Nissan Micra teraz lacnejšia

Streda, 26 január 2011

Nissan pripravil predajnú akciu svojho mestského modelu Micra. Do nového roka tak štartuje Nissan s novými atraktívnymi cenami svojho najmenšieho modelu. Predajná akcia odštartovala 24. januára.

Nissan Micra spredu
Nový Nissan Micra, malý model mestského auta, je v predaji od konca minulého roka

Aj napriek tomu, že nový Nissan Micra ponúka už od svojho uvedenia na slovenský trh veľmi dobrý pomer úžitkovej hodnoty a ceny, rozhodol sa Nissan urobiť ju ešte atraktívnejšou pre zákazníkov novou akčnou ponukou. V nej si zákazníci môžu zakúpiť nový model už od 8400 eur. Týka sa verzie Visia s motorom 1,2 litra a roku výroby 2010.

Nový Nissan Micra, ktorého predaj sa začal v novembri minulého roku, je prvým modelom spoločnosti Nissan, ktorý používa novú platformu V a poháňa ho taktiež úplne nový trojvalcový zážihový motor s objemom 1,2 l. Má výkon 80 koní a najvyšší krútiaci moment 108 Nm. Motor sa môže kombinovať s 5stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s novou kompaktnou prevodovku s plynule meniteľným prevodom CVT.

Úrovne výbavy vychádzajú z tradičnej schémy značky Nissan: základnou je Visia, nasledujú Acenta a Tekna. Všetky štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, klimatizáciu, elektricky ovládané predné okná, 6 airbagov a elektronický stabilizačný program ESP.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.