Nissan s novými atraktívnymi cenami svojho najmenšieho modelu. Predajná akcia odštartovala 24. januára.

Nissan Micra spredu
Nový Nissan Micra, malý model mestského auta, je v predaji od konca minulého roka

Aj napriek tomu, že nový Nissan Micra ponúka už od svojho uvedenia na slovenský trh veľmi dobrý pomer úžitkovej hodnoty a ceny, rozhodol sa Nissan urobiť ju ešte atraktívnejšou pre zákazníkov novou akčnou ponukou. V nej si zákazníci môžu zakúpiť nový model už od 8400 eur. Týka sa verzie Visia s motorom 1,2 litra a roku výroby 2010.

Nový Nissan Micra, ktorého predaj sa začal v novembri minulého roku, je prvým modelom spoločnosti Nissan, ktorý používa novú platformu V a poháňa ho taktiež úplne nový trojvalcový zážihový motor s objemom 1,2 l. Má výkon 80 koní a najvyšší krútiaci moment 108 Nm. Motor sa môže kombinovať s 5stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s novou kompaktnou prevodovku s plynule meniteľným prevodom CVT.

Úrovne výbavy vychádzajú z tradičnej schémy značky Nissan: základnou je Visia, nasledujú Acenta a Tekna. Všetky štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, klimatizáciu, elektricky ovládané predné okná, 6 airbagov a elektronický stabilizačný program ESP.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.