Nissan predal v Európe 75 tisíc elektromobilov

Sobota, 12 november 2016

Nissanu sa s elektromobilmi darí. Na celom svete už predal 260 000 elektromobilov a za prvý polrok 2016 si elektromobil kúpilo oproti rovnakému obdobiu uplynulého roka o 10 percent viac zákazníkov.

Nissan Leaf
Ťažiskový elektrický model japonskej automobilky Nissan Leaf slávi v Európe úspech

Nissanu sa darí aj v Európe, keď jeho elektromobily si kúpilo 75 tisíc zákazníkov. Rastúci predaj posilňuje vízia spoločnosti Nissan o bezemisnej budúcnosti automobilovej dopravy v intenciách plánu a dokumentu Inteligentnej mobility, ktorý značka postupne realizuje.

K úspechu Nissanu okrem ťažiskového osobného modelu Leaf výrazne pomáha van e-NV200, ktorého objem predaja v hospodárskom roku 2016 vzrástol medziročne o 34 percent.

Vlastníci elektromobilov Nissan najazdili po celom svete už vyše štyri miliardy kilometrov. Zvýšenému záujmu o tento druh automobilov pomáha aj rýchly rozvoj rýchlonabíjacích staníc. V súčasnosti je ich v Európe už štyritisíc.

Záujem o elektromobily zvyšuje aj predlžovanie ich dojazdu. Má ho aj modernizovaný Nissan Leaf, ktorý teraz disponuje 30 kWh batériou, s ktorou prejde na jedno nabitie až 250 km.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."