Nissan predviedol projekt Qashqai Commando

Štvrtok, 08 október 2009

Jazda s automobilom po meste môže byť náročná, ale ak sa absolvuje s Nissanom Qashqai, ktorý je voči všetkým nástrahám dostatočne odolný, zvládne to bez problémov. Nielenže dokáže čeliť výzvam preplnených ciest a manévrovaniu v úzkych uličkách, ale zvláda to štýlovo. Rovnako ovládajú toto umenie aj špecialisti na mestské prekážky – "parkouroví" akrobati. Predviedli nám ho na dunajskom nábreží v Bratislave v plnej paráde.

Qashqai Commando
"Parkouroví" akrobati predviedli na dunajskom nábreží veľký kus svojho umenia

Nissan Sales Central and Eastern Europe, regionálna obchodná spoločnosť Nissanu, spustila v polovici septembra v strednej a východnej Európe marketingový projekt s názvom Qashqai Commando. Jeho cieľom je priblížiť osvedčený "mestuodolný" imidž svojho modelu Qashqai zákazníkom tak, ako ho môžu vidieť v televíznych reklamách.

Komando sa skladá z "parkourového" tímu, skupiny animátorov, troch vozidiel Qashqai so štýlovým dizajnom a jedného vozidla Qashqai v špeciálnej DJ úprave s jedinečným zvukovým a mixážnym systémom. Svoje pôsobenie začalo komando predstavením pre média v jednotlivých štátoch. Potom nasledovalo viac než tridsať jednodenných pouličných vystúpení a dílerských akcií v najväčších mestách strednej a východnej Európy. Na Slovensku sa show predstavila na troch miestach.

Dílerské akcie ponúkli v prvom rade predĺženú otváraciu dobu, v priebehu ktorej mali zákazníci možnosť vyskúšať si vozidlá Qashqai a Qashqai+2, pozreli si "parkourovú" show a vystúpenie Qashqai DJ, či otestovali svoje znalosti značky v malom kvíze o ceny.

Pre všetkých bola pripravená špeciálna ponuka: každý zákazník, ktorí si objednal automobil Qashqai alebo Qashqai+2, získal zľavu 2000 eur. Akcie prebehli v druhej polovici septembra v Bratislave, Košiciach a Martine.

Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando Qashqai Commando
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.