Nissan predviedol projekt Qashqai Commando

Štvrtok, 08 október 2009

Jazda s automobilom po meste môže byť náročná, ale ak sa absolvuje s Nissanom Qashqai, ktorý je voči všetkým nástrahám dostatočne odolný, zvládne to bez problémov. Nielenže dokáže čeliť výzvam preplnených ciest a manévrovaniu v úzkych uličkách, ale zvláda to štýlovo. Rovnako ovládajú toto umenie aj špecialisti na mestské prekážky – "parkouroví" akrobati. Predviedli nám ho na dunajskom nábreží v Bratislave v plnej paráde.

Qashqai Commando
"Parkouroví" akrobati predviedli na dunajskom nábreží veľký kus svojho umenia

Nissan Sales Central and Eastern Europe, regionálna obchodná spoločnosť Nissanu, spustila v polovici septembra v strednej a východnej Európe marketingový projekt s názvom Qashqai Commando. Jeho cieľom je priblížiť osvedčený "mestuodolný" imidž svojho modelu Qashqai zákazníkom tak, ako ho môžu vidieť v televíznych reklamách.

Komando sa skladá z "parkourového" tímu, skupiny animátorov, troch vozidiel Qashqai so štýlovým dizajnom a jedného vozidla Qashqai v špeciálnej DJ úprave s jedinečným zvukovým a mixážnym systémom. Svoje pôsobenie začalo komando predstavením pre média v jednotlivých štátoch. Potom nasledovalo viac než tridsať jednodenných pouličných vystúpení a dílerských akcií v najväčších mestách strednej a východnej Európy. Na Slovensku sa show predstavila na troch miestach.

Dílerské akcie ponúkli v prvom rade predĺženú otváraciu dobu, v priebehu ktorej mali zákazníci možnosť vyskúšať si vozidlá Qashqai a Qashqai+2, pozreli si "parkourovú" show a vystúpenie Qashqai DJ, či otestovali svoje znalosti značky v malom kvíze o ceny.

Pre všetkých bola pripravená špeciálna ponuka: každý zákazník, ktorí si objednal automobil Qashqai alebo Qashqai+2, získal zľavu 2000 eur. Akcie prebehli v druhej polovici septembra v Bratislave, Košiciach a Martine.

Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.