Nissan predviedol projekt Qashqai Commando

Štvrtok, 08 október 2009

Jazda s automobilom po meste môže byť náročná, ale ak sa absolvuje s Nissanom Qashqai, ktorý je voči všetkým nástrahám dostatočne odolný, zvládne to bez problémov. Nielenže dokáže čeliť výzvam preplnených ciest a manévrovaniu v úzkych uličkách, ale zvláda to štýlovo. Rovnako ovládajú toto umenie aj špecialisti na mestské prekážky – "parkouroví" akrobati. Predviedli nám ho na dunajskom nábreží v Bratislave v plnej paráde.

Qashqai Commando
"Parkouroví" akrobati predviedli na dunajskom nábreží veľký kus svojho umenia

Nissan Sales Central and Eastern Europe, regionálna obchodná spoločnosť Nissanu, spustila v polovici septembra v strednej a východnej Európe marketingový projekt s názvom Qashqai Commando. Jeho cieľom je priblížiť osvedčený "mestuodolný" imidž svojho modelu Qashqai zákazníkom tak, ako ho môžu vidieť v televíznych reklamách.

Komando sa skladá z "parkourového" tímu, skupiny animátorov, troch vozidiel Qashqai so štýlovým dizajnom a jedného vozidla Qashqai v špeciálnej DJ úprave s jedinečným zvukovým a mixážnym systémom. Svoje pôsobenie začalo komando predstavením pre média v jednotlivých štátoch. Potom nasledovalo viac než tridsať jednodenných pouličných vystúpení a dílerských akcií v najväčších mestách strednej a východnej Európy. Na Slovensku sa show predstavila na troch miestach.

Dílerské akcie ponúkli v prvom rade predĺženú otváraciu dobu, v priebehu ktorej mali zákazníci možnosť vyskúšať si vozidlá Qashqai a Qashqai+2, pozreli si "parkourovú" show a vystúpenie Qashqai DJ, či otestovali svoje znalosti značky v malom kvíze o ceny.

Pre všetkých bola pripravená špeciálna ponuka: každý zákazník, ktorí si objednal automobil Qashqai alebo Qashqai+2, získal zľavu 2000 eur. Akcie prebehli v druhej polovici septembra v Bratislave, Košiciach a Martine.

Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.