Nissan Micra teraz lacnejšia

Streda, 26 január 2011

Nissan pripravil predajnú akciu svojho mestského modelu Micra. Do nového roka tak štartuje Nissan s novými atraktívnymi cenami svojho najmenšieho modelu. Predajná akcia odštartovala 24. januára.

Nissan Micra spredu
Nový Nissan Micra, malý model mestského auta, je v predaji od konca minulého roka

Aj napriek tomu, že nový Nissan Micra ponúka už od svojho uvedenia na slovenský trh veľmi dobrý pomer úžitkovej hodnoty a ceny, rozhodol sa Nissan urobiť ju ešte atraktívnejšou pre zákazníkov novou akčnou ponukou. V nej si zákazníci môžu zakúpiť nový model už od 8400 eur. Týka sa verzie Visia s motorom 1,2 litra a roku výroby 2010.

Nový Nissan Micra, ktorého predaj sa začal v novembri minulého roku, je prvým modelom spoločnosti Nissan, ktorý používa novú platformu V a poháňa ho taktiež úplne nový trojvalcový zážihový motor s objemom 1,2 l. Má výkon 80 koní a najvyšší krútiaci moment 108 Nm. Motor sa môže kombinovať s 5stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s novou kompaktnou prevodovku s plynule meniteľným prevodom CVT.

Úrovne výbavy vychádzajú z tradičnej schémy značky Nissan: základnou je Visia, nasledujú Acenta a Tekna. Všetky štandardne ponúkajú posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, klimatizáciu, elektricky ovládané predné okná, 6 airbagov a elektronický stabilizačný program ESP.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.